Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon 00:30 planerad

01:00 16.04.2019

02:00 16.04.2019

03:00 16.04.2019

04:00 16.04.2019

05:00 16.04.2019

06:00 16.04.2019

07:00 16.04.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 694 Marseille (MRS) 07:50 planerad

08:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4067 Paris (ORY) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4388 Paris (ORY) 09:15 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Enfidha (NBE) 09:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 55 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4068 Paris (ORY) 09:55 planerad

10:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4724 Nantes (NTE) 10:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4389 Paris (ORY) 10:00 planerad
Boeing 737-800 OO-TUX TUI fly Belgium TB 2762 Brussels (BRU) 10:10 planerad

11:00 16.04.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4109 Paris (ORY) 11:05 planerad

12:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 12:40 planerad

13:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:25 planerad

14:00 16.04.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:30 planerad

15:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 15:55 planerad

16:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Air France AF 6040 Nant 16:15 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad

17:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4057 Paris (ORY) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Air France AF 6041 Nant 17:00 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad

18:00 16.04.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4058 Paris (ORY) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4725 Nantes (NTE) 18:40 planerad

19:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2761 Enfidha (NBE) 19:20 planerad

20:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 16.04.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 21:05 planerad

22:00 16.04.2019

23:00 16.04.2019


Andra datum

March, 2019

28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19