Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon 00:25 planerad

01:00 07.05.2019

02:00 07.05.2019

03:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 4359 Jeddah 03:25 planerad

04:00 07.05.2019

05:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 4245 Jeddah 05:25 planerad

06:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757-200 Royal Flight Airlines RL 7511 Moscow (SVO) 06:05 planerad

07:00 07.05.2019


AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 757-200 Royal Flight Airlines RL 7512 Moscow (SVO) 07:05 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 4824 Jeddah 07:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 694 Marseille (MRS) 07:50 planerad

08:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2701 Brussels (BRU) 08:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4067 Paris (ORY) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4388 Paris (ORY) 09:15 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 55 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 09:00 planerad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2702 Brussels (BRU) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4068 Paris (ORY) 09:55 planerad

10:00 07.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4389 Paris (ORY) 10:00 planerad

11:00 07.05.2019

12:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 12:40 planerad

13:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

14:00 07.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:30 planerad

15:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 15:55 planerad

16:00 07.05.2019

17:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 45 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 17:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 4825 Jeddah 17:45 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4057 Paris (ORY) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:30 planerad

18:00 07.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4058 Paris (ORY) 18:35 planerad

19:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2761 Enfidha (NBE) 19:20 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Enfidha (NBE) 19:20 planerad

20:00 07.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Enfidha 20:10 planerad

21:00 07.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 21:05 planerad

22:00 07.05.2019

23:00 07.05.2019


Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29