Calgary, Calgary (YYC / CYYC)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

09:00 18.01.2019

-17°C   Vindar: 4 m/s @ 160°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 3050 m   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 16 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 607 Saskatoon 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8133 Edmonton (YEG) 09:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 200 Vancouver (YVR) 09:22 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 133 Toronto (YYZ) 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3394 Edmonton (YEG) 09:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 653 Toronto (YYZ) 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9591 Terrace 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3186 Grande Prairie 09:43 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 351 Ottawa (YOW) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 207 Vancouver (YVR) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8332 Winnipeg (YWG) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3251 Edmonton (YEG) 09:00 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 490 Cancun 09:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7237 Cranbrook 09:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 610 Ottawa (YOW) 09:20 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9781 Montreal 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3242 Brandon 09:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 119 Vancouver (YVR) 09:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2310 Cancun 09:30 planerad
WestJet WS 2382 Ixtapa/Zihuatanejo 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3359 Yellowknife 09:30 planerad
Boeing 767-300 KLM KL 9725 Toronto (YYZ) 09:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 232 Winnipeg (YWG) 09:35 planerad
Dornier 328 Central Mountain Air 9M 653 Edmonton (YEG) 09:50 planerad
WestJet WS 2290 San Jose del Cabo 09:50 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7229 Medicine Hat 09:55 planerad
WestJet WS 1402 Phoenix (PHX) 09:55 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1416 Orlando (MCO) 09:55 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1468 Palm Springs 09:55 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1510 Los Angeles (LAX) 09:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1564 San Diego (SAN) 09:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1680 New York (JFK) 09:55 planerad

10:00 18.01.2019

-17°C   Vindar: 4 m/s @ 160°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 3050 m   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 10 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8137 Edmonton (YEG) 10:16 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9655 Ottawa (YOW) 10:26 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8103 Houston (IAH) 10:28 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 135 Toronto (YYZ) 10:32 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 229 Halifax (YHZ) 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3146 Fort McMurray 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8034 Fort McMurray 10:38 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8068 Grande Prairie 10:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 202 Vancouver (YVR) 10:42 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9719 Victoria (YYJ) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 1460 Las Vegas (LAS) 10:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2272 Manzanillo 10:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 556 Waterloo 10:00 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 736 London (YXU) 10:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 140 Toronto (YYZ) 10:10 planerad
Saab 340B WestJet WS 3012 Medicine Hat 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3111 Kamloops 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3128 Lethbridge 10:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 253 Kelowna 10:15 planerad
Saab 340B WestJet WS 3041 Cranbrook 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3109 Nanaimo 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3195 Grande Prairie 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3368 Saskatoon 10:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 211 Vancouver (YVR) 10:20 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 491 Comox 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3131 Fort McMurray 10:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 121 Vancouver (YVR) 10:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2246 Puerto Vallarta 10:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8136 Edmonton (YEG) 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8233 Yellowknife 10:45 planerad

11:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 3 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 9 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Winnipeg (YWG) 11:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7214 Lethbridge 11:03 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 261 Winnipeg (YWG) 11:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1499 Phoenix (PHX) 11:10 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 609 Vancouver (YVR) 11:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 319 Montréal (YUL) 11:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3160 Kelowna 11:22 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 116 Vancouver (YVR) 11:23 planerad
WestJet WS 655 Toronto (YYZ) 11:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8139 Edmonton (YEG) 11:26 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8424 Kamloops 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3250 Edmonton (YEG) 11:30 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7238 Cranbrook 11:39 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8026 Kelowna 11:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6810 Victoria (YYJ) 11:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8057 Saskatoon 11:48 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3379 Saskatoon 11:49 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4067 San Francisco (SFO) 11:51 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9575 Vancouver 11:56 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 190 Air Canada AC 394 Ottawa (YOW) 11:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7223 Cranbrook 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3292 Regina 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8273 Nanaimo 11:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8473 Castlegar 11:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 123 Vancouver (YVR) 11:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 664 Toronto (YYZ) 11:30 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Vancouver (YVR) 11:45 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 449 Victoria (YYJ) 11:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 637 Vancouver 11:45 planerad

12:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 3 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 16 min.
Airbus A319 Air Canada AC 206 Vancouver (YVR) 12:07 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 118 Vancouver (YVR) 12:23 planerad
Boeing 767-300 WestJet WS 657 Toronto (YYZ) 12:23 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5762 Seattle (SEA) 12:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9615 Regina 12:29 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7232 Medicine Hat 12:30 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 139 Toronto (YYZ) 12:32 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6689 Regina 12:36 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2620 Seattle (SEA) 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3205 Lethbridge 12:40 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1501 Las Vegas (LAS) 12:52 planerad
Saab 340B WestJet WS 3042 Cranbrook 12:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 215 Vancouver (YVR) 12:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7213 Lethbridge 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3192 Saskatoon 12:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 738 Winnipeg (YWG) 12:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 318 Montréal (YUL) 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3143 Edmonton (YEG) 12:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 461 Kelowna 12:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8140 Edmonton (YEG) 12:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8582 Saskatoon 12:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1534 Houston (IAH) 12:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8477 Grande Prairie 12:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8405 Kelowna 12:30 planerad
WestJet WS 125 Vancouver (YVR) 12:30 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2181 Chicago (ORD) 12:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8373 Fort McMurray 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8334 Winnipeg (YWG) 12:50 planerad

13:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 3 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 3 - 13 min.
Saab 340B WestJet WS 3015 Medicine Hat 13:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1299 Houston (IAH) 13:04 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9747 Kelowna 13:06 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1467 Palm Springs 13:08 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4025 Chicago (ORD) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9609 Kamloops 13:15 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9755 Winnipeg (YWG) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8143 Edmonton (YEG) 13:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5848 Salt Lake City (SLC) 13:23 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 120 Vancouver (YVR) 13:23 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 659 Toronto (YYZ) 13:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9700 Edmonton (YEG) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9653 Grande Prairie 13:43 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7224 Cranbrook 13:44 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8333 Winnipeg (YWG) 13:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9581 Saskatoon 13:44 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 210 Vancouver (YVR) 13:47 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2347 Minneapolis (MSP) 13:48 planerad
Airbus A330-300 PH-BQN KLM KL 677 Amsterdam (AMS) 13:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3695 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:54 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 217 Vancouver (YVR) 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3163 Kelowna 13:00 planerad
Saab 340B WestJet WS 3037 Prince George 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3135 Edmonton (YEG) 13:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7225 Cranbrook 13:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8144 Edmonton 13:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1944 Seattle (SEA) 13:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2623 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 127 Vancouver (YVR) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3196 Regina 13:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 670 Toronto (YYZ) 13:30 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 146 Toronto (YYZ) 13:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1607 Houston (IAH) 13:50 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1137 San Francisco (SFO) 13:52 planerad

14:00 18.01.2019

-12°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 25 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8474 Castlegar 14:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9551 Fort Saint John 14:02 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9731 Comox 14:08 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5388 Denver (DEN) 14:14 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7216 Lethbridge 14:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9569 Fort McMurray 14:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9589 Nanaimo 14:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8145 Edmonton (YEG) 14:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9601 Brandon 14:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 212 Vancouver 14:22 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9679 Vancouver (YVR) 14:23 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 308 Vancouver 14:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 143 Toronto (YYZ) 14:30 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Vancouver (YVR) 14:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2261 Liberia 14:30 planerad
Boeing 787-9 C-FSBV Air Canada AC 845 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:55 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 553 Los Angeles (LAX) 14:56 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5849 Salt Lake City (SLC) 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3215 Grande Prairie 14:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7215 Lethbridge 14:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3115 Kamloops 14:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8146 Edmonton (YEG) 14:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1512 Los Angeles 14:25 planerad
Saab 340B WestJet WS 3065 Lloydminster 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3278 Saskatoon 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3281 Penticton 14:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1474 Palm Springs 14:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1516 Phoenix (PHX) 14:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1624 Las Vegas (LAS) 14:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8584 Saskatoon 14:35 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 219 Vancouver (YVR) 14:40 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7231 Medicine Hat 14:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3695 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:41 planerad
Air Canada AC 587 Kahului 14:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1365 Minneapolis (MSP) 14:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3159 Fort McMurray 14:50 planerad

15:00 18.01.2019

-12°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3134 Edmonton (YEG) 15:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 460 Kelowna 15:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 176 Vancouver 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3199 Regina 15:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8274 Nanaimo 15:17 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 851 London (LHR) 15:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 739 Winnipeg (YWG) 15:20 planerad
Boeing 737 Emirates EK 4697 Toronto 15:21 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 124 Vancouver (YVR) 15:23 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8149 Edmonton (YEG) 15:26 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 663 Toronto (YYZ) 15:26 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 196 Victoria (YYJ) 15:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8587 Saskatoon 15:28 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6554 Kelowna 15:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3193 Saskatoon 15:34 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8578 San Francisco (SFO) 15:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3358 Yellowknife 15:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4027 Chicago (ORD) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3343 Kelowna 15:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 668 Toronto (YYZ) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8375 Fort McMurray 15:05 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Winnipeg (YWG) 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9628 Edmonton (YEG) 15:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 148 Toronto (YYZ) 15:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4028 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8150 Edmonton 15:20 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9665 Vancouver (YVR) 15:30 planerad
Airbus A330-300 KLM KL 678 Amsterdam (AMS) 15:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9644 Yellowknife 15:45 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9668 Winnipeg (YWG) 15:50 planerad

16:00 18.01.2019

-12°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 4 - 10 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8094 Grande Prairie 16:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 570 Mazatlan 16:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3162 Kelowna 16:12 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8374 Fort McMurray 16:13 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1861 Las Vegas (LAS) 16:14 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1541 Houston (IAH) 16:14 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7218 Lethbridge 16:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8234 Yellowknife 16:23 planerad
WestJet WS 126 Vancouver (YVR) 16:23 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1401 Las Vegas (LAS) 16:27 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6550 Edmonton (YEG) 16:35 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 214 Vancouver (YVR) 16:37 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 145 Toronto (YYZ) 16:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 321 Montréal (YUL) 16:46 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2245 Puerto Vallarta 16:51 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5469 San Francisco (SFO) 16:58 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1469 Palm Springs 16:58 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 578 Los Angeles 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6658 Regina 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9576 Grande Prairie 16:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9634 Regina 16:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3145 Edmonton (YEG) 16:15 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9718 Kelowna 16:15 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9726 Victoria (YYJ) 16:15 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9772 Vancouver 16:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7217 Lethbridge 16:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8091 Grande Prairie 16:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6551 Edmonton (YEG) 16:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 131 Vancouver (YVR) 16:30 planerad
WestJet WS 1858 Kahului 16:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 672 Toronto (YYZ) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9550 Fort Saint John 16:30 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1296 Denver (DEN) 16:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6576 Kelowna 16:45 planerad

17:00 18.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 10 min.
WestJet WS 1403 Phoenix (PHX) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3352 Edmonton (YEG) 17:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6675 Saskatoon 17:03 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1511 Los Angeles (LAX) 17:08 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7234 Medicine Hat 17:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1565 San Diego (SAN) 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9649 Penticton 17:22 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 128 Vancouver (YVR) 17:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3116 Kamloops 17:26 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 665 Toronto (YYZ) 17:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3220 Grande Prairie 17:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3271 Regina 17:29 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 216 Vancouver (YVR) 17:37 planerad
Saab 340B WestJet WS 3064 Lloydminster 17:40 planerad
Saab 340B WestJet WS 3038 Prince George 17:50 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 902 Edmonton (YEG) 17:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3249 Saskatoon 17:54 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 977 San Jose del Cabo 17:55 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4123 Denver (DEN) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8083 Fort McMurray 17:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1466 Palm Springs 17:00 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9572 Comox 17:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1860 Las Vegas (LAS) 17:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8567 San Francisco 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8223 Yellowknife 17:15 planerad
WestJet WS 202 Winnipeg (YWG) 17:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 399 Kelowna 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8104 Houston (IAH) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 628 Varadero 17:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 133 Vancouver (YVR) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9584 Saskatoon 17:30 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1138 San Francisco 17:33 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 150 Toronto (YYZ) 17:35 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7227 Cranbrook 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9646 Nanaimo 17:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 322 Montréal (YUL) 17:55 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 844 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:55 planerad

18:00 18.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 12 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2068 Seattle (SEA) 18:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3344 Kelowna 18:12 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8105 Houston (IAH) 18:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8155 Edmonton (YEG) 18:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 130 Vancouver (YVR) 18:23 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 218 Vancouver (YVR) 18:27 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 585 Newark (EWR) 18:32 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 353 Ottawa (YOW) 18:34 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 735 London (YXU) 18:37 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7220 Lethbridge 18:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8376 Fort McMurray 18:43 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 557 Waterloo 18:44 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2311 Cancun 18:46 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3158 Fort McMurray 18:58 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 10 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7219 Lethbridge 18:00 planerad
Boeing 767-300 WestJet WS 1 London (LGW) 18:10 planerad
Boeing 767 Emirates EK 4716 London 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3229 Edmonton (YEG) 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9560 Fort McMurray 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3264 Regina 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3265 Kelowna 18:20 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9742 Ottawa (YOW) 18:20 planerad
WestJet WS 135 Vancouver (YVR) 18:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 584 Toronto 18:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 152 Toronto (YYZ) 18:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4412 Denver (DEN) 18:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8154 Edmonton (YEG) 18:35 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 850 London (LHR) 18:35 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 103 Vancouver 18:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1494 Phoenix (PHX) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3380 Saskatoon 18:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8336 Winnipeg (YWG) 18:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2123 Seattle (SEA) 18:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6808 Victoria (YYJ) 18:55 planerad

19:00 18.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3140 Edmonton (YEG) 19:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 147 Toronto (YYZ) 19:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 182 Kelowna 19:16 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8426 Kamloops 19:20 planerad
WestJet WS 2251 Puerto Vallarta 19:21 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 132 Vancouver (YVR) 19:23 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8157 Edmonton (YEG) 19:26 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9706 Toronto (YYZ) 19:26 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1057 Phoenix (PHX) 19:40 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 190 Vancouver 19:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3182 Grande Prairie 19:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8441 Regina 19:46 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 551 Winnipeg (YWG) 19:50 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 222 Vancouver (YVR) 19:52 planerad
WestJet WS 2289 San Jose del Cabo 19:53 planerad
Dornier 328 Central Mountain Air 9M 656 Edmonton (YEG) 19:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8408 Kelowna 19:56 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 524 Victoria (YYJ) 19:57 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7228 Cranbrook 19:59 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 7 - 15 min.
Saab 340B WestJet WS 3045 Cranbrook 19:00 planerad
Saab 340B WestJet WS 3016 Medicine Hat 19:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 463 Victoria (YYJ) 19:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 352 Ottawa (YOW) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6642 Saskatoon 19:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1056 Phoenix (PHX) 19:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 137 Vancouver (YVR) 19:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1400 Las Vegas (LAS) 19:30 planerad
Saab 340B WestJet WS 3004 Lethbridge 19:45 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7221 Lethbridge 19:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8158 Edmonton (YEG) 19:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8427 Kamloops 19:55 planerad

20:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 2 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 8 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8430 Grande Prairie 20:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 334 Kelowna 20:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3272 Regina 20:14 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 149 Toronto (YYZ) 20:20 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 217 Montréal (YUL) 20:21 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7222 Lethbridge 20:23 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 134 Vancouver (YVR) 20:23 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 569 Edmonton (YEG) 20:30 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 570 Edmonton (YEG) 20:30 planerad
Boeing 737 Emirates EK 4653 New York (JFK) 20:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8378 Fort McMurray 20:38 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1681 New York (JFK) 20:46 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 179 Comox 20:53 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1585 Las Vegas (LAS) 20:57 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3247 Saskatoon 20:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 229 Vancouver (YVR) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3137 Edmonton (YEG) 20:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8093 Grande Prairie 20:25 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 452 Saskatoon 20:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8160 Edmonton (YEG) 20:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 837 Vancouver (YVR) 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8379 Fort McMurray 20:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9586 Brandon 20:40 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7235 Medicine Hat 20:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3302 Regina 20:50 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 526 Winnipeg (YWG) 20:50 planerad

21:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 2 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 1 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8337 Winnipeg (YWG) 21:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2273 Manzanillo 21:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2309 Cancun 21:11 planerad
WestJet WS 2383 Ixtapa/Zihuatanejo 21:12 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 151 Toronto (YYZ) 21:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2247 Puerto Vallarta 21:21 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 136 Vancouver (YVR) 21:23 planerad
Boeing 767-300 WestJet WS 669 Toronto (YYZ) 21:23 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8161 Edmonton (YEG) 21:26 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9691 Ottawa (YOW) 21:26 planerad
Boeing 737 Emirates EK 4655 Los Angeles 21:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3150 Kelowna 21:27 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1417 Orlando (MCO) 21:28 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1475 Palm Springs 21:28 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1535 Houston (IAH) 21:34 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1517 Phoenix (PHX) 21:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1513 Los Angeles 21:38 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 491 Cancun 21:40 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7236 Medicine Hat 21:50 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1529 Minneapolis (MSP) 21:52 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 154 Victoria (YYJ) 21:52 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3154 Nanaimo 21:52 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3839 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:53 planerad
Saab 340B WestJet WS 3046 Cranbrook 21:55 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 323 Montréal (YUL) 21:56 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 224 Vancouver (YVR) 21:57 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 877 Denver (DEN) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 231 Vancouver (YVR) 21:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 155 Edmonton (YEG) 21:15 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 570 Edmonton 21:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8438 Regina 21:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 139 Vancouver (YVR) 21:30 planerad

22:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 2 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 2 - 11 min.
Saab 340B WestJet WS 3017 Medicine Hat 22:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3288 Edmonton (YEG) 22:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2217 Belize City 22:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9596 Yellowknife 22:03 planerad
Saab 340B WestJet WS 3005 Lethbridge 22:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 106 Vancouver 22:11 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3138 Fort McMurray 22:13 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1780 Houston (IAH) 22:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3299 Regina 22:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3371 Saskatoon 22:14 planerad
WestJet WS 223 Winnipeg (YWG) 22:15 planerad
WestJet WS 138 Vancouver (YVR) 22:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8558 Victoria (YYJ) 22:27 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8568 San Francisco 22:38 planerad
Boeing 767-300 WestJet WS 1851 Kahului 22:46 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 226 Vancouver (YVR) 22:52 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8224 Yellowknife 22:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 50 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8588 Saskatoon 22:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3103 Nanaimo 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3149 Fort McMurray 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3179 Grande Prairie 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3254 Saskatoon 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3300 Regina 22:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 485 Comox 22:55 planerad

23:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 173°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 17 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1893 Seattle (SEA) 23:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3152 Edmonton (YEG) 23:00 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 155 Toronto (YYZ) 23:17 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 579 Los Angeles 23:31 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 195 Victoria (YYJ) 23:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3308 Fort Saint John 23:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 347 Edmonton (YEG) 23:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 228 Halifax (YHZ) 23:05 planerad
Saab 340B WestJet WS 3047 Cranbrook 23:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3104 Lethbridge 23:10 planerad
Saab 340B WestJet WS 3014 Medicine Hat 23:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 325 Kelowna 23:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 455 Vancouver 23:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9582 Kamloops 23:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 143 Vancouver (YVR) 23:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2312 Cancun 23:40 planerad

00:00 19.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 173°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 28 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 142 Vancouver (YVR) 00:08 planerad
Air Canada AC 230 Vancouver (YVR) 00:36 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 675 Toronto (YYZ) 00:41 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 652 Toronto (YYZ) 00:05 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 158 Toronto (YYZ) 00:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2244 Puerto Vallarta 00:35 planerad

01:00 19.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 173°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 680 Toronto (YYZ) 01:15 planerad

02:00 19.01.2019

-18°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

03:00 19.01.2019

-18°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

04:00 19.01.2019

-18°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

05:00 19.01.2019

-18°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Air Canada AC 588 Kahului 05:10 planerad

06:00 19.01.2019

-18°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 12 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7212 Lethbridge 06:08 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 629 Varadero 06:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8047 Saskatoon 06:23 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7230 Medicine Hat 06:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8131 Edmonton (YEG) 06:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8437 Regina 06:41 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 AVIANCA AV 2189 Houston (IAH) 06:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1599 Houston (IAH) 06:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2258 Puerto Vallarta 06:00 planerad
WestJet WS 2280 San Jose del Cabo 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 722 Denver (DEN) 06:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 201 Vancouver (YVR) 06:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3881 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:25 planerad

07:00 19.01.2019

-18°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 8 - 18 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 601 Saskatoon 07:02 planerad
WestJet WS 1857 Kahului 07:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 238 Edmonton (YEG) 07:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8030 Fort McMurray 07:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3178 Grande Prairie 07:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3257 Brandon 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3307 Fort Saint John 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3129 Regina 07:49 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3144 Fort McMurray 07:49 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9583 Comox 07:56 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A321 Air Canada AC 134 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 209 Victoria (YYJ) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3395 Edmonton (YEG) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8475 Grande Prairie 07:10 planerad
WestJet WS 115 Vancouver (YVR) 07:30 planerad
Boeing 767-300 WestJet WS 1850 Kahului 07:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 570 Los Angeles (LAX) 07:35 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1942 Seattle (SEA) 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8551 Victoria (YYJ) 07:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 584 Newark (EWR) 07:55 planerad

08:00 19.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 116°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08, 11

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 2 - 8 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8331 Winnipeg (YWG) 08:00 planerad
Saab 340B WestJet WS 3011 Medicine Hat 08:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 271 Winnipeg (YWG) 08:08 planerad
Saab 340B WestJet WS 3040 Cranbrook 08:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 450 Vancouver 08:12 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 178 Kelowna 08:14 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8472 Grande Prairie 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3117 Lethbridge 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3208 Kamloops 08:17 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8055 Saskatoon 08:23 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 112 Vancouver (YVR) 08:29 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 242 Edmonton (YEG) 08:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9667 Victoria (YYJ) 08:39 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 585 Toronto 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3304 Nanaimo 08:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3301 Regina 08:49 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321 Air Canada AC 316 Montreal 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8134 Edmonton (YEG) 08:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 892 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8264 San Francisco (SFO) 08:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2254 Cancun 08:00 planerad
Air Canada AC 205 Vancouver (YVR) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3155 Kelowna 08:15 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 136 Toronto (YYZ) 08:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8425 Kamloops 08:20 planerad
Air Canada AC 986 Cancun 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3296 Regina 08:25 planerad
WestJet WS 2250 Puerto Vallarta 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3305 Vancouver 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8580 Saskatoon 08:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8401 Kelowna 08:40 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2378 Huatulco 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8102 Houston (IAH) 08:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8434 Regina 08:55 planerad

Andra datum

January, 2019

18