Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 01.05.2019

01:00 01.05.2019

02:00 01.05.2019

03:00 01.05.2019

04:00 01.05.2019

05:00 01.05.2019

06:00 01.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 668 Brussels (BRU) 06:20 planerad

07:00 01.05.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 484 Zurich 07:15 planerad

08:00 01.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 01.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4057 Paris (ORY) 09:25 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2772 Enfidha (NBE) 09:50 planerad

10:00 01.05.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4058 Paris (ORY) 10:10 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2772 Brussels (CRL) 10:40 planerad

11:00 01.05.2019

12:00 01.05.2019

13:00 01.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 485 Zurich 13:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 669 Brussels (BRU) 13:15 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:25 planerad

14:00 01.05.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:30 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 874 Geneva (GVA) 14:45 planerad

15:00 01.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4594 Paris (ORY) 15:05 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 15:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4595 Paris (ORY) 15:50 planerad

16:00 01.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3928 Paris (ORY) 16:40 planerad

17:00 01.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3929 Paris (ORY) 17:25 planerad

18:00 01.05.2019

19:00 01.05.2019

20:00 01.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Tunisair TU 875 Geneva 20:15 planerad

21:00 01.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 50 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 21:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 21:05 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 21:55 planerad

22:00 01.05.2019

23:00 01.05.2019


Andra datum

April, 2019

21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28