Calgary, Calgary (YYC / CYYC)

Planespotter’s tidtabell

11:00 20.03.2019

+2°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Winnipeg (YWG) 11:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1499 Phoenix (PHX) 11:05 planerad
Boeing 787-9 C-GURP WestJet WS 655 Toronto (YYZ) 11:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2245 Puerto Vallarta (PVR) 11:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 116 Vancouver (YVR) 11:21 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 319 Montréal (YUL) 11:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3250 Edmonton (YEG) 11:26 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7238 Cranbrook 11:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8552 Victoria (YYJ) 11:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LATAM Airlines LA 5201 Saskatoon 11:49 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 137 Toronto (YYZ) 11:50 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 394 Vancouver 11:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 394 Ottawa (YOW) 11:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7223 Cranbrook 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3292 Regina 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8273 Nanaimo 11:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 123 Vancouver (YVR) 11:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 664 Toronto (YYZ) 11:30 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Vancouver (YVR) 11:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 449 Victoria (YYJ) 11:45 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 637 Vancouver 11:45 planerad

12:00 20.03.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A319 Air Canada AC 206 Vancouver (YVR) 12:11 planerad
WestJet WS 118 Vancouver (YVR) 12:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2620 Seattle (SEA) 12:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3291 Regina 12:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3348 Edmonton (YEG) 12:26 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 139 Toronto (YYZ) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6689 Regina 12:36 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 215 Vancouver (YVR) 12:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7213 Lethbridge 12:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 738 Winnipeg (YWG) 12:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 318 Montréal (YUL) 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3143 Edmonton (YEG) 12:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 461 Kelowna 12:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8140 Edmonton (YEG) 12:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8582 Saskatoon 12:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1534 Houston (IAH) 12:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8477 Grande Prairie 12:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8405 Kelowna 12:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 125 Vancouver (YVR) 12:30 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 144 Toronto (YYZ) 12:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8334 Winnipeg (YWG) 12:50 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 852 Toronto (YYZ) 12:50 planerad

13:00 20.03.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 20 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 188 Kelowna 13:04 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1467 Palm Springs 13:06 planerad
WestJet WS 493 Winnipeg (YWG) 13:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3213 Kamloops 13:15 planerad
WestJet WS 120 Vancouver (YVR) 13:21 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 659 Toronto (YYZ) 13:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9653 Grande Prairie 13:41 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7224 Cranbrook 13:44 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8333 Winnipeg (YWG) 13:44 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 210 Vancouver (YVR) 13:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3695 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:54 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 217 Vancouver (YVR) 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3163 Kelowna 13:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2621 Seattle (SEA) 13:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7225 Cranbrook 13:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8144 Edmonton (YEG) 13:20 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9565 Vancouver (YVR) 13:30 planerad
Boeing 787-9 WestJet WS 670 Toronto (YYZ) 13:30 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 146 Toronto (YYZ) 13:45 planerad

14:00 20.03.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9551 Fort Saint John 14:02 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9731 Comox 14:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9601 Brandon 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9569 Fort McMurray 14:17 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7216 Lethbridge 14:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9589 Nanaimo 14:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8145 Edmonton (YEG) 14:20 planerad
WestJet WS 122 Vancouver (YVR) 14:21 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 143 Toronto (YYZ) 14:25 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 308 Vancouver 14:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2261 Liberia 14:26 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Vancouver (YVR) 14:30 planerad
Airbus A330-300 PH-AKA KLM KL 677 Amsterdam (AMS) 14:50 planerad
Air Canada AC 212 Vancouver (YVR) 14:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9563 Edmonton (YEG) 14:56 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3215 Grande Prairie 14:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7215 Lethbridge 14:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3115 Kamloops 14:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8146 Edmonton (YEG) 14:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9632 Penticton 14:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1512 Los Angeles (LAX) 14:25 planerad
Saab 340B WestJet WS 3065 Lloydminster 14:25 planerad
WestJet WS 1474 Palm Springs 14:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1516 Phoenix (PHX) 14:30 planerad
WestJet WS 1624 Las Vegas (LAS) 14:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8584 Saskatoon 14:35 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 219 Vancouver (YVR) 14:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3695 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:41 planerad
Air Canada AC 587 Kahului 14:45 planerad

15:00 20.03.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 168°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A319 Air Canada AC 553 Los Angeles (LAX) 15:02 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9657 Kelowna 15:04 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9575 Vancouver 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9593 Regina 15:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9755 Winnipeg (YWG) 15:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8274 Nanaimo 15:17 planerad
Boeing 767-300 C-GOGN WestJet WS 2 London (LGW) 15:20 planerad
Boeing 737 MAX 8 WestJet WS 663 Toronto (YYZ) 15:20 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9681 Vancouver (YVR) 15:21 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 196 Victoria (YYJ) 15:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8587 Saskatoon 15:28 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6554 Kelowna 15:31 planerad
Air Canada AC 1049 Palm Springs 15:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8578 San Francisco (SFO) 15:43 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7226 Cranbrook 15:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3358 Yellowknife 15:45 planerad
Boeing 787-9 C-FSBV Air Canada AC 845 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3343 Kelowna 15:00 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Winnipeg (YWG) 15:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 148 Toronto (YYZ) 15:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8150 Edmonton (YEG) 15:20 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 129 Vancouver (YVR) 15:30 planerad
Air Canada AC 221 Vancouver (YVR) 15:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3197 Yellowknife 15:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 530 Winnipeg (YWG) 15:50 planerad

16:00 20.03.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 168°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 2 - 19 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 1401 Las Vegas (LAS) 16:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1861 Las Vegas (LAS) 16:19 planerad
Boeing 787-9 C-FGDT Air Canada AC 851 London (LHR) 16:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 126 Vancouver (YVR) 16:21 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7218 Lethbridge 16:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8234 Yellowknife 16:23 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6550 Edmonton 16:35 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 145 Toronto (YYZ) 16:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 214 Vancouver (YVR) 16:41 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1403 Phoenix (PHX) 16:56 planerad
WestJet WS 1469 Palm Springs 16:56 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5469 San Francisco (SFO) 16:58 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 767-300 WestJet WS 1860 Honolulu (HNL) 16:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 578 Los Angeles 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8436 Regina 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9576 Grande Prairie 16:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9622 Edmonton (YEG) 16:15 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9718 Kelowna 16:15 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9726 Victoria (YYJ) 16:15 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9772 Vancouver 16:15 planerad
Air Canada AC 1048 Palm Springs 16:20 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7217 Lethbridge 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9550 Fort Saint John 16:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 131 Vancouver (YVR) 16:30 planerad
WestJet WS 1858 Kahului 16:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 672 Toronto (YYZ) 16:30 planerad
Airbus A330-300 KLM KL 678 Amsterdam (AMS) 16:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5576 San Francisco (SFO) 16:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5462 Denver (DEN) 16:55 planerad

17:00 20.03.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 168°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 14 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 1511 Los Angeles (LAX) 17:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1565 San Diego (SAN) 17:14 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 665 Toronto (YYZ) 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9649 Penticton 17:21 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 128 Vancouver (YVR) 17:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3116 Kamloops 17:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3220 Grande Prairie 17:26 planerad
Saab 340B WestJet WS 3064 Lloydminster 17:40 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 216 Vancouver (YVR) 17:41 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 977 San José del Cabo (SJD) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 KLM KL 9572 Comox 17:00 planerad
WestJet WS 1466 Palm Springs 17:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1860 Las Vegas (LAS) 17:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8567 San Francisco (SFO) 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8223 Yellowknife 17:15 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9704 Winnipeg (YWG) 17:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 399 Kelowna 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8104 Houston (IAH) 17:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 133 Vancouver (YVR) 17:30 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 150 Toronto (YYZ) 17:35 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7227 Cranbrook 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9646 Nanaimo 17:45 planerad

18:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 161°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 2 - 12 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3344 Kelowna 18:09 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8105 Houston (IAH) 18:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8155 Edmonton (YEG) 18:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 130 Vancouver (YVR) 18:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2118 Seattle (SEA) 18:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 218 Vancouver (YVR) 18:31 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 585 Newark (EWR) 18:38 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 735 London (YXU) 18:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 353 Ottawa (YOW) 18:42 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7220 Lethbridge 18:43 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2311 Cancún (CUN) 18:43 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 557 Waterloo 18:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3140 Edmonton (YEG) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3229 Edmonton (YEG) 18:15 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9742 Ottawa (YOW) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3264 Regina 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3265 Kelowna 18:20 planerad
WestJet WS 135 Vancouver (YVR) 18:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 584 Toronto 18:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 152 Toronto (YYZ) 18:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6551 Johannesburg (JNB) 18:35 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 103 Vancouver 18:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1494 Phoenix (PHX) 18:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8336 Winnipeg (YWG) 18:55 planerad
Boeing 787-9 C-FGDT Air Canada AC 844 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:55 planerad

19:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 161°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 18 min.
Airbus A320 Air Canada AC 147 Toronto (YYZ) 19:10 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 182 Kelowna 19:14 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8426 Kamloops 19:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 667 Toronto (YYZ) 19:20 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9720 Vancouver (YVR) 19:21 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1591 Atlanta 19:39 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 190 Vancouver 19:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3182 Grande Prairie 19:41 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1057 Phoenix (PHX) 19:44 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 551 Winnipeg (YWG) 19:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8441 Regina 19:46 planerad
WestJet WS 2213 Mazatlan 19:46 planerad
WestJet WS 2289 San José del Cabo (SJD) 19:49 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 656 Edmonton (YEG) 19:55 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 222 Vancouver (YVR) 19:56 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 524 Victoria (YYJ) 19:56 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7228 Cranbrook 19:59 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2123 Seattle (SEA) 19:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7233 Medicine Hat 19:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 463 Victoria (YYJ) 19:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 352 Ottawa (YOW) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6642 Tokyo (NRT) 19:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1056 Phoenix (PHX) 19:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 137 Vancouver (YVR) 19:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1400 Las Vegas (LAS) 19:30 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 850 London (LHR) 19:35 planerad
Saab 340B WestJet WS 3004 Lethbridge 19:45 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7221 Lethbridge 19:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8158 Edmonton (YEG) 19:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8427 Kamloops 19:55 planerad

20:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 161°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 11 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8430 Grande Prairie 20:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 334 Kelowna 20:04 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 490 San José del Cabo (SJD) 20:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 217 Montréal (YUL) 20:13 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 149 Toronto (YYZ) 20:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 134 Vancouver (YVR) 20:21 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 570 Edmonton 20:30 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 569 Edmonton (YEG) 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8378 Fort McMurray 20:38 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1681 New York (JFK) 20:42 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 179 Comox 20:53 planerad
WestJet WS 1585 Las Vegas (LAS) 20:54 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 Air Canada AC 229 Vancouver (YVR) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3137 Edmonton (YEG) 20:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 452 Saskatoon 20:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8160 Edmonton (YEG) 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9586 Brandon 20:40 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 490 Edmonton (YEG) 20:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3302 Regina 20:50 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 526 Winnipeg (YWG) 20:50 planerad

21:00 20.03.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 297°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 29

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 4 - 8 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8337 Winnipeg (YWG) 21:00 planerad
WestJet WS 1417 Orlando (MCO) 21:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3150 Kelowna 21:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2309 Cancún (CUN) 21:08 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2383 Ixtapa/Zihuatanejo 21:11 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 151 Toronto (YYZ) 21:15 planerad
WestJet WS 2247 Puerto Vallarta (PVR) 21:15 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9754 Toronto (YYZ) 21:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 613 Ottawa (YOW) 21:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 136 Vancouver (YVR) 21:21 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8161 Edmonton (YEG) 21:26 planerad
WestJet WS 1475 Palm Springs 21:26 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1535 Houston (IAH) 21:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1517 Phoenix (PHX) 21:31 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1513 Los Angeles (LAX) 21:35 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2379 Huatulco 21:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 877 Denver (DEN) 21:43 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7236 Medicine Hat 21:50 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 154 Victoria (YYJ) 21:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3154 Nanaimo 21:52 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3839 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:53 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3288 Edmonton (YEG) 21:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A319 Air Canada AC 231 Vancouver (YVR) 21:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 155 Edmonton (YEG) 21:15 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 570 Edmonton 21:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6658 Regina 21:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 139 Vancouver (YVR) 21:30 planerad

22:00 20.03.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 297°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 29

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 17 min.
Air Canada AC 224 Vancouver (YVR) 22:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9596 Yellowknife 22:03 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 323 Montréal (YUL) 22:05 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 853 Toronto (YYZ) 22:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 223 Winnipeg (YWG) 22:09 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 106 Vancouver 22:10 planerad
Saab 340B WestJet WS 3005 Lethbridge 22:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3299 Regina 22:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1780 Houston (IAH) 22:19 planerad
WestJet WS 138 Vancouver (YVR) 22:21 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8568 San Francisco (SFO) 22:38 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 621 Chicago (ORD) 22:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8224 Yellowknife 22:53 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 226 Vancouver (YVR) 22:56 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3152 Edmonton (YEG) 22:56 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 25 - 45 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8588 Saskatoon 22:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 600 Saskatoon 22:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3103 Nanaimo 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3149 Fort McMurray 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3179 Grande Prairie 22:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3300 Regina 22:55 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 485 Comox 22:55 planerad

23:00 20.03.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 297°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 155 Toronto (YYZ) 23:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 579 Los Angeles 23:37 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 143 Vancouver (YVR) 23:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 195 Victoria (YYJ) 23:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3308 Fort Saint John 23:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 347 Edmonton (YEG) 23:00 planerad
Saab 340B WestJet WS 3047 Cranbrook 23:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9582 Kamloops 23:15 planerad
Saab 340B WestJet WS 3014 Medicine Hat 23:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 325 Kelowna 23:15 planerad

00:00 21.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 35L

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 29 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 142 Vancouver (YVR) 00:06 planerad
Boeing 737 MAX 8 WestJet WS 675 Toronto (YYZ) 00:35 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 230 Vancouver (YVR) 00:36 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 652 Toronto (YYZ) 00:05 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 158 Toronto (YYZ) 00:30 planerad
WestJet WS 2244 Puerto Vallarta (PVR) 00:35 planerad

01:00 21.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 35L

02:00 21.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 35L

03:00 21.03.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 295°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 29

04:00 21.03.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 295°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 29

05:00 21.03.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 295°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Air Canada AC 588 Kahului 05:20 planerad

06:00 21.03.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 308°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 25 - 33 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7212 Lethbridge 06:08 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8131 Edmonton (YEG) 06:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8437 Regina 06:41 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 601 Saskatoon 06:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1599 Houston (IAH) 06:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2280 San José del Cabo (SJD) 06:00 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 201 Vancouver (YVR) 06:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3881 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:25 planerad

07:00 21.03.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 308°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 767-300 WestJet WS 1861 Honolulu (HNL) 07:19 planerad
WestJet WS 1857 Kahului 07:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 238 Edmonton (YEG) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3178 Grande Prairie 07:34 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3257 Brandon 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3307 Fort Saint John 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3144 Fort McMurray 07:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3129 Regina 07:49 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 486 Comox 07:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 Air Canada AC 134 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8130 Edmonton (YEG) 07:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 209 Victoria (YYJ) 07:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 230 Winnipeg (YWG) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 469 Denver (DEN) 07:15 planerad
WestJet WS 115 Vancouver (YVR) 07:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 570 Los Angeles (LAX) 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8551 Victoria (YYJ) 07:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 584 Newark (EWR) 07:55 planerad

08:00 21.03.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 308°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 9 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8331 Winnipeg (YWG) 08:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 271 Winnipeg (YWG) 08:03 planerad
Saab 340B WestJet WS 3011 Medicine Hat 08:05 planerad
Saab 340B WestJet WS 3040 Cranbrook 08:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 178 Kelowna 08:11 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 450 Vancouver 08:11 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3208 Kamloops 08:16 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 538 Victoria (YYJ) 08:25 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 112 Vancouver (YVR) 08:26 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 242 Edmonton (YEG) 08:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 585 Toronto 08:33 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 481 Vancouver (YVR) 08:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3304 Nanaimo 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3301 Regina 08:49 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Air Canada AC 316 Montréal (YUL) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8134 Edmonton (YEG) 08:00 planerad
WestJet WS 2254 Cancún (CUN) 08:00 planerad
Air Canada AC 205 Vancouver (YVR) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3155 Kelowna 08:15 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 136 Toronto (YYZ) 08:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 181 Kelowna 08:20 planerad
Air Canada AC 986 Cancún (CUN) 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3296 Regina 08:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2240 Chicago (ORD) 08:30 planerad
WestJet WS 117 Vancouver (YVR) 08:30 planerad
WestJet WS 2250 Puerto Vallarta (PVR) 08:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 658 Toronto (YYZ) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8580 Saskatoon 08:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8102 Houston (IAH) 08:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8434 Regina 08:55 planerad

09:00 21.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 304°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 13 - 20 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 607 Saskatoon 09:00 planerad
Boeing 737 MAX 8 Air Canada AC 133 Toronto (YYZ) 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8133 Edmonton (YEG) 09:20 planerad
Air Canada AC 200 Vancouver (YVR) 09:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3394 Edmonton (YEG) 09:26 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 653 Toronto (YYZ) 09:26 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 207 Vancouver (YVR) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8332 Winnipeg (YWG) 09:00 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 348 Puerto Vallarta (PVR) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3251 Edmonton (YEG) 09:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7237 Cranbrook 09:15 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 595 Cancún (CUN) 09:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 214 Montréal (YUL) 09:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 610 Ottawa (YOW) 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9630 Brandon 09:25 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 481 Vancouver 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9644 Yellowknife 09:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 119 Vancouver (YVR) 09:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2310 Cancún (CUN) 09:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2382 Ixtapa/Zihuatanejo 09:30 planerad
Boeing 767-300 WestJet WS 662 Toronto (YYZ) 09:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 232 Winnipeg (YWG) 09:35 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1518 Phoenix 09:45 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 653 Edmonton (YEG) 09:50 planerad
WestJet WS 2290 San José del Cabo (SJD) 09:50 planerad
WestJet WS 1402 Phoenix (PHX) 09:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1510 Los Angeles (LAX) 09:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1590 Atlanta 09:55 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 1680 New York (JFK) 09:55 planerad

10:00 21.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 304°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 351 Ottawa (YOW) 10:07 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8137 Edmonton (YEG) 10:16 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9655 Ottawa (YOW) 10:21 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8103 Houston (IAH) 10:28 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 135 Toronto (YYZ) 10:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 229 Halifax (YHZ) 10:31 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 202 Vancouver (YVR) 10:46 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 220 Victoria (YYJ) 10:50 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 261 Winnipeg (YWG) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 1460 Las Vegas (LAS) 10:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2272 Manzanillo 10:00 planerad
WestJet WS 736 London (YXU) 10:00 planerad
Boeing 737 MAX 8 Air Canada AC 140 Toronto (YYZ) 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3111 Kamloops 10:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1570 Denver (DEN) 10:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 253 Kelowna 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3109 Nanaimo 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3195 Grande Prairie 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3351 Edmonton (YEG) 10:15 planerad
Air Canada AC 211 Vancouver (YVR) 10:20 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 491 Comox 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3131 Fort McMurray 10:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 988 Puerto Vallarta (PVR) 10:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 121 Vancouver (YVR) 10:30 planerad
WestJet WS 2246 Puerto Vallarta (PVR) 10:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8136 Edmonton (YEG) 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8233 Yellowknife 10:45 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30