Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 599 Marseille (MRS) 00:50 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 503 Lyon (LYS) 00:55 planerad

01:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 567 Nantes (NTE) 01:20 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7417 Katowice (KTW) 01:35 planerad

02:00 24.06.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2138 Stuttgart (STR) 02:45 planerad

03:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7601 Syktyvkar (SCW) 03:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 TS-INA Nouvelair Tunisie BJ 2046 Frankfurt-am-Main (FRA) 03:15 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3369 Paris (ORY) 03:25 planerad

04:00 24.06.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 588 Paris (CDG) 04:00 planerad

05:00 24.06.2019

06:00 24.06.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 2002 Milan (MXP) 06:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2008 Verona (VRN) 06:25 planerad

07:00 24.06.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 554 Strasbourg (SXB) 07:20 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6638 Milan (MXP) 07:45 planerad

08:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3928 Paris (ORY) 08:10 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6298 Monastir (MIR) 08:15 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6298 Milan (MXP) 08:55 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3929 Paris (ORY) 08:55 planerad

09:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7673 Samara (KUF) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4064 Paris (ORY) 09:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4065 Paris (ORY) 09:50 planerad

10:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 45 min.
Airbus A320 TS-INA Nouvelair Tunisie BJ 2047 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Luxair LG 201 Luxembourg (LUX) 10:10 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 589 Paris (CDG) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 30 min.
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7674 Samara (KUF) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7602 Syktyvkar (SCW) 10:25 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2022 Düsseldorf (DUS) 10:55 planerad

11:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2139 Leipzig (LEJ) 11:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2009 Verona (VRN) 11:30 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2003 Rome (FCO) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 Luxair LG 202 Luxembourg (LUX) 11:30 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6348 Verona (VRN) 11:55 planerad

12:00 24.06.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 12:20 planerad

13:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6639 Milan (MXP) 13:05 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 555 Strasbourg (SXB) 13:30 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 517 Paris 13:55 planerad

14:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6299 Milan (MXP) 14:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6422 Bologna (BLQ) 14:15 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:25 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6299 Monastir (MIR) 14:50 planerad

15:00 24.06.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 516 Paris 15:15 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 15:30 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2010 Rome 15:45 planerad

16:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad
Boeing 777-200 Nordwind Airlines N4 7649 Moscow (SVO) 16:35 planerad
Boeing 767-300 Royal Flight Airlines RL 7511 Moscow (SVO) 16:55 planerad

17:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6349 Verona (VRN) 17:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad
Boeing 777-200 Nordwind Airlines N4 7650 Moscow 17:45 planerad

18:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2023 Düsseldorf (DUS) 18:00 planerad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha (NBE) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6326 Lisbon 18:05 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6250 Bergamo (BGY) 18:10 planerad
Boeing 767-300 Royal Flight Airlines RL 7512 Moscow (SVO) 18:10 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6720 Porto 18:55 planerad

19:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6423 Bologna (BLQ) 19:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha 19:45 planerad

20:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 35 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2011 Rome 20:05 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 20:40 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 735 Paris (ORY) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 24.06.2019

22:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3368 Paris (ORY) 22:45 planerad

23:00 24.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6251 Bergamo (BGY) 23:35 planerad

Andra datum

March, 2019

28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19