Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

19:00 20.05.2019

+20°C   Vindar: 7 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 19:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 4244 Medina 19:00 planerad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha 19:45 planerad

20:00 20.05.2019

+20°C   Vindar: 7 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6423 Bologna (BLQ) 20:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 20:40 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 735 Paris (ORY) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:00 planerad

21:00 20.05.2019

22:00 20.05.2019

+21°C   Vindar: 6 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 2011 Rome 22:20 planerad

23:00 20.05.2019

+21°C   Vindar: 6 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 23:15 planerad

00:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 6 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

01:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 6 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

02:00 21.05.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 4359 Medina 02:55 planerad

03:00 21.05.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

04:00 21.05.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 4245 Medina 04:55 planerad

05:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

06:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

07:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757-200 Royal Flight Airlines RL 7511 Moscow (SVO) 07:10 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 856 Saint-Petersburg (LED) 07:05 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 694 Marseille (MRS) 07:50 planerad

08:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2701 Brussels (BRU) 08:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 757-200 Royal Flight Airlines RL 7512 Moscow (SVO) 08:10 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Air France AF 4067 Paris (ORY) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4388 Paris (ORY) 09:15 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 55 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 09:00 planerad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2702 Brussels (BRU) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 4068 Paris (ORY) 09:55 planerad

10:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4389 Paris (ORY) 10:00 planerad

11:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 103°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

12:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 103°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 12:40 planerad

13:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 103°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

14:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 95°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:30 planerad

15:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 95°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 15:55 planerad

16:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 95°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 4824 Medina 16:55 planerad

17:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 7 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 17:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:30 planerad

18:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 7 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26