Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 22.06.2019

01:00 22.06.2019

02:00 22.06.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 TS-INA Nouvelair Tunisie BJ 2608 Frankfurt-am-Main (FRA) 02:40 planerad

03:00 22.06.2019

04:00 22.06.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 1654 Bâle/Mulhouse (BSL) 04:00 planerad

05:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757-200 Royal Flight Airlines RL 7503 Moscow (SVO) 05:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3369 Paris (ORY) 05:30 planerad

06:00 22.06.2019

07:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-700 Luxair LG 231 Luxembourg (LUX) 07:40 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3887 Brussels (BRU) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 668 Brussels 07:00 planerad
Boeing 757-200 Royal Flight Airlines RL 7504 Moscow (SVO) 07:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 874 Geneva (GVA) 07:20 planerad

08:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2701 Brussels (BRU) 08:00 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4724 Nantes (NTE) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7675 Ufa 08:25 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4079 Nantes (NTE) 08:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 588 Paris (CDG) 08:00 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3888 Brussels (BRU) 08:50 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2702 Brussels (BRU) 08:55 planerad

09:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4057 Paris 09:15 planerad
Airbus A320 TS-INA Nouvelair Tunisie BJ 2609 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:30 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 1655 Bâle/Mulhouse (BSL) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Luxair LG 232 Luxembourg (LUX) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4725 Nantes (NTE) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4058 Paris 09:20 planerad

10:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 TUI fly Belgium TB 2772 Enfidha 10:50 planerad
Airbus A320 TUI fly Belgium TB 2774 Enfidha (NBE) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Air France AF 6035 Nant 10:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2640 Düsseldorf (DUS) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7602 Syktyvkar (SCW) 10:25 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 10:40 planerad

11:00 22.06.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 TUI fly Belgium TB 2772 Brussels (CRL) 11:40 planerad
Airbus A320 TUI fly Belgium TB 2774 Brussels (CRL) 11:40 planerad

12:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4388 Paris (ORY) 12:10 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 875 Geneva (GVA) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4389 Paris (ORY) 12:55 planerad

13:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6149 Lisbon 13:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 669 Brussels 13:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 484 Zurich (ZRH) 13:35 planerad

14:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4050 Paris (ORY) 14:35 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 589 Paris (CDG) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (ORY) 14:30 planerad

15:00 22.06.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4051 Paris (ORY) 15:20 planerad

16:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad
Boeing 777-200 Nordwind Airlines N4 7649 Moscow (SVO) 16:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6130 Porto (OPO) 16:30 planerad

17:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 17:20 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2641 Düsseldorf (DUS) 17:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad
Boeing 777-200 Nordwind Airlines N4 7650 Moscow (SVO) 17:45 planerad

18:00 22.06.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6148 Lisbon 18:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 526 Lille/Lesquin (LIL) 18:15 planerad

19:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 485 Zurich (ZRH) 19:25 planerad

20:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (ORY) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2761 Brussels 21:00 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Enfidha 21:00 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3368 Paris (ORY) 21:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Enfidha 21:50 planerad

22:00 22.06.2019

23:00 22.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6131 Porto 23:25 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29