Victoria, Victoria (YYJ / CYYJ)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

08:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 3660 m   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 13 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 103 Vancouver (YVR) 08:25 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1522 Kelowna 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8551 Calgary (YYC) 08:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3279 Vancouver (YVR) 08:43 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 413 Edmonton (YEG) 08:48 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air China CA 7506 Vancouver (YVR) 08:20 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9719 Calgary (YYC) 08:25 planerad
15908777 Alberta Inc dba NorthStar Air Tours GJA 101 Eastsound 08:45 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1523 Kelowna 08:50 planerad

09:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 3660 m   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3119 Kelowna 09:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8059 Vancouver (YVR) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 104 Vancouver (YVR) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6810 Calgary (YYC) 09:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1955 Vancouver (YVR) 09:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 416 Edmonton (YEG) 09:35 planerad

10:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 176°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13, 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
15908777 Alberta Inc dba NorthStar Air Tours GJA 201 Eastsound 10:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8061 Vancouver (YVR) 10:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3260 Kelowna 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4535 Vancouver (YVR) 10:25 planerad

11:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 176°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13, 20

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 24 - 28 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3355 Vancouver (YVR) 11:07 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1524 Kelowna 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8063 Vancouver (YVR) 11:35 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 109 Vancouver (YVR) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Cathay Pacific CX 1519 Vancouver (YVR) 11:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3000 Vancouver (YVR) 11:40 planerad

12:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 176°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13, 20

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 449 Calgary (YYC) 12:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2384 Seattle (SEA) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air China CA 7505 Vancouver (YVR) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 112 Vancouver (YVR) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4565 Vancouver (YVR) 12:05 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1525 Cranbrook 12:20 planerad

13:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 112°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6514 Vancouver (YVR) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 ANA NH 6807 Vancouver (YVR) 13:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 196 Calgary (YYC) 13:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2387 Seattle (SEA) 13:20 planerad

14:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 112°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Embraer 175 Korean Air KE 3129 Seattle (SEA) 14:16 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Cathay Pacific CX 1518 Vancouver (YVR) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4561 Vancouver (YVR) 14:10 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3543 Seattle (SEA) 14:50 planerad

15:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 112°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 23 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3028 Vancouver (YVR) 15:17 planerad
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 1417 Vancouver (YVR) 15:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4798 Vancouver (YVR) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 40 min.
15908777 Alberta Inc dba NorthStar Air Tours GJA 301 Eastsound 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4531 Vancouver (YVR) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3356 Vancouver (YVR) 15:50 planerad

16:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 13

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2386 Seattle (SEA) 16:20 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 115 Vancouver (YVR) 16:25 planerad
15908777 Alberta Inc dba NorthStar Air Tours GJA 401 Eastsound 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4800 Vancouver (YVR) 16:35 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9726 Calgary (YYC) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 1417 Vancouver 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8072 Vancouver (YVR) 16:15 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 116 Vancouver (YVR) 16:50 planerad

17:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1536 Cranbrook 17:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8074 Vancouver (YVR) 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2381 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 524 Calgary (YYC) 17:35 planerad

18:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 33 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8075 Vancouver 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3183 Vancouver (YVR) 18:07 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 173 Edmonton (YEG) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1537 Kelowna 18:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8076 Vancouver (YVR) 18:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1953 Vancouver (YVR) 18:40 planerad

19:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 118°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 13

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 23 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3261 Kelowna 19:13 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 119 Vancouver (YVR) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8079 Vancouver (YVR) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6808 Calgary (YYC) 19:48 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 463 Calgary (YYC) 19:50 planerad
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 1420 Prince George 19:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 154 Calgary (YYC) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3118 Kelowna 19:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8558 Calgary (YYC) 19:55 planerad

20:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 118°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 26 - 40 min.
Boeing 737-400 Air North 4N 576 Vancouver (YVR) 20:00 planerad
Boeing 737-400 Air North 4N 575 Vancouver (YVR) 20:00 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1538 Kelowna 20:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1956 Vancouver (YVR) 20:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 1420 Vancouver (YVR) 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8080 Vancouver (YVR) 20:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 192 Edmonton (YEG) 20:35 planerad
Boeing 737-400 Air North 4N 576 Vancouver 20:45 planerad

21:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 118°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3185 Vancouver (YVR) 21:37 planerad

22:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4526 Vancouver (YVR) 22:25 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 1683 Toronto (YYZ) 22:55 planerad

23:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 17 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Cathay Pacific CX 1520 Vancouver (YVR) 23:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 195 Calgary (YYC) 23:35 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3124 Seattle (SEA) 23:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2376 Seattle (SEA) 23:55 planerad

00:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 13

01:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

02:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

03:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

04:00 19.01.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 220°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20

05:00 19.01.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 220°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8050 Vancouver (YVR) 05:30 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3125 Seattle 05:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2385 Seattle (SEA) 05:50 planerad

06:00 19.01.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 220°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9667 Calgary (YYC) 06:00 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 1680 Toronto (YYZ) 06:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2040 Puerto Vallarta 06:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3114 Vancouver (YVR) 06:35 planerad

07:00 19.01.2019

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 216°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 209 Calgary (YYC) 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8055 Vancouver (YVR) 07:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8054 Vancouver (YVR) 07:00 planerad

Andra datum

January, 2019

18