Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6327 Lisbon (LIS) 00:55 planerad

01:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6721 Porto (OPO) 01:50 planerad

02:00 09.07.2019

03:00 09.07.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2258 Hannover (HAJ) 03:15 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3369 Paris (ORY) 03:25 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2090 Hamburg (HAM) 03:30 planerad

04:00 09.07.2019

05:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 805 Saint-Petersburg (LED) 05:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2068 Berlin (TXL) 05:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 578 Toulouse-Blagnac (TLS) 05:15 planerad

06:00 09.07.2019

07:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3885 Brussels (BRU) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 694 Marseille (MRS) 07:50 planerad

08:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 931 Luxembourg (LUX) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 554 Bordeaux/Mérignac (BOD) 08:00 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3886 Brussels (BRU) 08:45 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4067 Paris (ORY) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4388 Paris (ORY) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 203 Luxembourg (LUX) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7601 Syktyvkar (SCW) 09:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4068 Paris (ORY) 09:55 planerad

10:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2091 Hamburg (HAM) 10:35 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2259 Hannover (HAJ) 10:35 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 579 Bordeaux/Mérignac (BOD) 10:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4389 Paris (ORY) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 932 Luxembourg (LUX) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7602 Syktyvkar (SCW) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 204 Luxembourg (LUX) 10:40 planerad

11:00 09.07.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2034 Munich (MUC) 11:25 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 11:30 planerad

12:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2069 Berlin (TXL) 12:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 12:40 planerad

13:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:25 planerad

14:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 555 Bordeaux/Mérignac (BOD) 14:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:30 planerad

15:00 09.07.2019

16:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Air France AF 6040 Nant 16:15 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad

17:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 TUI fly Belgium TB 2701 Brussels (BRU) 17:40 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2035 Munich (MUC) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4057 Paris (ORY) 17:50 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4724 Nantes (NTE) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Air France AF 6041 Nant 17:00 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad

18:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 18:25 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4058 Paris (ORY) 18:35 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 526 Lille/Lesquin (LIL) 18:35 planerad
Airbus A320 TUI fly Belgium TB 2702 Brussels (BRU) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4725 Nantes (NTE) 18:40 planerad

19:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2761 Enfidha (NBE) 19:20 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Enfidha (NBE) 19:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7420 Katowice 19:30 planerad

20:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Brussels (BRU) 20:10 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 09.07.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3368 Paris (ORY) 21:50 planerad

22:00 09.07.2019

23:00 09.07.2019


Andra datum

March, 2019

28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19