Calgary, Calgary (YYC / CYYC)

Planespotter’s tidtabell

23:00 19.07.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 23 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2126 Seattle (SEA) 23:11 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1501 Las Vegas (LAS) 23:34 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 142 Vancouver (YVR) 23:39 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1893 Seattle (SEA) 23:54 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2122 Seattle (SEA) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9582 Kamloops 23:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 143 Vancouver (YVR) 23:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 347 Edmonton (YEG) 23:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 325 Kelowna 23:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 195 Victoria (YYJ) 23:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3103 Nanaimo 23:05 planerad
Saab 340B WestJet WS 3047 Cranbrook 23:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3308 Fort Saint John 23:10 planerad
Saab 340B WestJet WS 3000 Lethbridge 23:10 planerad
Saab 340B WestJet WS 3014 Medicine Hat 23:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3241 Kamloops 23:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 156 Toronto (YYZ) 23:50 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 613 Mexico City (MEX) 23:55 planerad

00:00 20.07.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 306°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 24 min.
Airbus A320 Air Canada AC 157 Toronto (YYZ) 00:08 planerad
Turkish Airlines TK 9102 Montréal (YUL) 00:27 planerad
Boeing 737 WestJet WS 675 Toronto (YYZ) 00:28 planerad
KLM KL 9752 Toronto (YYZ) 00:30 planerad
Air Canada AC 230 Vancouver (YVR) 00:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 652 Toronto (YYZ) 00:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 736 London (YXU) 00:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 158 Toronto (YYZ) 00:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 680 Toronto (YYZ) 00:30 planerad

01:00 20.07.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 306°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Air Canada AC 159 Toronto (YYZ) 01:23 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9781 Montreal 01:00 planerad
Air Canada AC 192 Toronto (YYZ) 01:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 396 Montreal 01:05 planerad

02:00 20.07.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 306°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

03:00 20.07.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 297°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26, 29

04:00 20.07.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 297°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26, 29

05:00 20.07.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 297°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26, 29

06:00 20.07.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 306°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 52 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7212 Lethbridge 06:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8131 Edmonton (YEG) 06:53 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A321 Air Canada AC 132 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 230 Winnipeg (YWG) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3187 Grande Prairie 06:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1599 Houston (IAH) 06:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 570 Los Angeles 06:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1560 Montreal 06:15 planerad
Air Canada AC 316 Montreal 06:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2220 Chicago (ORD) 06:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8332 Winnipeg (YWG) 06:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8328 Winnipeg (YWG) 06:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5773 Salt Lake City (SLC) 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3147 Fort McMurray 06:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3881 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:34 planerad

07:00 20.07.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 306°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 8 - 17 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8331 Winnipeg (YWG) 07:03 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 238 Edmonton (YEG) 07:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 601 Saskatoon 07:26 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 271 Winnipeg (YWG) 07:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3144 Fort McMurray 07:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3178 Grande Prairie 07:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9569 Fort McMurray 07:38 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 7996 Lethbridge 07:55 planerad
Saab 340B WestJet WS 3011 Medicine Hat 07:59 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 537 Windsor 07:59 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 134 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 203 Vancouver (YVR) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8475 Grande Prairie 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8580 Saskatoon 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3395 Edmonton (YEG) 07:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3772 Salt Lake City (SLC) 07:00 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 209 Victoria (YYJ) 07:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 656 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Airbus A319 Korean Air KE 3844 Minneapolis (MSP) 07:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 5324 Denver 07:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8393 Kelowna 07:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 469 Denver (DEN) 07:25 planerad
Boeing 737-300 Air Transat TS 460 Puerto Vallarta (PVR) 07:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 115 Vancouver (YVR) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8130 Edmonton (YEG) 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8281 Seattle (SEA) 07:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2727 Seattle (SEA) 07:40 planerad
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8264 San Francisco (SFO) 07:45 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1942 Seattle (SEA) 07:45 planerad

08:00 20.07.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 306°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 3 - 7 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 112 Vancouver (YVR) 08:00 planerad
Saab 340B WestJet WS 3040 Cranbrook 08:07 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 178 Kelowna 08:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 450 Vancouver 08:11 planerad
Saab 340B WestJet WS 3007 Lethbridge 08:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3210 Comox 08:17 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3208 Kamloops 08:18 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 242 Edmonton (YEG) 08:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 585 Toronto 08:20 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 538 Victoria (YYJ) 08:21 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 200 Vancouver 08:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3117 Saskatoon 08:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3129 Regina 08:27 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 735 London (YXU) 08:27 planerad
Air Canada AC 131 Toronto (YYZ) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9743 Penticton 08:34 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3307 Fort Saint John 08:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8482 Grande Prairie 08:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9589 Nanaimo 08:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8583 Saskatoon 08:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3304 Nanaimo 08:39 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 349 Ottawa (YOW) 08:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8055 Saskatoon 08:49 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8128 Kelowna 08:56 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A321 Air Canada AC 136 Toronto (YYZ) 08:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 205 Vancouver (YVR) 08:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 892 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3396 Saskatoon 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3296 Regina 08:25 planerad
Airbus A319 Aer Lingus EI 6423 Chicago (ORD) 08:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 117 Vancouver (YVR) 08:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 658 Toronto (YYZ) 08:30 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7211 Lethbridge 08:45 planerad

09:00 20.07.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 341°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29, 35L

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 16 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3201 Saskatoon 09:00 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 133 Toronto (YYZ) 09:03 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 134 Vancouver 09:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1697 London (YXU) 09:08 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 673 Halifax (YHZ) 09:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 379 Quebec (YQB) 09:10 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1691 Halifax (YHZ) 09:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8222 Yellowknife 09:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3186 Grande Prairie 09:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8552 Victoria (YYJ) 09:23 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 202 Vancouver (YVR) 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3346 Edmonton (YEG) 09:26 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8103 Houston (IAH) 09:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8133 Edmonton (YEG) 09:33 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 317 Montréal (YUL) 09:34 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8424 Kamloops 09:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3301 Regina 09:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8068 Grande Prairie 09:58 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 138 Toronto (YYZ) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3251 Edmonton (YEG) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3305 Vancouver 09:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7237 Cranbrook 09:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 286 Winnipeg (YWG) 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9630 Brandon 09:20 planerad
WestJet WS 610 Ottawa (YOW) 09:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 226 Halifax (YHZ) 09:25 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2310 Cancún (CUN) 09:25 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7229 Medicine Hat 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3351 Edmonton (YEG) 09:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 119 Vancouver (YVR) 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3262 Saskatoon 09:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 207 Vancouver (YVR) 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8436 Regina 09:35 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 406 Winnipeg (YWG) 09:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2208 Mazatlan 09:45 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 134 Winnipeg (YWG) 09:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8273 Nanaimo 09:55 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1416 Orlando (MCO) 09:55 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1564 San Diego (SAN) 09:55 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1590 Atlanta 09:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1680 New York (JFK) 09:55 planerad
Saab 340B WestJet WS 3008 Lethbridge 09:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 778 Windsor 09:55 planerad

10:00 20.07.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 341°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29, 35L

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 9 min.
Airbus A320 Air Canada AC 204 Vancouver (YVR) 10:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 585 Newark (EWR) 10:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 611 Ottawa (YOW) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8591 Saskatoon 10:04 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 137 Toronto (YYZ) 10:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8476 Grande Prairie 10:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3146 Fort McMurray 10:17 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 229 Halifax (YHZ) 10:19 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9571 Fort McMurray 10:23 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9655 Ottawa (YOW) 10:23 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4009 Denver (DEN) 10:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8057 Saskatoon 10:34 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1275 Minneapolis (MSP) 10:39 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 220 Victoria (YYJ) 10:41 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8333 Winnipeg (YWG) 10:44 planerad
WestJet WS 261 Winnipeg (YWG) 10:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8137 Edmonton (YEG) 10:53 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7214 Lethbridge 10:56 planerad

AVÅGENDE — 33
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Air Canada AC 140 Toronto (YYZ) 10:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 394 Ottawa (YOW) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Delta Air Lines DL 7033 Edmonton (YEG) 10:00 planerad
WestJet WS 1468 Palm Springs 10:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1534 Houston (IAH) 10:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 491 Comox 10:00 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 505 Whitehorse 10:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 556 Waterloo 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8362 Comox 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8102 Houston (IAH) 10:10 planerad
Saab 340B WestJet WS 3012 Medicine Hat 10:10 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 209 Vancouver (YVR) 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8221 Yellowknife 10:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8425 Kamloops 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8453 Victoria (YYJ) 10:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1402 Phoenix (PHX) 10:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1510 Los Angeles (LAX) 10:15 planerad
Saab 340B WestJet WS 3041 Cranbrook 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3195 Grande Prairie 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3368 Saskatoon 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3375 Kelowna 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3109 Nanaimo 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3111 Kamloops 10:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 318 Montréal (YUL) 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3628 Portland (PDX) 10:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 121 Vancouver (YVR) 10:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1424 Las Vegas (LAS) 10:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1508 San Francisco (SFO) 10:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 662 Toronto (YYZ) 10:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2246 Puerto Vallarta (PVR) 10:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 7993 Lethbridge 10:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8304 Phoenix (PHX) 10:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8159 Kelowna 10:45 planerad

11:00 20.07.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 341°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29, 35L

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 4 - 8 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1567 Montréal (YUL) 11:00 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Winnipeg (YWG) 11:00 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 116 Vancouver (YVR) 11:00 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 10 Tokyo (NRT) 11:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 215 Montréal (YUL) 11:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9834 Montreal 11:11 planerad
WestJet WS 655 Toronto (YYZ) 11:15 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 9 Toronto (YYZ) 11:16 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 265 St. John's (YYT) 11:23 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7238 Cranbrook 11:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 206 Vancouver 11:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9605 Edmonton (YEG) 11:26 planerad
Air Canada AC 319 Montreal 11:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3397 Saskatoon 11:32 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 9881 San Francisco 11:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1681 San Francisco 11:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8139 Edmonton (YEG) 11:48 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 4067 San Francisco 11:52 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 728 Las Vegas (LAS) 11:52 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7232 Medicine Hat 11:54 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3131 Fort McMurray 11:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 211 Vancouver (YVR) 11:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3292 Regina 11:15 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 144 Toronto (YYZ) 11:20 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7223 Cranbrook 11:20 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8334 Winnipeg (YWG) 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3376 Vancouver 11:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1319 Minneapolis (MSP) 11:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8136 Edmonton (YEG) 11:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 123 Vancouver (YVR) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3192 Saskatoon 11:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 664 Toronto (YYZ) 11:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 449 Victoria (YYJ) 11:35 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1866 Cancun 11:45 planerad
Air Canada AC 986 Cancún (CUN) 11:45 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Vancouver (YVR) 11:45 planerad

12:00 20.07.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 350°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 2 - 8 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 118 Vancouver (YVR) 12:00 planerad
Saab 340B WestJet WS 3003 Lethbridge 12:08 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1593 Toronto 12:09 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 657 Toronto (YYZ) 12:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Hainan Airlines HU 8879 Regina 12:14 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6554 Kelowna 12:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3291 Regina 12:17 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 139 Toronto (YYZ) 12:18 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 208 Vancouver 12:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3348 Edmonton (YEG) 12:26 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1537 Phoenix (PHX) 12:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3949 Chicago (ORD) 12:34 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 7994 Medicine Hat 12:37 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1521 San Francisco (SFO) 12:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3306 Vancouver 12:42 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5762 Seattle (SEA) 12:49 planerad
Saab 340B WestJet WS 3015 Medicine Hat 12:49 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9581 Saskatoon 12:49 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 4025 Chicago 12:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 7988 Lethbridge 12:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3253 Saskatoon 12:52 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 588 Chicago (ORD) 12:53 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6689 Regina 12:56 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1513 Los Angeles 12:58 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3143 Edmonton (YEG) 12:00 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 738 Winnipeg (YWG) 12:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4104 Denver (DEN) 12:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7213 Lethbridge 12:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 461 Kelowna 12:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7207 Medicine Hat 12:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8377 Fort McMurray 12:25 planerad
Boeing 737-700 Air Transat TS 874 Toronto (YYZ) 12:25 planerad
Boeing 737-800 AVIANCA AV 2181 Chicago 12:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1621 Chicago (ORD) 12:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 125 Vancouver (YVR) 12:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 218 Montréal (YUL) 12:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 215 Vancouver (YVR) 12:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 312 Chicago (ORD) 12:39 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 9 Tokyo (NRT) 12:45 planerad
Saab 340B WestJet WS 3037 Prince George 12:50 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 10 Toronto (YYZ) 12:55 planerad

13:00 20.07.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 350°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L

ANKOMMANDE — 34
Väntningstid 2 - 8 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2620 Seattle (SEA) 13:05 planerad
Boeing 737-600 Hainan Airlines HU 8872 Kelowna 13:05 planerad
Boeing 737-600 Hainan Airlines HU 8891 Winnipeg (YWG) 13:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1299 Houston (IAH) 13:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8280 Seattle (SEA) 13:07 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 493 Winnipeg (YWG) 13:07 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4710 Seattle (SEA) 13:08 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8426 Kamloops 13:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 141 Toronto (YYZ) 13:13 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 659 Toronto (YYZ) 13:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3392 Kelowna 13:14 planerad
Airbus A330 Hainan Airlines HU 7977 Beijing (PEK) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8478 Grande Prairie 13:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9667 Victoria (YYJ) 13:23 planerad
Airbus A330-300 PH-AKF KLM KL 677 Amsterdam (AMS) 13:25 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9679 Vancouver (YVR) 13:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3314 Kamloops 13:28 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1048 Salt Lake City 13:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8406 Kelowna 13:31 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5848 Salt Lake City (SLC) 13:32 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3369 Saskatoon 13:32 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7224 Cranbrook 13:35 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2347 Minneapolis (MSP) 13:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9551 Fort Saint John 13:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3100 Fort Saint John 13:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9653 Grande Prairie 13:42 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1873 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8143 Edmonton (YEG) 13:48 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1595 Toronto (YYZ) 13:49 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9731 Comox 13:49 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 550 Comox 13:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8274 Nanaimo 13:52 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 287 Winnipeg (YWG) 13:53 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 210 Vancouver (YVR) 13:54 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1568 Montréal (YUL) 13:00 planerad
Air Canada AC 326 Montreal 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3163 Kelowna 13:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8138 Edmonton (YEG) 13:05 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 9883 San Francisco (SFO) 13:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 217 Vancouver (YVR) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8473 Castlegar 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3135 Edmonton (YEG) 13:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3949 Chicago (ORD) 13:15 planerad
Embraer 175 Air France AF 2976 Seattle (SEA) 13:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 146 Toronto (YYZ) 13:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5761 Seattle (SEA) 13:25 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7225 Cranbrook 13:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 127 Vancouver (YVR) 13:30 planerad
Boeing 737 WestJet WS 234 Halifax (YHZ) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3196 Regina 13:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 670 Toronto (YYZ) 13:30 planerad
WestJet WS 80 Halifax (YHZ) 13:30 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1592 Toronto (YYZ) 13:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4677 Seattle (SEA) 13:39 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2339 San Francisco (SFO) 13:42 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 1137 San Francisco 13:43 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2603 Seattle (SEA) 13:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1607 Houston (IAH) 13:55 planerad

14:00 20.07.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 350°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 12 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 122 Vancouver (YVR) 14:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2844 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:01 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 805 London (LGW) 14:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9601 Brandon 14:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6810 Victoria (YYJ) 14:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3243 Brandon 14:08 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 191 Toronto (YYZ) 14:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8474 Castlegar 14:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8361 Comox 14:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3228 Nanaimo 14:19 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 302 Vancouver (YVR) 14:20 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7216 Lethbridge 14:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3350 Edmonton (YEG) 14:26 planerad
Air Canada AC 553 Los Angeles 14:29 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Vancouver (YVR) 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3136 Fort McMurray 14:42 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7208 Medicine Hat 14:44 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 143 Toronto (YYZ) 14:53 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 212 Vancouver (YVR) 14:54 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 851 London (LHR) 14:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3193 Saskatoon 14:57 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3627 Portland (PDX) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8148 Edmonton (YEG) 14:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8477 Grande Prairie 14:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 734 London (YXU) 14:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8427 Kamloops 14:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 148 Toronto (YYZ) 14:10 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1049 Salt Lake City (SLC) 14:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7215 Lethbridge 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3115 Kamloops 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3215 Grande Prairie 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3278 Saskatoon 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9782 Edmonton (YEG) 14:15 planerad
Saab 340B WestJet WS 3065 Lloydminster 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3281 Penticton 14:25 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 145 Vancouver (YVR) 14:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 1624 Las Vegas (LAS) 14:30 planerad
WestJet WS 674 Toronto (YYZ) 14:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1873 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8586 Saskatoon 14:35 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 288 Winnipeg (YWG) 14:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 7987 Lethbridge 14:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8434 Regina 14:45 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1365 Minneapolis (MSP) 14:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2844 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 219 Vancouver (YVR) 14:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8401 Kelowna 14:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8099 Victoria (YYJ) 14:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9560 Fort McMurray 14:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8275 Nanaimo 14:55 planerad

15:00 20.07.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 63°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 3 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8294 Portland (PDX) 15:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 124 Vancouver (YVR) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3338 Vancouver 15:02 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 460 Kelowna 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3199 Regina 15:07 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 739 Winnipeg (YWG) 15:12 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 196 Victoria (YYJ) 15:13 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 663 Toronto (YYZ) 15:13 planerad
Boeing 777-200LR C-FGFZ Air Canada AC 845 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:15 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9706 Toronto (YYZ) 15:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 213 Montréal (YUL) 15:25 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8578 San Francisco (SFO) 15:33 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 214 Vancouver (YVR) 15:39 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4027 Chicago 15:39 planerad
Boeing 787-9 WestJet WS 2 London (LGW) 15:42 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7226 Cranbrook 15:45 planerad
Boeing 787-9 WestJet WS 9 Paris (CDG) 15:45 planerad
Boeing 737 Air Canada AC 195 Toronto (YYZ) 15:48 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8335 Winnipeg (YWG) 15:49 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3134 Edmonton (YEG) 15:56 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8034 Fort McMurray 15:57 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4095 Chicago (ORD) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3343 Kelowna 15:00 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1594 Toronto (YYZ) 15:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 190 Toronto (YYZ) 15:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7231 Medicine Hat 15:10 planerad
Airbus A330-300 PH-AKF KLM KL 678 Amsterdam (AMS) 15:10 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4028 Chicago (ORD) 15:15 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Winnipeg (YWG) 15:15 planerad
Airbus A330 Hainan Airlines HU 7978 Beijing (PEK) 15:15 planerad
Saab 340B WestJet WS 3043 Cranbrook 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9628 Edmonton (YEG) 15:15 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 302 Vancouver 15:20 planerad
Air Canada AC 578 Los Angeles (LAX) 15:30 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9665 Vancouver (YVR) 15:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 668 Toronto (YYZ) 15:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8150 Edmonton (YEG) 15:35 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 221 Vancouver (YVR) 15:45 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 150 Toronto (YYZ) 15:55 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 704 London (LGW) 15:55 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9668 Winnipeg (YWG) 15:55 planerad

16:00 20.07.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 63°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 19 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 126 Vancouver (YVR) 16:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 504 Whitehorse 16:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3162 Kelowna 16:09 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 321 Montréal (YUL) 16:13 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 145 Toronto (YYZ) 16:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6550 Edmonton (YEG) 16:18 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8094 Grande Prairie 16:20 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7218 Lethbridge 16:21 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 7273 San Francisco (SFO) 16:21 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 9882 San Francisco (SFO) 16:40 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 462 Vancouver 16:41 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1401 Las Vegas (LAS) 16:44 planerad
WestJet WS 1469 Palm Springs 16:46 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 299 San Francisco 16:49 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 759 San Francisco (SFO) 16:50 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 220 Vancouver (YVR) 16:54 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 7990 Lethbridge 16:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3352 Edmonton (YEG) 16:56 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9576 Grande Prairie 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9644 Yellowknife 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9634 Regina 16:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1698 London (YXU) 16:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7217 Lethbridge 16:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9726 Victoria (YYJ) 16:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9622 Edmonton (YEG) 16:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9702 Vancouver 16:15 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9718 Kelowna 16:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6551 Edmonton (YEG) 16:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 183 Kelowna 16:25 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8336 Winnipeg (YWG) 16:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 131 Vancouver (YVR) 16:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 672 Toronto (YYZ) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8165 Kelowna 16:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9550 Fort Saint John 16:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4095 Chicago (ORD) 16:39 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8104 Houston (IAH) 16:40 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 9884 San Francisco (SFO) 16:40 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 152 Toronto (YYZ) 16:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 584 Newark (EWR) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3101 Fort Saint John 16:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6576 Kelowna 16:50 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1296 Denver (DEN) 16:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8091 Grande Prairie 16:55 planerad

17:00 20.07.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 63°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 128 Vancouver (YVR) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3280 Penticton 17:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1565 San Diego (SAN) 17:04 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1509 San Francisco (SFO) 17:11 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1403 Phoenix (PHX) 17:13 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1511 Los Angeles (LAX) 17:13 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 665 Toronto (YYZ) 17:13 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8305 Phoenix (PHX) 17:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3116 Kamloops 17:18 planerad
WestJet WS 81 Halifax (YHZ) 17:28 planerad
Saab 340B WestJet WS 3064 Lloydminster 17:31 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7234 Medicine Hat 17:34 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8402 Kelowna 17:36 planerad
Saab 340B WestJet WS 3038 Prince George 17:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3220 Grande Prairie 17:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3249 Saskatoon 17:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8589 Saskatoon 17:39 planerad
Boeing 737 WestJet WS 235 Halifax (YHZ) 17:44 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 147 Toronto (YYZ) 17:47 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2364 Seattle (SEA) 17:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8153 Edmonton (YEG) 17:48 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9572 Comox 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8152 Edmonton (YEG) 17:05 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 844 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 223 Vancouver (YVR) 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8083 Fort McMurray 17:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1400 Las Vegas (LAS) 17:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 202 Winnipeg (YWG) 17:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 311 Comox 17:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7227 Cranbrook 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3380 Saskatoon 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9584 Saskatoon 17:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 133 Vancouver (YVR) 17:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1512 Los Angeles (LAX) 17:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1520 San Francisco (SFO) 17:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 322 Montréal (YUL) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9646 Nanaimo 17:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 7999 Medicine Hat 17:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3153 Nanaimo 17:40 planerad
Boeing 737 Air Canada AC 194 Toronto (YYZ) 17:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 225 Vancouver (YVR) 17:45 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 1138 San Francisco 17:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1074 San Francisco (SFO) 17:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1536 Phoenix (PHX) 17:45 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 372 Quebec (YQB) 17:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8164 Edmonton (YEG) 17:55 planerad

18:00 20.07.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 57°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08, 35L

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 2 - 8 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 130 Vancouver (YVR) 18:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 651 Toronto (YYZ) 18:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3344 Kelowna 18:08 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 533 Toronto 18:10 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4123 Denver (DEN) 18:11 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 149 Toronto (YYZ) 18:13 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 779 Windsor 18:13 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2544 Seattle (SEA) 18:15 planerad
Boeing 737-300 Air Transat TS 461 Puerto Vallarta (PVR) 18:20 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7220 Lethbridge 18:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8431 Regina 18:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8376 Fort McMurray 18:22 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2311 Cancún (CUN) 18:23 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1861 Las Vegas (LAS) 18:27 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1242 Chicago (ORD) 18:28 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 222 Vancouver (YVR) 18:29 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 353 Ottawa (YOW) 18:32 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 103 London (LHR) 18:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 557 Waterloo 18:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3158 Fort McMurray 18:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8556 Victoria (YYJ) 18:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8276 Nanaimo 18:47 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8105 Houston (IAH) 18:48 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3140 Edmonton (YEG) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3265 Kelowna 18:00 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9742 Ottawa (YOW) 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3229 Edmonton (YEG) 18:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7219 Lethbridge 18:20 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 850 London (LHR) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3139 Fort McMurray 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3264 Regina 18:20 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3999 Seattle (SEA) 18:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 135 Vancouver (YVR) 18:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 584 Toronto 18:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 676 Toronto (YYZ) 18:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4412 Denver (DEN) 18:35 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 103 Vancouver 18:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3370 Saskatoon 18:45 planerad

19:00 20.07.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 57°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08, 35L

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 14 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8163 Edmonton (YEG) 19:08 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5733 Seattle (SEA) 19:09 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1535 Houston (IAH) 19:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 551 Winnipeg (YWG) 19:12 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 667 Toronto (YYZ) 19:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 289 Winnipeg (YWG) 19:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8155 Edmonton (YEG) 19:18 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 182 Kelowna 19:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8408 Kelowna 19:21 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 132 Vancouver (YVR) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3182 Grande Prairie 19:32 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 224 Vancouver (YVR) 19:36 planerad
Air Canada AC 193 Toronto (YYZ) 19:38 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1591 Atlanta 19:39 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7228 Cranbrook 19:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Aeromexico AM 7145 Regina 19:54 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3232 Vancouver 19:57 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3272 Regina 19:57 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2209 Mazatlan 19:58 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 12 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8429 Kamloops 19:00 planerad
Saab 340B WestJet WS 3045 Cranbrook 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3372 Saskatoon 19:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7233 Medicine Hat 19:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2569 Seattle (SEA) 19:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 154 Toronto (YYZ) 19:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6642 Tokyo (NRT) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6658 Regina 19:15 planerad
Saab 340B WestJet WS 3016 Medicine Hat 19:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1860 Las Vegas (LAS) 19:20 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 463 Victoria (YYJ) 19:20 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 352 Ottawa (YOW) 19:25 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8559 San Francisco (SFO) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6808 Victoria (YYJ) 19:25 planerad
Boeing 787-9 WestJet WS 1 London (LGW) 19:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 137 Vancouver (YVR) 19:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5777 Seattle (SEA) 19:42 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 227 Vancouver (YVR) 19:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8431 Edmonton (YEG) 19:45 planerad
Saab 340B WestJet WS 3004 Lethbridge 19:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8405 Kelowna 19:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8438 Regina 19:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8093 Grande Prairie 19:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8557 Victoria (YYJ) 19:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8592 Saskatoon 19:55 planerad

20:00 20.07.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 57°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08, 35L

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 11 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 134 Vancouver (YVR) 20:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8000 Medicine Hat 20:02 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 669 Toronto (YYZ) 20:13 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8430 Grande Prairie 20:18 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9724 Vancouver (YVR) 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8169 Edmonton (YEG) 20:28 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 231 Halifax (YHZ) 20:29 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7222 Lethbridge 20:36 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3112 Victoria (YYJ) 20:39 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 151 Toronto (YYZ) 20:43 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 7143 Comox 20:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3381 Saskatoon 20:47 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 1585 Las Vegas (LAS) 20:49 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8224 Yellowknife 20:52 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3150 Kelowna 20:54 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1681 New York (JFK) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8166 Edmonton (YEG) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 3607 Saskatoon 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3137 Edmonton (YEG) 20:15 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 102 London (LHR) 20:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 7989 Lethbridge 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3302 Regina 20:30 planerad
Air Canada AC 229 Vancouver (YVR) 20:40 planerad
Boeing 787-9 WestJet WS 6 Dublin (DUB) 20:45 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 526 Winnipeg (YWG) 20:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8223 Yellowknife 20:55 planerad

21:00 20.07.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 148°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 226 Vancouver (YVR) 21:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2278 Minneapolis (MSP) 21:00 planerad
WestJet WS 613 Ottawa (YOW) 21:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3247 Saskatoon 21:02 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2247 Puerto Vallarta (PVR) 21:03 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8337 Winnipeg (YWG) 21:09 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1417 Orlando (MCO) 21:10 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 310 Comox 21:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 890 Toronto (YYZ) 21:15 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 133 Winnipeg (YWG) 21:25 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 136 Vancouver (YVR) 21:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3360 Comox 21:27 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1563 Montréal (YUL) 21:29 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7236 Medicine Hat 21:29 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 325 Montreal 21:33 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 877 Denver (DEN) 21:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9596 Yellowknife 21:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3154 Nanaimo 21:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3839 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Air Transat TS 888 Toronto (YYZ) 21:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3194 Yellowknife 21:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8380 Fort McMurray 21:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1780 Houston (IAH) 21:49 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8428 Kamloops 21:55 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 154 Victoria (YYJ) 21:56 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3288 Edmonton (YEG) 21:56 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 106 Vancouver 21:56 planerad
Saab 340B WestJet WS 3017 Medicine Hat 21:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9632 Penticton 21:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3151 Edmonton (YEG) 21:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 139 Vancouver (YVR) 21:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8340 Winnipeg (YWG) 21:45 planerad

22:00 20.07.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 148°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 2 - 11 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 138 Vancouver (YVR) 22:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 153 Toronto (YYZ) 22:01 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 223 Winnipeg (YWG) 22:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3299 Regina 22:02 planerad
Saab 340B WestJet WS 3005 Lethbridge 22:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3138 Fort McMurray 22:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3371 Saskatoon 22:07 planerad
Boeing 737-600 Aeromexico AM 7153 Vancouver 22:11 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 671 Toronto (YYZ) 22:13 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 737 London (YXU) 22:17 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3611 Salt Lake City (SLC) 22:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3373 Saskatoon 22:27 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 612 Mexico City (MEX) 22:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 621 Chicago (ORD) 22:31 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8590 San Francisco (SFO) 22:33 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 228 Vancouver (YVR) 22:44 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 579 Los Angeles (LAX) 22:44 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 155 Toronto (YYZ) 22:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5774 Salt Lake City (SLC) 22:52 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 323 Montreal 22:53 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3152 Edmonton (YEG) 22:56 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Air Canada AC 674 Halifax (YHZ) 22:15 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 133 Toronto 22:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1692 Halifax (YHZ) 22:20 planerad
Boeing 737-700 Air Transat TS 889 Vancouver (YVR) 22:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 228 Halifax (YHZ) 22:50 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 264 St. John's (YYT) 22:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8168 Edmonton (YEG) 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9564 Fort McMurray 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3179 Grande Prairie 22:55 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 600 Saskatoon 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3300 Regina 22:55 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 485 Comox 22:55 planerad

Andra datum

April, 2019

20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28