Winnipeg / James Armstrong Richardson, Winnipeg (YWG / CYWG)

Planespotter’s tidtabell

02:00 21.02.2019

-10°C   Vindar: 3 m/s @ 340°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1430 m   Uppskattad bana: 31, 36

03:00 21.02.2019

-10°C   Vindar: 3 m/s @ 337°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31, 36

04:00 21.02.2019

-10°C   Vindar: 3 m/s @ 337°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31, 36

05:00 21.02.2019

-10°C   Vindar: 3 m/s @ 337°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31, 36

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 518 Toronto (YYZ) 05:00 planerad

06:00 21.02.2019

-11°C   Vindar: 3 m/s @ 332°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3207 Thunder Bay 06:39 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-800 Sunwing WG 493 San José del Cabo (SJD) 06:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 307 Vancouver (YVR) 06:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 256 Toronto (YYZ) 06:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2829 Minneapolis (MSP) 06:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 271 Calgary (YYC) 06:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 295 Vancouver (YVR) 06:55 planerad

07:00 21.02.2019

-11°C   Vindar: 3 m/s @ 332°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31, 36

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 801 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8331 Calgary (YYC) 07:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 372 Montréal (YUL) 07:30 planerad
Boeing 747-400 Combi Calm Air International MO 300 Rankin Inlet 07:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1344 Palm Springs 07:45 planerad

08:00 21.02.2019

-11°C   Vindar: 3 m/s @ 332°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Toronto (YYZ) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer 190 Asiana Airlines OZ 6128 Toronto 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8513 Edmonton (YEG) 08:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 534 Toronto (YYZ) 08:30 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 176 Punta Cana (PUJ) 08:50 planerad

09:00 21.02.2019

-12°C   Vindar: 4 m/s @ 322°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 29 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8525 Ottawa (YOW) 09:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 371 Montréal (YUL) 09:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 259 Toronto (YYZ) 09:54 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
ATR 42-300 Calm Air International MO 240 Sanikiluaq 09:00 planerad
ATR Freighter Calm Air International MO 132 Gillam 09:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8524 Ottawa (YOW) 09:35 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Calgary (YYC) 09:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 261 Calgary (YYC) 09:50 planerad

10:00 21.02.2019

-12°C   Vindar: 4 m/s @ 322°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 44 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 230 Calgary (YYC) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4559 Minneapolis (MSP) 10:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 Air Canada AC 297 Vancouver (YVR) 10:15 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9767 Toronto (YYZ) 10:45 planerad

11:00 21.02.2019

-12°C   Vindar: 4 m/s @ 322°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 41 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 163 Toronto (YYZ) 11:14 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8332 Calgary (YYC) 11:55 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 506 Edmonton (YEG) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3273 Regina 11:45 planerad

12:00 21.02.2019

-12°C   Vindar: 4 m/s @ 325°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 11 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 232 Calgary (YYC) 12:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3381 Chicago 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8514 Edmonton (YEG) 12:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3212 Edmonton (YEG) 12:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9755 Calgary (YYC) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8333 Calgary (YYC) 12:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 266 Toronto (YYZ) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 505 Edmonton (YEG) 12:45 planerad

13:00 21.02.2019

-12°C   Vindar: 4 m/s @ 325°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 25 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4655 Minneapolis (MSP) 13:11 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 448 Vancouver (YVR) 13:36 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 475 Toronto (YYZ) 13:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3214 Thunder Bay 13:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8297 Saskatoon 13:55 planerad

14:00 21.02.2019

-12°C   Vindar: 4 m/s @ 325°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 16 min.
ATR Freighter Calm Air International MO 133 Gillam 14:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 290 Vancouver (YVR) 14:26 planerad
Beechcraft 1900 Wasaya Airways WT 763 Sioux Lookout 14:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 263 Toronto (YYZ) 14:34 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1347 Orlando (MCO) 14:46 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 739 Calgary (YYC) 14:05 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 574 Ottawa (YOW) 14:25 planerad
ATR 42-300 Calm Air International MO 136 Gillam 14:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 451 Vancouver (YVR) 14:40 planerad

15:00 21.02.2019

-12°C   Vindar: 3 m/s @ 314°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 29 - 46 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 738 Calgary (YYC) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8334 Calgary (YYC) 15:46 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1345 Palm Springs 15:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Beechcraft 1900 Wasaya Airways WT 764 Sioux Lookout 15:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 386 Montréal (YUL) 15:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 268 Toronto (YYZ) 15:25 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1346 Orlando (MCO) 15:40 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9685 Toronto 15:45 planerad

16:00 21.02.2019

-12°C   Vindar: 3 m/s @ 314°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 21 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 802 Orlando (MCO) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 494 San José del Cabo (SJD) 16:15 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 265 Toronto (YYZ) 16:19 planerad
ATR 42-300 Calm Air International MO 241 Sanikiluaq 16:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 40 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8517 Edmonton (YEG) 16:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8349 Regina 16:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1352 Las Vegas 16:55 planerad

17:00 21.02.2019

-12°C   Vindar: 3 m/s @ 314°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 28 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3417 Thunder Bay 17:12 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 525 Toronto (YYZ) 17:14 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 111 Toronto 17:42 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 575 Ottawa (YOW) 17:46 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 821 Phoenix 17:05 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 270 Toronto (YYZ) 17:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2871 Minneapolis (MSP) 17:29 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 390 Varadero (VRA) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3234 Saskatoon 17:50 planerad

18:00 21.02.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Calgary (YYC) 18:15 planerad
Fairchild-Swearingen SA226 Bearskin Airlines JV 305 Thunder Bay 18:40 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9668 Calgary (YYC) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 490 Toronto (YYZ) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 110 Toronto 18:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 551 Calgary (YYC) 18:35 planerad

19:00 21.02.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8296 Saskatoon 19:07 planerad
ATR 42-300 Calm Air International MO 137 Gillam 19:10 planerad
ATR Freighter Calm Air International MO 117 Thompson 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 Cathay Pacific CX 1516 Vancouver (YVR) 19:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8348 Regina 19:44 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Toronto (YYZ) 19:00 planerad

20:00 21.02.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 49 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9740 Toronto (YYZ) 20:04 planerad
WestJet WS 202 Calgary (YYC) 20:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 269 Toronto (YYZ) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8337 Calgary (YYC) 20:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 573 Edmonton (YEG) 20:50 planerad

21:00 21.02.2019

-14°C   Vindar: 2 m/s @ 298°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 17 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8518 Edmonton (YEG) 21:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3266 Saskatoon 21:44 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 177 Punta Cana (PUJ) 21:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8336 Calgary (YYC) 21:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
WestJet WS 223 Calgary (YYC) 21:00 planerad

22:00 21.02.2019

-14°C   Vindar: 2 m/s @ 298°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 373 Montréal (YUL) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3204 Thunder Bay 22:25 planerad

23:00 21.02.2019

-14°C   Vindar: 2 m/s @ 298°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 29 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 304 Edmonton (YEG) 23:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 271 Toronto (YYZ) 23:34 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 526 Calgary (YYC) 23:45 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 244 Vancouver (YVR) 23:46 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9758 Toronto (YYZ) 23:59 planerad

00:00 22.02.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 234°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 47 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 1353 Las Vegas 00:08 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 822 Phoenix 00:55 planerad

01:00 22.02.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 234°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30