Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 18.05.2019

01:00 18.05.2019

02:00 18.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 TS-INH Nouvelair Tunisie BJ 2608 Frankfurt-am-Main (FRA) 02:40 planerad

03:00 18.05.2019

04:00 18.05.2019

05:00 18.05.2019

06:00 18.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 668 Brussels 06:20 planerad

07:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-700 Luxair LG 231 Luxembourg (LUX) 07:40 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3887 Brussels (BRU) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 1654 Bâle/Mulhouse (BSL) 07:15 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 874 Geneva (GVA) 07:20 planerad

08:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2701 Brussels (BRU) 08:00 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4724 Nantes (NTE) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4079 Nantes (NTE) 08:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3888 Brussels (BRU) 08:50 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2702 Brussels (BRU) 08:55 planerad

09:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4057 Paris 09:15 planerad
Airbus A320 TS-INH Nouvelair Tunisie BJ 2609 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Luxair LG 232 Luxembourg (LUX) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4725 Nantes (NTE) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4058 Paris 09:20 planerad

10:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 TUI fly Belgium TB 2772 Enfidha (NBE) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Air France AF 6035 Nant 10:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2640 Düsseldorf (DUS) 10:20 planerad

11:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4388 Paris (ORY) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 TUI fly Belgium TB 2772 Brussels (CRL) 11:40 planerad

12:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 875 Geneva (GVA) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4389 Paris (ORY) 12:40 planerad

13:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 1655 Bâle/Mulhouse (BSL) 13:15 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 669 Brussels 13:15 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 484 Zurich (ZRH) 13:35 planerad

14:00 18.05.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 782 Brussels 14:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (ORY) 14:30 planerad

15:00 18.05.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 15:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 588 Paris (CDG) 15:35 planerad

16:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200 Nordwind Airlines N4 7649 Moscow (SVO) 16:35 planerad

17:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 17:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2641 Düsseldorf (DUS) 17:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:30 planerad
Boeing 777-200 Nordwind Airlines N4 7650 Moscow (SVO) 17:45 planerad

18:00 18.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 526 Lille/Lesquin (LIL) 18:15 planerad

19:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 485 Zurich (ZRH) 19:25 planerad

20:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (ORY) 20:55 planerad

21:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 55 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2761 Enfidha (NBE) 21:00 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Enfidha (NBE) 21:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Enfidha 21:50 planerad

22:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 589 Paris (CDG) 22:30 planerad

23:00 18.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 783 Monastir (MIR) 23:40 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29