Winnipeg / James Armstrong Richardson, Winnipeg (YWG / CYWG)

Planespotter’s tidtabell

13:00 20.05.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 30°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 204 Edmonton (YEG) 13:27 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 263 Toronto (YYZ) 13:47 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8334 Calgary (YYC) 13:47 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 475 Toronto (YYZ) 13:49 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 448 Vancouver (YVR) 13:56 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 23 - 25 min.
Airbus A320 Air Canada AC 266 Toronto (YYZ) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1598 Minneapolis (MSP) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2709 Minneapolis (MSP) 13:23 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 386 Montréal (YUL) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3214 Thunder Bay 13:30 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 110 Toronto 13:55 planerad

14:00 20.05.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 30°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 28 min.
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4494 Denver (DEN) 14:03 planerad
Fairchild-Swearingen SA226 Bearskin Airlines JV 361 Thunder Bay 14:20 planerad
Beechcraft 1900 Wasaya Airways WT 963 Sioux Lookout 14:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 738 Calgary (YYC) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 739 Calgary (YYC) 14:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 451 Vancouver (YVR) 14:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8333 Calgary (YYC) 14:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 268 Toronto (YYZ) 14:30 planerad
ATR 42-300 Calm Air International MO 136 Gillam 14:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 147 Edmonton (YEG) 14:40 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2179 Chicago (ORD) 14:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 574 Ottawa (YOW) 14:45 planerad

15:00 20.05.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 30°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 25 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 233 London (YXU) 15:00 planerad
ATR Freighter Calm Air International MO 138 Gillam 15:05 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 9847 Chicago 15:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3381 Chicago 15:17 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8348 Regina 15:42 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 265 Toronto (YYZ) 15:52 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 819 Tampa 15:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Beechcraft 1900 Wasaya Airways WT 964 Sioux Lookout 15:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 284 Halifax (YHZ) 15:25 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 476 Toronto (YYZ) 15:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8517 Edmonton (YEG) 15:55 planerad

16:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 50°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 11 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2839 Minneapolis (MSP) 16:39 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 134 Calgary (YYC) 16:50 planerad
Airbus A319 Air France AF 2324 Minneapolis (MSP) 16:53 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8296 Saskatoon 16:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 44 min.
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1294 Denver (DEN) 16:01 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 270 Toronto (YYZ) 16:45 planerad

17:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 50°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 9 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3417 Thunder Bay 17:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 482 Vancouver (YVR) 17:16 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9732 Toronto (YYZ) 17:18 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 525 Toronto (YYZ) 17:19 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6728 Montréal (YUL) 17:27 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 288 Calgary (YYC) 17:32 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8595 Montréal (YUL) 17:41 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 575 Ottawa (YOW) 17:43 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2840 Minneapolis (MSP) 17:20 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 826 Las Vegas (LAS) 17:30 planerad
ATR 42/72 Calm Air International MO 126 The Pas 17:30 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 134 Toronto (YYZ) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3234 Saskatoon 17:50 planerad

18:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 50°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 18 min.
Airbus A319 Air Canada AC 267 Toronto (YYZ) 18:07 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Calgary (YYC) 18:15 planerad
Fairchild-Swearingen SA226 Bearskin Airlines JV 319 Thunder Bay 18:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 292 Vancouver (YVR) 18:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 530 Calgary (YYC) 18:48 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9668 Calgary (YYC) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 KLM KL 9761 Toronto (YYZ) 18:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 551 Calgary (YYC) 18:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 490 Toronto (YYZ) 18:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 289 Calgary (YYC) 18:15 planerad
Fairchild-Swearingen SA226 Bearskin Airlines JV 312 Thunder Bay 18:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8526 Ottawa (YOW) 18:20 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8335 Calgary (YYC) 18:25 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 697 Vancouver (YVR) 18:35 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 272 Toronto (YYZ) 18:50 planerad

19:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 50°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 19 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 338 Edmonton (YEG) 19:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8336 Calgary (YYC) 19:07 planerad
ATR 42-300 Calm Air International MO 137 Gillam 19:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8527 Ottawa (YOW) 19:17 planerad
ATR Freighter Calm Air International MO 117 Thompson 19:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 529 Toronto (YYZ) 19:49 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Toronto (YYZ) 19:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 299 Vancouver (YVR) 19:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 573 Edmonton (YEG) 19:35 planerad

20:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 45°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 39 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 202 Calgary (YYC) 20:08 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 269 Toronto (YYZ) 20:47 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 223 Calgary (YYC) 20:55 planerad

21:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 45°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 29 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9714 Montreal 21:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8518 Edmonton (YEG) 21:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3266 Saskatoon 21:32 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 9849 Chicago 21:50 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4463 Chicago 21:55 planerad

22:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 45°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 304 Edmonton (YEG) 22:02 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8340 Calgary (YYC) 22:12 planerad
ATR 42/72 Calm Air International MO 126 The Pas 22:30 planerad
Airbus A319 Cathay Pacific CX 1516 Vancouver (YVR) 22:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3204 Thunder Bay 22:05 planerad

23:00 20.05.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 2 - 17 min.
Airbus A319 Korean Air KE 3839 Minneapolis (MSP) 23:26 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 526 Calgary (YYC) 23:43 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 458 Vancouver (YVR) 23:46 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9758 Toronto (YYZ) 23:48 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 1519 Minneapolis (MSP) 23:49 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 535 Toronto (YYZ) 23:49 planerad

00:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 827 Las Vegas (LAS) 00:55 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 271 Toronto (YYZ) 00:57 planerad

01:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

02:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13, 36

03:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13, 36

04:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13, 36

05:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 65°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 520 Toronto (YYZ) 05:00 planerad
Airbus A320 Asiana Airlines OZ 6134 Toronto (YYZ) 05:25 planerad

06:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 65°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3207 Thunder Bay 06:30 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 Air Canada AC 256 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 307 Vancouver (YVR) 06:00 planerad
Fairchild-Swearingen SA226 Bearskin Airlines JV 318 Thunder Bay 06:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8524 Ottawa (YOW) 06:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2829 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 271 Calgary (YYC) 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8513 Edmonton (YEG) 06:40 planerad

07:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 65°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A319 Air Canada AC 295 Vancouver (YVR) 07:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 571 Edmonton (YEG) 07:00 planerad
Boeing 747-400 Combi Calm Air International MO 300 Rankin Inlet 07:30 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 260 Toronto (YYZ) 07:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8331 Calgary (YYC) 07:45 planerad

08:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 35 min.
Boeing 737-800 Swoop WO 111 Toronto 08:15 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Toronto (YYZ) 08:50 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 230 Calgary (YYC) 08:53 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 259 Toronto (YYZ) 08:57 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 9846 Chicago (ORD) 08:00 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 325 Edmonton (YEG) 08:10 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9759 Montreal 08:20 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 337 Edmonton (YEG) 08:35 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 534 Toronto (YYZ) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 8738 Toronto (YYZ) 08:47 planerad

09:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 28 min.
Fairchild-Swearingen SA226 Bearskin Airlines JV 317 Thunder Bay 09:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 163 Toronto (YYZ) 09:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8328 Calgary (YYC) 09:44 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
ATR 42-300 Calm Air International MO 240 Sanikiluaq 09:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8345 Regina 09:05 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 809 Miami (MIA) 09:25 planerad
ATR 42/72 Calm Air International MO 132 Gillam 09:30 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 505 Edmonton (YEG) 09:30 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Calgary (YYC) 09:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 234 London (YXU) 09:40 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 261 Calgary (YYC) 09:40 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 262 Toronto (YYZ) 09:55 planerad

10:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 38 min.
Airbus A320 Air Canada AC 371 Montréal (YUL) 10:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2828 Minneapolis (MSP) 10:14 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8525 Ottawa (YOW) 10:52 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3244 Saskatoon 10:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 5 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 546 Toronto (YYZ) 10:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 297 Vancouver (YVR) 10:50 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 1530 Minneapolis (MSP) 10:54 planerad
Airbus A319 Air France AF 2502 Minneapolis (MSP) 10:55 planerad

11:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 109°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 32 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 318 Edmonton (YEG) 11:02 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 305 Toronto (YYZ) 11:34 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6730 Montréal (YUL) 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3273 Regina 11:45 planerad

12:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 109°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 21 min.
Airbus A320 Air Canada AC 261 Toronto (YYZ) 12:07 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 286 Calgary (YYC) 12:07 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8344 Regina 12:28 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 406 Calgary (YYC) 12:28 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 290 Vancouver (YVR) 12:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4655 Minneapolis (MSP) 12:49 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3212 Edmonton (YEG) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 506 Edmonton (YEG) 12:54 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3248 Regina 12:54 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 30 min.
Fairchild-Swearingen SA226 Bearskin Airlines JV 362 Thunder Bay 12:00 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9755 Calgary (YYC) 12:00 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9685 Toronto (YYZ) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8349 Regina 12:40 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 287 Calgary (YYC) 12:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8297 Saskatoon 12:55 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 9578 Toronto (YYZ) 12:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30