Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

09:00 21.02.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 09:00 planerad

10:00 21.02.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 31°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Air France AF 3338 Paris (ORY) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 931 Luxembourg (LUX) 10:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 3339 Paris (ORY) 10:50 planerad

11:00 21.02.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 31°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Luxair LG 932 Luxembourg (LUX) 11:30 planerad

12:00 21.02.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 31°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 683 Nice (NCE) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 12:50 planerad

13:00 21.02.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 32°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

14:00 21.02.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 32°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 14:05 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 535 Tunis (TUN) 14:40 planerad

15:00 21.02.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 32°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 15:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7660 Warsaw 15:30 planerad

16:00 21.02.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

17:00 21.02.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

18:00 21.02.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Air France AF 3336 Paris (ORY) 18:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 18:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air France AF 3337 Paris (ORY) 18:55 planerad

19:00 21.02.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

20:00 21.02.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

21:00 21.02.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (ORY) 21:35 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 21:55 planerad

22:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

23:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7661 Katowice (KTW) 23:55 planerad

00:00 22.02.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

01:00 22.02.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

02:00 22.02.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

03:00 22.02.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

04:00 22.02.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 16°   Moln/himmel clear

05:00 22.02.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 16°   Moln/himmel clear

06:00 22.02.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 16°   Moln/himmel clear

07:00 22.02.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 6°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 554 Strasbourg (SXB) 07:25 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:30 planerad

08:00 22.02.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 6°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 3362 Lyon (LYS) 08:25 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26