Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 26.05.2019

01:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 527 Lille/Lesquin (LIL) 01:20 planerad

02:00 26.05.2019

03:00 26.05.2019

04:00 26.05.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 540 Nantes (NTE) 04:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 588 Paris (CDG) 04:30 planerad

05:00 26.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 578 Toulouse-Blagnac (TLS) 05:30 planerad

06:00 26.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 480 Nantes (NTE) 06:15 planerad

07:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Edelweiss Air WK 120 Zurich (ZRH) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 682 Nice (NCE) 07:20 planerad

08:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4070 Paris (ORY) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Edelweiss Air WK 121 Zurich (ZRH) 08:35 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 26.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4071 Paris (ORY) 09:35 planerad

10:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 541 Nantes (NTE) 10:35 planerad

11:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 579 Toulouse-Blagnac (TLS) 11:10 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 589 Paris (CDG) 11:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 5708 Brussels 11:25 planerad

12:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 683 Nice (NCE) 12:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 481 Nantes (NTE) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 12:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 534 Lyon (LYS) 12:15 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 12:45 planerad

13:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 694 Marseille (MRS) 13:25 planerad

14:00 26.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:25 planerad

15:00 26.05.2019

16:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4108 Paris (ORY) 16:00 planerad
Boeing 767-300 Royal Flight Airlines RL 7511 Moscow 16:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4109 Paris (ORY) 16:45 planerad

17:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 55 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4064 Paris (ORY) 17:00 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 17:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 535 Lyon (LYS) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4065 Paris (ORY) 17:45 planerad

18:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 18:15 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 18:15 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 5709 Brussels 18:25 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 767-300 Royal Flight Airlines RL 7512 Moscow 18:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 566 Nantes (NTE) 18:45 planerad

19:00 26.05.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 502 Lyon (LYS) 19:15 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 598 Marseille (MRS) 19:45 planerad

20:00 26.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 735 Paris (ORY) 20:50 planerad

21:00 26.05.2019

22:00 26.05.2019

23:00 26.05.2019


Andra datum

April, 2019

21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28