Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 30.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7644 Katowice (KTW) 00:00 planerad

01:00 30.05.2019

02:00 30.05.2019

03:00 30.05.2019

04:00 30.05.2019

05:00 30.05.2019

06:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7645 Katowice (KTW) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 534 Lyon (LYS) 06:15 planerad

07:00 30.05.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 694 Marseille (MRS) 07:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 480 Nantes (NTE) 07:20 planerad

08:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 931 Luxembourg (LUX) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7612 Katowice (KTW) 08:00 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4055 Paris (ORY) 09:10 planerad
Airbus A319 Germania ST 3342 Berlin 09:20 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7601 Syktyvkar (SCW) 09:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4056 Paris (ORY) 09:55 planerad

10:00 30.05.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Luxair LG 932 Luxembourg (LUX) 10:05 planerad
Airbus A319 Germania ST 3343 Berlin 10:05 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7602 Syktyvkar (SCW) 10:25 planerad

11:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 11:50 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 535 Lyon (LYS) 11:55 planerad

12:00 30.05.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 682 Nice (NCE) 12:35 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 12:45 planerad

13:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:25 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 481 Nantes (NTE) 13:40 planerad

14:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7613 Katowice (KTW) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 14:30 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (ORY) 14:30 planerad

15:00 30.05.2019

16:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757-200 Royal Flight Airlines RL 7511 Moscow (SVO) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7660 Warsaw (WAW) 16:00 planerad

17:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 17:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 683 Nice (NCE) 17:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:30 planerad
Boeing 757-200 Royal Flight Airlines RL 7512 Moscow (SVO) 17:35 planerad

18:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Edelweiss Air WK 120 Zurich (ZRH) 18:20 planerad

19:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 19:40 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Edelweiss Air WK 121 Zurich (ZRH) 19:20 planerad

20:00 30.05.2019

21:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 21:05 planerad

22:00 30.05.2019

23:00 30.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7661 Warsaw 23:35 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29