Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 599 Marseille (MRS) 00:50 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 503 Lyon (LYS) 00:55 planerad

01:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 567 Nantes (NTE) 01:20 planerad

02:00 13.05.2019

03:00 13.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 TS-INH Nouvelair Tunisie BJ 2046 Frankfurt-am-Main (FRA) 03:15 planerad

04:00 13.05.2019

05:00 13.05.2019

06:00 13.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6638 Milan (MXP) 06:30 planerad

07:00 13.05.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 554 Strasbourg (SXB) 07:20 planerad

08:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6778 Milan 08:00 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4064 Paris (ORY) 09:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6348 Verona (VRN) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4065 Paris (ORY) 09:50 planerad

10:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 TS-INH Nouvelair Tunisie BJ 2047 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 201 Luxembourg (LUX) 10:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2022 Düsseldorf (DUS) 10:55 planerad

11:00 13.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Luxair LG 202 Luxembourg (LUX) 11:30 planerad

12:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6639 Milan (MXP) 12:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 12:20 planerad

13:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 555 Strasbourg (SXB) 13:30 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

14:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6349 Verona (VRN) 14:15 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6779 Verona (VRN) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 734 Paris (ORY) 14:30 planerad

15:00 13.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6422 Bologna (BLQ) 15:15 planerad

16:00 13.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 16:20 planerad

17:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 17:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:30 planerad

18:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2023 Düsseldorf (DUS) 18:00 planerad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha (NBE) 18:55 planerad

19:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 19:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha 19:45 planerad

20:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6423 Bologna (BLQ) 20:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 20:40 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 735 Paris (ORY) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:00 planerad

21:00 13.05.2019

22:00 13.05.2019

23:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 23:15 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29