Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 567 Nantes (NTE) 00:40 planerad

01:00 16.08.2019

02:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 02:30 planerad
Airbus A320 Tunisair TU 683 Nice (NCE) 02:40 planerad

03:00 16.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2710 Vienna (VIE) 03:00 planerad

04:00 16.08.2019

05:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 Royal Flight Airlines RL 7503 Moscow (SVO) 05:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3369 Paris (ORY) 05:40 planerad

06:00 16.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 Royal Flight Airlines RL 7504 Moscow (SVO) 06:50 planerad

07:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3885 Brussels (BRU) 07:45 planerad
Airbus A320 Condor DE 148 Düsseldorf (DUS) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 538 Düsseldorf (DUS) 07:35 planerad

08:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2872 Leipzig (LEJ) 08:00 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3886 Brussels (BRU) 08:45 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4106 Paris (ORY) 09:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2711 Vienna (VIE) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4051 Paris (ORY) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 D-AICF Condor DE 113 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:25 planerad

10:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 517 Paris 10:10 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha (NBE) 10:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4107 Paris (ORY) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4052 Paris (ORY) 10:35 planerad

11:00 16.08.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 516 Paris 11:00 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha 11:10 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2864 Stuttgart (STR) 11:15 planerad

12:00 16.08.2019

13:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 498 Munich (MUC) 13:25 planerad

14:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 539 Düsseldorf (DUS) 14:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-600 TS-ION Tunisair TU 648 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (ORY) 14:15 planerad

15:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Tunisair TU 542 Tunis 15:05 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2873 Leipzig (LEJ) 15:10 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A319 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 15:30 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 554 Strasbourg (SXB) 15:45 planerad
Airbus A320 Tunisair TU 542 Tunis 15:55 planerad

16:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 Condor DE 112 Frankfurt am Main 16:25 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4108 Paris (ORY) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4053 Paris (ORY) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 16:10 planerad

17:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2865 Stuttgart (STR) 17:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4054 Paris (ORY) 17:35 planerad
Airbus A320 Condor DE 149 Düsseldorf (DUS) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4109 Paris (ORY) 17:55 planerad

18:00 16.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 506 Lyon (LYS) 18:30 planerad

19:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 499 Munich (MUC) 19:20 planerad

20:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 45 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad
Airbus A320 Condor DE 856 Hannover (HAJ) 20:05 planerad
Boeing 737-600 TS-ION Tunisair TU 649 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:50 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 50 min.
Airbus A319 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 21:00 planerad
Airbus A320 Tunisair TU 543 Munich 21:50 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 555 Strasbourg (SXB) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Condor DE 857 Hannover (HAJ) 21:05 planerad

22:00 16.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3368 Paris (ORY) 22:40 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 22:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Tunisair TU 543 Munich 22:40 planerad

23:00 16.08.2019


Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29