Victoria, Victoria (YYJ / CYYJ)

Planespotter’s tidtabell

13:00 15.07.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8085 Vancouver (YVR) 13:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6514 Vancouver (YVR) 13:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2387 Seattle (SEA) 13:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8068 Vancouver (YVR) 13:55 planerad

14:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 111°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 23 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 335 Edmonton (YEG) 14:02 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5702 Seattle (SEA) 14:12 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air China CA 7501 Vancouver (YVR) 14:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2386 Seattle (SEA) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 45 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4561 Vancouver (YVR) 14:05 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 150 Edmonton (YEG) 14:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5687 Seattle (SEA) 14:55 planerad

15:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 111°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 1 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3028 Vancouver (YVR) 15:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3295 Vancouver (YVR) 15:05 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1415 Vancouver (YVR) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4798 Vancouver (YVR) 15:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8099 Calgary (YYC) 15:36 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
15908777 Alberta Inc dba NorthStar Air Tours GJA 301 Eastsound 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4531 Vancouver (YVR) 15:05 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1415 Vancouver 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2389 Seattle (SEA) 15:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9553 Vancouver (YVR) 15:40 planerad

16:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 111°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
15908777 Alberta Inc dba NorthStar Air Tours GJA 401 Eastsound 16:25 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9726 Calgary (YYC) 16:45 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 227 Calgary (YYC) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6629 Vancouver (YVR) 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8556 Calgary (YYC) 16:10 planerad

17:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 146°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8053 Edmonton (YEG) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3303 Edmonton (YEG) 17:14 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8088 Edmonton (YEG) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 7163 Calgary (YYC) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3104 Edmonton (YEG) 17:45 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 524 Calgary (YYC) 17:45 planerad

18:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 146°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 42 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3183 Vancouver (YVR) 18:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 173 Edmonton (YEG) 18:47 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3184 Vancouver (YVR) 18:40 planerad

19:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 146°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3261 Kelowna 19:02 planerad
Boeing 737-400 Air North 4N 565 Whitehorse 19:10 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1416 Prince George 19:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4520 Vancouver (YVR) 19:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 463 Calgary (YYC) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 154 Calgary (YYC) 19:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3118 Kelowna 19:40 planerad
Boeing 737-400 Air North 4N 565 Vancouver (YVR) 19:55 planerad

20:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 87°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 799 Toronto (YYZ) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6808 Calgary (YYC) 20:11 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8557 Calgary (YYC) 20:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8078 Vancouver (YVR) 20:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 192 Edmonton (YEG) 20:40 planerad

21:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 87°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1685 Montreal 21:21 planerad

22:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 87°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2338 Seattle (SEA) 22:17 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 1683 Toronto (YYZ) 22:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3185 Vancouver (YVR) 22:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4526 Vancouver (YVR) 22:50 planerad

23:00 15.07.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 45°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8081 Vancouver (YVR) 23:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 195 Calgary (YYC) 23:30 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3542 Seattle (SEA) 23:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Air Canada AC 1682 Toronto (YYZ) 23:40 planerad

00:00 16.07.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 45°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2380 Seattle (SEA) 00:15 planerad

01:00 16.07.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 45°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

02:00 16.07.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 75°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 09

03:00 16.07.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 75°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 09

04:00 16.07.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 75°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 09

05:00 16.07.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 45°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2381 Seattle (SEA) 05:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2353 Seattle (SEA) 05:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5796 Seattle (SEA) 05:45 planerad

06:00 16.07.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 45°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 538 Calgary (YYC) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3114 Vancouver (YVR) 06:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 798 Toronto (YYZ) 06:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8552 Calgary (YYC) 06:50 planerad

07:00 16.07.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 45°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 209 Calgary (YYC) 07:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 100 Vancouver (YVR) 07:00 planerad

08:00 16.07.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 44°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1411 Vancouver (YVR) 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8057 Vancouver (YVR) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3279 Vancouver (YVR) 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2382 Seattle (SEA) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 102 Vancouver (YVR) 08:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 220 Calgary (YYC) 08:20 planerad
15908777 Alberta Inc dba NorthStar Air Tours GJA 101 Eastsound 08:45 planerad

09:00 16.07.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 44°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 13 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 413 Edmonton (YEG) 09:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8055 Vancouver (YVR) 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8095 Edmonton 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3119 Kelowna 09:47 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1411 Vancouver 09:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3157 Vancouver (YVR) 09:10 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1684 Montréal (YUL) 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2385 Seattle (SEA) 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2383 Seattle (SEA) 09:35 planerad

10:00 16.07.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 44°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
15908777 Alberta Inc dba NorthStar Air Tours GJA 201 Eastsound 10:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8061 Vancouver (YVR) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8056 Vancouver (YVR) 10:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8086 Edmonton (YEG) 10:10 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 416 Edmonton (YEG) 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3260 Kelowna 10:25 planerad

11:00 16.07.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 320°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27, 31

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 17 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8453 Calgary (YYC) 11:01 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1681 Toronto (YYZ) 11:18 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5700 Seattle (SEA) 11:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8063 Vancouver (YVR) 11:35 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 227 Edmonton (YEG) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3117 Edmonton (YEG) 11:44 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3543 Seattle (SEA) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4563 Vancouver (YVR) 11:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6810 Calgary (YYC) 11:35 planerad

12:00 16.07.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 320°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27, 31

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 449 Calgary (YYC) 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2384 Seattle (SEA) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4565 Vancouver (YVR) 12:05 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1680 Toronto (YYZ) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9561 Edmonton (YEG) 12:30 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 228 Edmonton (YEG) 12:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 196 Calgary (YYC) 12:52 planerad

Andra datum

April, 2019

15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28