St. John's, St. John's (YYT / CYYT)

Planespotter’s tidtabell

15:00 20.05.2019

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 330°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 850 m   Uppskattad bana: 02, 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3422 Halifax (YHZ) 15:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8994 Halifax (YHZ) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 484 Halifax (YHZ) 15:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 685 Toronto (YYZ) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3423 Halifax (YHZ) 15:50 planerad

16:00 20.05.2019

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 330°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 850 m   Uppskattad bana: 02, 34

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1520 Montréal (YUL) 16:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 463 Halifax (YHZ) 16:45 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7786 Gander 16:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8997 Halifax (YHZ) 16:15 planerad
Air Canada AC 693 Toronto (YYZ) 16:30 planerad

17:00 20.05.2019

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 330°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 850 m   Uppskattad bana: 02, 34

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 692 Toronto (YYZ) 17:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 KLM KL 9831 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7793 Happy Valley-Goose Bay 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 490 Halifax (YHZ) 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 PAL Airlines PB 927 Happy Valley-Goose Bay 17:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1523 Montréal (YUL) 17:35 planerad

18:00 20.05.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 39 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 PAL Airlines PB 908 Happy Valley-Goose Bay 18:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 414 Toronto (YYZ) 18:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 697 Toronto (YYZ) 18:40 planerad
Embraer 175 Lufthansa LH 6727 Montreal 18:40 planerad

19:00 20.05.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3424 Halifax (YHZ) 19:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8996 Halifax (YHZ) 19:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 549 Toronto (YYZ) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3425 Halifax (YHZ) 19:55 planerad

20:00 20.05.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 34

21:00 20.05.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 34

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 14 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7794 Happy Valley-Goose Bay 21:23 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9768 Toronto (YYZ) 21:37 planerad
Air Canada AC 678 Toronto (YYZ) 21:43 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter PAL Airlines PB 922 Wabush 21:55 planerad

22:00 20.05.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 235 Halifax (YHZ) 22:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 255 Thunder Bay 22:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7787 Gander 22:25 planerad

23:00 20.05.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1522 Montréal (YUL) 23:55 planerad

00:00 21.05.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 2 - 19 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 328 Toronto (YYZ) 00:29 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 644 Montreal 00:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3426 Halifax (YHZ) 00:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8998 Halifax (YHZ) 00:35 planerad
Embraer 175 Lufthansa LH 6686 Montréal (YUL) 00:54 planerad

01:00 21.05.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 289°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 34

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 696 Toronto (YYZ) 01:48 planerad

02:00 21.05.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 289°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 34

03:00 21.05.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 289°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 34

04:00 21.05.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 309°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

05:00 21.05.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 309°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Air Canada AC 689 Toronto (YYZ) 05:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3429 Halifax (YHZ) 05:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8991 Halifax (YHZ) 05:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7527 Montreal 05:25 planerad
Boeing 737-700 LATAM Airlines LA 5203 Toronto (YYZ) 05:45 planerad

06:00 21.05.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 309°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7782 Gander 06:20 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 641 Montreal 06:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1521 Montréal (YUL) 06:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 547 Toronto (YYZ) 06:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8829 Happy Valley-Goose Bay 06:30 planerad

07:00 21.05.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 340°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02, 34

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Airbus A320 Air Canada AC 691 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7789 Deer Lake 07:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 222 Halifax (YHZ) 07:55 planerad

08:00 21.05.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 340°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02, 34

09:00 21.05.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 340°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02, 34

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 28 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 PAL Airlines PB 913 Deer Lake 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3428 Halifax (YHZ) 09:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8990 Halifax (YHZ) 09:40 planerad
ATR Freighter Air Saint Pierre PJ 1128 St Pierre 09:45 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7788 Deer Lake 09:58 planerad

10:00 21.05.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3421 Halifax (YHZ) 10:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7783 Gander 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8993 Halifax (YHZ) 10:25 planerad
ATR Freighter Air Saint Pierre PJ 1127 St Pierre 10:30 planerad

11:00 21.05.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 25 min.
Embraer 190 Air Canada AC 640 Montreal 11:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7784 Gander 11:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter PAL Airlines PB 928 Happy Valley-Goose Bay 11:25 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7552 Montreal 11:29 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 324 Toronto (YYZ) 11:29 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9778 Toronto (YYZ) 11:32 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7791 Deer Lake 11:40 planerad

12:00 21.05.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 38 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8992 Halifax (YHZ) 12:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 690 Toronto (YYZ) 12:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 Air Canada AC 643 Montreal 12:05 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9791 Toronto (YYZ) 12:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 415 Toronto (YYZ) 12:15 planerad

13:00 21.05.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 35°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 11

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Canada AC 667 Toronto (YYZ) 13:40 planerad

14:00 21.05.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 35°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 23 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 453 Halifax (YHZ) 14:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7792 Deer Lake 14:23 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 684 Toronto (YYZ) 14:38 planerad
Air Canada AC 823 London (LHR) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8995 Halifax (YHZ) 14:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7785 Gander 14:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26