Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 22.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7644 Katowice (KTW) 00:55 planerad

01:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Tunisair TU 2561 Paris (CDG) 01:55 planerad

02:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 2589 Paris (CDG) 02:35 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2575 Paris (CDG) 02:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7612 Katowice (KTW) 02:00 planerad
Airbus A320 Tunisair TU 2586 Paris (CDG) 02:45 planerad

03:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 575 Lyon (LYS) 03:10 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7675 Ufa 03:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2635 Paris (CDG) 03:30 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7601 Syktyvkar (SCW) 03:40 planerad

04:00 22.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7676 Ufa 04:30 planerad

05:00 22.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3369 Paris (ORY) 05:10 planerad

06:00 22.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 588 Paris (CDG) 06:00 planerad

07:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7645 Katowice (KTW) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad

08:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7613 Katowice (KTW) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 566 Nantes (NTE) 08:45 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4055 Paris (ORY) 09:10 planerad
Airbus A319 Germania ST 3342 Berlin 09:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7660 Warsaw (WAW) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4056 Paris (ORY) 09:55 planerad

10:00 22.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Germania ST 3343 Berlin 10:05 planerad

11:00 22.08.2019

12:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 589 Paris (CDG) 12:55 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4932 Lyon (LYS) 12:55 planerad

13:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 694 Marseille (MRS) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4933 Lyon (LYS) 13:40 planerad

14:00 22.08.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 480 Nantes (NTE) 14:30 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 14:30 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (ORY) 14:30 planerad

15:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 567 Nant 15:20 planerad

16:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 Royal Flight Airlines RL 7511 Moscow (SVO) 16:30 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 16:30 planerad

17:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7661 Warsaw (WAW) 17:15 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 683 Nice (NCE) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Luxair LG 933 Luxembourg (LUX) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4108 Paris (ORY) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 3363 Paris (ORY) 17:50 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad
Boeing 767-300 Royal Flight Airlines RL 7512 Moscow (SVO) 17:40 planerad

18:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4724 Nantes (NTE) 18:05 planerad
Airbus A320 Edelweiss Air WK 120 Zurich (ZRH) 18:20 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 534 Lyon (LYS) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 3364 Paris (ORY) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Luxair LG 934 Luxembourg (LUX) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4109 Paris (ORY) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4725 Nantes (NTE) 18:50 planerad

19:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Edelweiss Air WK 121 Zurich (ZRH) 19:20 planerad

20:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3885 Brussels (BRU) 20:25 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 481 Nantes (NTE) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 804 Moscow 20:30 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2594 Paris (CDG) 20:50 planerad

21:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 21:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3888 Brussels (BRU) 21:25 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 682 Nice (NCE) 21:55 planerad

22:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3368 Paris (ORY) 22:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 3370 Paris (CDG) 22:00 planerad

23:00 22.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 23:55 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 535 Lyon (LYS) 23:55 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29