Vancouver, Vancouver (YVR / CYVR)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

08:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 6 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1830 m   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 2 - 11 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 115 Calgary (YYC) 08:09 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 102 Victoria (YYJ) 08:10 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 581 Shanghai (PVG) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4726 Portland (PDX) 08:11 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 295 Winnipeg (YWG) 08:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3309 Kelowna 08:19 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 860 Port Hardy 08:20 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6657 Whitehorse 08:23 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 237 Edmonton (YEG) 08:26 planerad
Airbus A350-900 Hong Kong Airlines HX 80 Hong Kong (HKG) 08:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 567 San Francisco (SFO) 08:41 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8834 Yellowknife 08:46 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6813 Nanaimo 08:47 planerad
Air Canada AC 205 Calgary (YYC) 08:49 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air China CA 7506 Victoria (YYJ) 08:50 planerad
Boeing 787-9 Hainan Airlines HU 7959 Tianjin (TSN) 08:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5792 Seattle 08:54 planerad

AVÅGENDE — 42
Väntningstid 5 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 103 Victoria (YYJ) 08:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1465 Phoenix (PHX) 08:00 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 104 Toronto (YYZ) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2269 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 613 Edmonton (YEG) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 211 Puerto Vallarta 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3316 Kelowna 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 5411 Denver (DEN) 08:04 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8560 Smithers 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3279 Victoria (YYJ) 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3283 Prince George 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8236 Terrace 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4585 Seattle (SEA) 08:10 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 551 Williams Lake 08:15 planerad
Air Canada AC 1046 Palm Springs 08:15 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 201 Powell River 08:20 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 581 Campbell River 08:20 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 202 Calgary (YYC) 08:20 planerad
Air Canada AC 517 Honolulu (HNL) 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8181 Fort Saint John 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3105 Terrace 08:25 planerad
Air Canada AC 535 Kahului 08:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8278 Prince Rupert 08:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1696 Los Angeles (LAX) 08:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2042 Mazatlan 08:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2056 Cancun 08:35 planerad
WestJet WS 2152 Puerto Vallarta 08:35 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 550 Los Angeles (LAX) 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8108 Denver (DEN) 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8626 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air New Zealand NZ 4611 San Francisco (SFO) 08:40 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 548 Newark (EWR) 08:45 planerad
Air Canada AC 932 Cancun 08:45 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 609 Calgary (YYC) 08:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 234 Edmonton (YEG) 08:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8307 Comox 08:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8350 Penticton 08:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4566 Kamloops 08:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4583 Portland (PDX) 08:50 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1710 Orlando (MCO) 08:50 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 338 Ottawa (YOW) 08:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 448 Winnipeg (YWG) 08:55 planerad

09:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 6 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1830 m   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 117 Calgary (YYC) 09:03 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 505 Whitehorse 09:15 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 101 Toronto (YYZ) 09:18 planerad
Airbus A330 Sichuan Airlines 3U 8501 Chengdu (CTU) 09:20 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 104 Victoria (YYJ) 09:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 701 Toronto (YYZ) 09:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4525 Kelowna 09:29 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 341 Ottawa (YOW) 09:33 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 207 Calgary (YYC) 09:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8629 San Diego (SAN) 09:39 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 752 Campbell River 09:40 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 971 Toronto (YYZ) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1955 Victoria (YYJ) 09:47 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 301 Montréal (YUL) 09:52 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 202 Powell River 09:55 planerad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 5 - 10 min.
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 971 Masset 09:00 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 34 Toronto (YYZ) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8570 Regina 09:00 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 520 Cancun 09:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 116 Calgary (YYC) 09:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 160 Edmonton (YEG) 09:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 706 Toronto (YYZ) 09:00 planerad
KD Air XC 212 Tofino Airport 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9626 Fort Saint John 09:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1188 Kelowna 09:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1788 Las Vegas (LAS) 09:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8690 San Diego (SAN) 09:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1770 Phoenix (PHX) 09:10 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 451 Trail 09:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8215 Cranbrook 09:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8246 Castlegar 09:15 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 314 Montréal (YUL) 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8059 Victoria (YYJ) 09:25 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8887 Whitehorse 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4587 Seattle (SEA) 09:25 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1722 Palm Springs 09:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1754 Santa Ana (SNA) 09:30 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3130 Seattle 09:31 planerad
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 841 Bella Bella 09:35 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 562 Quesnel 09:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 206 Calgary (YYC) 09:45 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1876 Kahului 09:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 290 Winnipeg (YWG) 09:50 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 118 Puerto Vallarta 09:50 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1862 Honolulu (HNL) 09:55 planerad

10:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 160°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 2 - 14 min.
Airbus A330-300 Air China CA 991 Beijing (PEK) 10:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 551 Los Angeles (LAX) 10:01 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 119 Calgary (YYC) 10:03 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 103 Toronto (YYZ) 10:08 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 589 Campbell River 10:10 planerad
Airbus A330 Beijing Capital Airlines JD 471 Hangzhou (HGH) 10:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8113 San Jose (SJC) 10:19 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8109 Denver (DEN) 10:22 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 239 Edmonton (YEG) 10:26 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1899 Las Vegas (LAS) 10:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Cathay Pacific CX 1505 Kelowna 10:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2898 Seattle (SEA) 10:30 planerad
KD Air XC 413 Port Alberni 10:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8308 Comox 10:32 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4588 Seattle 10:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6704 Prince George 10:34 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 64 Seoul (ICN) 10:35 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 997 Mexico City (MEX) 10:35 planerad
Boeing 787-8 JAL JL 18 Tokyo (NRT) 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3022 Kelowna 10:39 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1055 Phoenix (PHX) 10:40 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 4 Tokyo (NRT) 10:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air New Zealand NZ 4610 San Francisco (SFO) 10:41 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 211 Calgary (YYC) 10:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4535 Victoria (YYJ) 10:55 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2182 San Francisco (SFO) 10:58 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 118 Calgary (YYC) 10:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 320 Edmonton (YEG) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Central Mountain Air 9M 753 Prince George 10:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8061 Victoria (YYJ) 10:05 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 203 Powell River 10:15 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 341 Anahim Lake 10:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8038 Chicago (ORD) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 209 Mazatlan 10:20 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 753 Campbell River 10:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 236 Edmonton (YEG) 10:25 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 506 Whitehorse 10:30 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 110 Toronto (YYZ) 10:30 planerad
Air Canada AC 552 Los Angeles (LAX) 10:30 planerad
Airbus A350-900 Hong Kong Airlines HX 81 Hong Kong (HKG) 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3355 Victoria (YYJ) 10:30 planerad
Boeing 787-9 Hainan Airlines HU 7960 Tianjin (TSN) 10:50 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 946 Toronto (YYZ) 10:50 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8042 Sacramento (SMF) 10:55 planerad

11:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 160°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 3 - 9 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 552 Williams Lake 11:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 121 Calgary (YYC) 11:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4833 Kamloops 11:04 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8353 Penticton 11:06 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 161 Edmonton (YEG) 11:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5708 Seattle 11:10 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 415 Edmonton (YEG) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3024 Kelowna 11:19 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 105 Toronto (YYZ) 11:20 planerad
Boeing 787-9 Korean Air KE 71 Seoul (ICN) 11:20 planerad
KD Air XC 213 Tofino Airport 11:20 planerad
Boeing 747-400 D-ABTK Lufthansa LH 492 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:25 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1701 Los Angeles (LAX) 11:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3021 Prince George 11:26 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 374 Paris (CDG) 11:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 297 Winnipeg (YWG) 11:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Cathay Pacific CX 1519 Victoria (YYJ) 11:35 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 838 Hong Kong (HKG) 11:35 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1185 Kelowna 11:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4758 Portland (PDX) 11:46 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 204 Powell River 11:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1415 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6524 Terrace 11:53 planerad
Boeing 787-8 China Southern Airlines CZ 378 Mexico City (MEX) 11:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4814 Seattle (SEA) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8259 Nanaimo 11:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 120 Calgary (YYC) 11:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 710 Toronto (YYZ) 11:00 planerad
KD Air XC 414 Port Alberni 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8063 Victoria (YYJ) 11:05 planerad
Airbus A330 Sichuan Airlines 3U 8502 Zhengzhou (CGO) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8205 Prince George 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3320 Kelowna 11:20 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 210 Calgary (YYC) 11:25 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 109 Victoria (YYJ) 11:30 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 743 Comox 11:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 112 Toronto (YYZ) 11:30 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 302 Montréal (YUL) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2900 Seattle (SEA) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air China CA 7511 Kelowna 11:30 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 586 Campbell River 11:35 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 17 Taipei (TPE) 11:35 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1125 San Francisco (SFO) 11:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1054 Phoenix (PHX) 11:50 planerad

12:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 160°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 3 - 9 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2536 Portland (PDX) 12:00 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 123 Calgary (YYC) 12:03 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8247 Castlegar 12:08 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8561 Smithers 12:08 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 26 Shanghai (PVG) 12:10 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 24 Auckland (AKL) 12:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3000 Victoria (YYJ) 12:12 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3106 Terrace 12:18 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 452 Trail 12:20 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 107 Toronto (YYZ) 12:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8260 Nanaimo 12:22 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 112 Victoria (YYJ) 12:25 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 754 Campbell River 12:25 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 30 Beijing (PEK) 12:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8182 Fort Saint John 12:25 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 137 Calgary (YYC) 12:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2597 Chicago (ORD) 12:34 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 215 Calgary (YYC) 12:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4565 Victoria (YYJ) 12:35 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 563 San Francisco (SFO) 12:39 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8216 Cranbrook 12:45 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 563 Quesnel 12:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5765 Salt Lake City (SLC) 12:51 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8279 Prince Rupert 12:55 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 241 Edmonton (YEG) 12:56 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 607 Cranbrook 12:00 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 25 Shanghai (PVG) 12:00 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 138 Calgary (YYC) 12:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 162 Edmonton (YEG) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3277 Prince George 12:00 planerad
KD Air XC 214 Tofino Airport 12:00 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9679 Calgary (YYC) 12:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1896 Las Vegas (LAS) 12:05 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 63 Seoul (ICN) 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air China CA 7505 Victoria (YYJ) 12:05 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 7 Hong Kong (HKG) 12:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8248 Castlegar 12:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3161 Nanaimo 12:10 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 455 Trail 12:15 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 582 Shanghai (PVG) 12:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4562 Kamloops 12:20 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 114 Toronto (YYZ) 12:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 240 Edmonton (YEG) 12:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5835 Salt Lake City (SLC) 12:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1726 Palm Springs 12:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8261 Nanaimo 12:35 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 29 Beijing (PEK) 12:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 397 Chicago (ORD) 12:42 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 557 Williams Lake 12:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2415 Portland (PDX) 12:45 planerad
Airbus A330-300 Air China CA 992 Beijing (PEK) 12:50 planerad
Airbus A330 Beijing Capital Airlines JD 472 Hangzhou (HGH) 12:55 planerad

13:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 134°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 9 min.
WestJet WS 125 Calgary (YYC) 13:03 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 744 Comox 13:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 287 Chicago (ORD) 13:07 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 685 San Francisco (SFO) 13:08 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 165 Edmonton (YEG) 13:09 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1084 Minneapolis (MSP) 13:18 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 587 Campbell River 13:25 planerad
KD Air XC 415 Qualicum Beach 13:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4493 Los Angeles (LAX) 13:33 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 217 Calgary (YYC) 13:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 ANA NH 6807 Victoria (YYJ) 13:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 323 Denver (DEN) 13:44 planerad
Boeing 787-9 ANA NH 116 Tokyo (HND) 13:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3190 Nanaimo 13:51 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter ANA NH 6805 Nanaimo 13:52 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8115 San Jose (SJC) 13:54 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 705 Seattle (SEA) 13:55 planerad
Bombardier CRJ900 ANA NH 6843 Regina 13:59 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3325 Kelowna 13:59 planerad

AVÅGENDE — 33
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1415 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4576 Kelowna 13:00 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 124 Calgary (YYC) 13:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 714 Toronto (YYZ) 13:00 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 837 Hong Kong (HKG) 13:05 planerad
Boeing 787-9 Korean Air KE 72 Seoul (ICN) 13:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8522 Sandspit 13:10 planerad
Boeing 787-8 JAL JL 17 Tokyo (NRT) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6514 Victoria (YYJ) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6513 Terrace 13:15 planerad
Boeing 747-400 D-ABTK Lufthansa LH 493 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 5468 Seattle 13:21 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8668 San Diego (SAN) 13:25 planerad
Boeing 787-8 China Southern Airlines CZ 378 Guangzhou (CAN) 13:25 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 416 Edmonton (YEG) 13:25 planerad
Boeing 787-8 Xiamen Airlines MF 9870 Guangzhou (CAN) 13:25 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1615 Tofino Airport 13:30 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 590 Campbell River 13:30 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 379 Paris (CDG) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3285 Prince George 13:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 242 Edmonton (YEG) 13:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4755 Seattle (SEA) 13:35 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 116 Toronto (YYZ) 13:45 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 3 Tokyo (NRT) 13:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 566 San Francisco (SFO) 13:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4757 Portland (PDX) 13:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3322 Kelowna 13:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 554 Los Angeles 13:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8185 Fort Saint John 13:55 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 996 Mexico City (MEX) 13:55 planerad
Bombardier CRJ900 Air China CA 7513 Saskatoon 13:55 planerad
KD Air XC 416 Port Alberni 13:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 595 San Francisco (SFO) 13:59 planerad

14:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 134°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 8 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 127 Calgary (YYC) 14:03 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 341 Anahim Lake 14:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 177 Edmonton (YEG) 14:09 planerad
Boeing 737 Emirates EK 4691 Toronto 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8208 Prince George 14:19 planerad
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 972 Masset 14:20 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 111 Toronto (YYZ) 14:20 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3132 Seattle (SEA) 14:20 planerad
KD Air XC 215 Tofino Airport 14:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 243 Edmonton 14:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 4300 Los Angeles (LAX) 14:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4835 Kamloops 14:34 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4561 Victoria (YYJ) 14:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8886 Whitehorse 14:48 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 15 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 205 Powell River 14:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8217 Cranbrook 14:00 planerad
WestJet WS 126 Calgary (YYC) 14:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 180 Edmonton (YEG) 14:00 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 1221 Minneapolis (MSP) 14:02 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 298 Chicago (ORD) 14:05 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 118 Toronto (YYZ) 14:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Cathay Pacific CX 1518 Victoria (YYJ) 14:10 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 457 Trail 14:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 214 Calgary (YYC) 14:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8250 Castlegar 14:20 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 558 Williams Lake 14:30 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 696 Reykjavík (KEF) 14:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6503 Prince George 14:35 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6606 Whitehorse 14:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6680 Nanaimo 14:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3028 Victoria (YYJ) 14:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5547 Los Angeles 14:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3269 Comox 14:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8309 Comox 14:55 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 706 Seattle (SEA) 14:55 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 5263 Seattle (SEA) 14:57 planerad

15:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 134°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 4 - 9 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8111 Denver (DEN) 15:02 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8249 Castlegar 15:03 planerad
Air Canada AC 1047 Palm Springs 15:07 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1697 Los Angeles (LAX) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3282 Prince George 15:11 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 591 Campbell River 15:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 219 Calgary (YYC) 15:15 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 456 Trail 15:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1789 Las Vegas (LAS) 15:26 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 573 Los Angeles (LAX) 15:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4529 Kelowna 15:29 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 1616 Tofino Airport 15:30 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 558 Williams Lake 15:30 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 206 Powell River 15:35 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 8 Hong Kong (HKG) 15:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4531 Victoria (YYJ) 15:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8691 San Diego (SAN) 15:49 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 221 Calgary (YYC) 15:50 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 451 Winnipeg (YWG) 15:50 planerad
KD Air XC 417 Port Alberni 15:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8266 Nanaimo 15:52 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8043 Sacramento (SMF) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A319 Copa Airlines CM 1293 Denver (DEN) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 Cathay Pacific CX 1516 Winnipeg (YWG) 15:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1283 Denver (DEN) 15:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 128 Calgary (YYC) 15:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 164 Edmonton (YEG) 15:00 planerad
KD Air XC 216 Tofino Airport 15:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 4300 Los Angeles 15:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Cathay Pacific CX 1504 Kelowna 15:10 planerad
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 1417 Victoria (YYJ) 15:15 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 186 Toronto (YYZ) 15:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 216 Calgary (YYC) 15:15 planerad
Boeing 787-9 ANA NH 115 Tokyo (HND) 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4798 Victoria (YYJ) 15:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8833 Yellowknife 15:25 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8114 San Jose (SJC) 15:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 556 Los Angeles 15:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air New Zealand NZ 4564 Kamloops 15:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3324 Kelowna 15:55 planerad

16:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 13, XX

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 3 - 13 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3327 Kelowna 16:00 planerad
Air Canada AC 305 Montréal (YUL) 16:01 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9665 Calgary (YYC) 16:03 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 855 London (LHR) 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4818 Seattle (SEA) 16:08 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 211 Edmonton (YEG) 16:09 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1723 Palm Springs 16:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1755 Santa Ana (SNA) 16:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1771 Phoenix (PHX) 16:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1943 Seattle (SEA) 16:16 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 115 Toronto (YYZ) 16:20 planerad
Boeing 777-300 Philippine Airlines PR 116 Manila (MNL) 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3356 Victoria (YYJ) 16:22 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 247 Edmonton (YEG) 16:26 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8310 Comox 16:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4754 Portland (PDX) 16:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8072 Victoria (YYJ) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3252 Comox 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3284 Prince George 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8243 Terrace 16:58 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 115 Victoria (YYJ) 16:00 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 120 Toronto (YYZ) 16:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 130 Calgary (YYC) 16:00 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 564 Quesnel 16:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 218 Calgary (YYC) 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4800 Victoria (YYJ) 16:05 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 755 Campbell River 16:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1698 Los Angeles 16:15 planerad
KD Air XC 418 Qualicum Beach 16:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 244 Edmonton (YEG) 16:20 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 217 Powell River 16:30 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 745 Comox 16:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8110 Denver (DEN) 16:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 306 Montréal (YUL) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4589 Seattle (SEA) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4581 Portland (PDX) 16:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5709 Seattle 16:52 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter ANA NH 6804 Nanaimo 16:55 planerad

17:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 13, XX

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 10 min.
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 608 Cranbrook 17:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 131 Calgary (YYC) 17:03 planerad
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 844 Bella Bella 17:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8251 Castlegar 17:13 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 116 Victoria (YYJ) 17:15 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 458 Trail 17:20 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 559 Williams Lake 17:20 planerad
Air Canada AC 971 Puerto Vallarta 17:20 planerad
KD Air XC 217 Tofino Airport 17:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8523 Sandspit 17:22 planerad
Air Canada AC 555 Los Angeles (LAX) 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8074 Victoria (YYJ) 17:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8218 Cranbrook 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4711 Kelowna 17:39 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8625 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 251 Edmonton (YEG) 17:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8212 Prince George 17:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Central Mountain Air 9M 758 Prince George 17:45 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 132 Calgary (YYC) 17:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 166 Edmonton (YEG) 17:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 720 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3001 Terrace 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4776 Kelowna 17:10 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 342 Ottawa (YOW) 17:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8564 Smithers 17:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 222 Calgary (YYC) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3183 Victoria (YYJ) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3297 Prince George 17:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8280 Prince Rupert 17:40 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 561 Williams Lake 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 ANA NH 6828 Prince George 17:45 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 598 Campbell River 17:50 planerad
Air Canada AC 519 Honolulu (HNL) 17:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8354 Penticton 17:55 planerad

18:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 13, XX

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 2 - 8 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8186 Fort Saint John 18:00 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 1120 San Francisco (SFO) 18:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 133 Calgary (YYC) 18:03 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 218 Powell River 18:05 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 746 Comox 18:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 223 Calgary 18:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 141 Edmonton (YEG) 18:09 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 756 Campbell River 18:10 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1929 Seattle (SEA) 18:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8300 Nanaimo 18:12 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1897 Las Vegas (LAS) 18:19 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 119 Toronto (YYZ) 18:20 planerad
Boeing 777-300ER EVA Air BR 10 Taipei (TPE) 18:20 planerad
Airbus A350-900 China Airlines CI 32 Taipei 18:25 planerad
KD Air XC 419 Port Alberni 18:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 307 Montréal (YUL) 18:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3329 Kelowna 18:34 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2314 Seattle (SEA) 18:35 planerad
Sikorsky S-76 Helijet International JB 916 Nanaimo 18:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air China CA 7516 Saskatoon 18:37 planerad
Boeing 737-400 Air North 4N 575 Whitehorse 18:45 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2043 Mazatlan 18:45 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 597 Shanghai (PVG) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 min.
Boeing 777-300ER Air Canada AC 854 London (LHR) 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1952 Kelowna 18:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 134 Calgary (YYC) 18:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1790 Las Vegas (LAS) 18:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1874 Lihue 18:00 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 747 Comox 18:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8242 Terrace 18:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1864 Honolulu (HNL) 18:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1882 Kona 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8187 Fort Saint John 18:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1852 Kahului 18:20 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 869 Port Hardy 18:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8219 Cranbrook 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4770 Kamloops 18:25 planerad
Air Canada AC 537 Kahului 18:30 planerad
Air Canada AC 545 Kona 18:30 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 23 Auckland (AKL) 18:30 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 219 Powell River 18:35 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 246 Edmonton (YEG) 18:35 planerad
KD Air XC 420 Port Alberni 18:40 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 757 Campbell River 18:45 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3288 Seattle 18:45 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 119 Victoria (YYJ) 18:50 planerad
Bombardier CRJ900 ANA NH 6842 Regina 18:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8079 Victoria (YYJ) 18:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8265 Nanaimo 18:55 planerad

19:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, XX

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 12 min.
WestJet WS 135 Calgary (YYC) 19:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8076 Victoria (YYJ) 19:05 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 565 Quesnel 19:10 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 737 Kamloops 19:10 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 85 London (LHR) 19:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 569 San Francisco (SFO) 19:12 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1953 Victoria (YYJ) 19:12 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 212 Puerto Vallarta 19:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1727 Palm Springs 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4756 Seattle (SEA) 19:18 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 121 Toronto (YYZ) 19:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1711 Orlando (MCO) 19:26 planerad
Sikorsky S-76 Helijet International JB 858 Victoria 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8041 Chicago (ORD) 19:32 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 599 Campbell River 19:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8421 Kelowna 19:39 planerad
WestJet WS 2153 Puerto Vallarta 19:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9611 Fort Saint John 19:55 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8890 Whitehorse 19:58 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 136 Calgary (YYC) 19:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 186 Edmonton (YEG) 19:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 688 Saskatoon 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4593 Seattle (SEA) 19:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 244 Winnipeg (YWG) 19:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 296 Winnipeg 19:10 planerad
Bombardier CRJ900 ANA NH 6840 Saskatoon 19:15 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 1127 San Francisco (SFO) 19:17 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1898 Las Vegas (LAS) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2239 Seattle (SEA) 19:20 planerad
Boeing 737-400 Air North 4N 575 Victoria (YYJ) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3328 Kelowna 19:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 224 Calgary (YYC) 19:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4584 Kelowna 19:40 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 558 Los Angeles (LAX) 19:50 planerad

20:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, XX

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 2 - 6 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 137 Calgary (YYC) 20:03 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 225 Calgary 20:05 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 343 Ottawa (YOW) 20:08 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8669 San Diego (SAN) 20:09 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 199 Edmonton (YEG) 20:09 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8357 Penticton 20:11 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8268 Nanaimo 20:12 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2860 Cancun 20:15 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 253 Edmonton (YEG) 20:21 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 888 Hong Kong (HKG) 20:25 planerad
Beechcraft 1900 Pacific Coastal Airlines 8P 562 Williams Lake 20:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 557 Los Angeles 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2266 Seattle (SEA) 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4812 Portland (PDX) 20:31 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2057 Cancun 20:33 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8623 Winnipeg (YWG) 20:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4829 Kamloops 20:39 planerad
Boeing 787-8 China Southern Airlines CZ 377 Guangzhou 20:40 planerad
Saab 340 Pacific Coastal Airlines 8P 1420 Victoria (YYJ) 20:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 229 Calgary (YYC) 20:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8080 Victoria (YYJ) 20:50 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 119 Puerto Vallarta 20:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1965 Prince George 20:51 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8117 San Jose (SJC) 20:54 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8214 Prince George 20:54 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 210 Mazatlan 20:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3108 Terrace 20:58 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
WestJet WS 138 Calgary (YYC) 20:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 568 San Francisco (SFO) 20:05 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1702 Los Angeles 20:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8120 San Jose (SJC) 20:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8670 San Diego (SAN) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4579 Portland (PDX) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4766 Kamloops 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1956 Victoria (YYJ) 20:15 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 226 Calgary (YYC) 20:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8841 Yellowknife 20:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8311 Comox 20:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 248 Edmonton (YEG) 20:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8267 Nanaimo 20:55 planerad

21:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, XX

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 787-8 Air Canada AC 309 Montréal (YUL) 21:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 837 Calgary (YYC) 21:03 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 549 Newark (EWR) 21:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1971 Kelowna 21:04 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 125 Toronto (YYZ) 21:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2263 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8846 Yellowknife 21:16 planerad
Air Canada AC 534 Kahului 21:20 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 719 Toronto (YYZ) 21:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1638 Houston (IAH) 21:22 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 1119 San Francisco 21:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 460 Los Angeles 21:25 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1167 Denver (DEN) 21:27 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8565 Smithers 21:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4816 Seattle (SEA) 21:38 planerad
Air Canada AC 516 Honolulu (HNL) 21:40 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 947 Toronto (YYZ) 21:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air New Zealand NZ 4773 Kamloops 21:46 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 231 Calgary (YYC) 21:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8245 Terrace 21:53 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 696 Mexico City (MEX) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3185 Victoria (YYJ) 21:00 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 84 London (LHR) 21:10 planerad
Bombardier CRJ900 ANA NH 6844 Whitehorse 21:20 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2851 Mexico City (MEX) 21:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8213 Prince George 21:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4574 Kelowna 21:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3206 Nanaimo 21:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8244 Terrace 21:40 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 142 Calgary (YYC) 21:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3310 Kelowna 21:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 376 Edmonton (YEG) 21:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1940 Prince George 21:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8356 Penticton 21:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4526 Victoria (YYJ) 21:55 planerad

22:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 112°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 13, XX

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 139 Calgary (YYC) 22:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8423 Kelowna 22:04 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8281 Prince Rupert 22:05 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 33 Toronto (YYZ) 22:08 planerad
Air Canada AC 933 Cancun 22:10 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 521 Cancun 22:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8188 Fort Saint John 22:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 559 Los Angeles 22:27 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 1527 Minneapolis (MSP) 22:35 planerad
Boeing 737 Emirates EK 4661 Los Angeles 22:43 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1699 Los Angeles 22:50 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 337 Edmonton (YEG) 22:54 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1877 Kahului 22:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 888 New York (JFK) 22:05 planerad
Air Canada AC 230 Calgary (YYC) 22:10 planerad
Boeing 787-8 China Southern Airlines CZ 377 Mexico City (MEX) 22:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8177 Fort Saint John 22:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8269 Nanaimo 22:30 planerad
WestJet WS 724 Toronto (YYZ) 22:35 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 37 Melbourne (MEL) 22:45 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 126 Toronto (YYZ) 22:55 planerad

23:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 112°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 13, XX

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 20 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 612 Edmonton (YEG) 23:05 planerad
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1308 Los Angeles 23:14 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1863 Honolulu (HNL) 23:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 327 Phoenix (PHX) 23:39 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 865 New York (JFK) 23:45 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3057 Seattle (SEA) 23:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Cathay Pacific CX 1520 Victoria (YYJ) 23:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2054 Cancun 23:10 planerad
Air Canada AC 308 Montréal (YUL) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 697 Mexico City (MEX) 23:25 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 35 Brisbane (BNE) 23:30 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 33 Sydney (SYD) 23:55 planerad
Boeing 777-200LR Air New Zealand NZ 4761 Sydney (SYD) 23:55 planerad

00:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 112°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 13, XX

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 143 Calgary (YYC) 00:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2890 Seattle (SEA) 00:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1791 Las Vegas (LAS) 00:21 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 725 Toronto (YYZ) 00:35 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 129 Toronto (YYZ) 00:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 787-9 Air Canada AC 44 New Delhi (DEL) 00:15 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 598 Shanghai (PVG) 00:30 planerad
Airbus A350-900 China Airlines CI 31 Taipei (TPE) 00:40 planerad
Boeing 777-300ER EVA Air BR 9 Taipei (TPE) 00:45 planerad
Boeing 777-300 Philippine Airlines PR 117 Manila (MNL) 00:45 planerad

01:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 114°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 13, XX

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 865 Hong Kong (HKG) 01:15 planerad

02:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 114°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 13, XX

03:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 114°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 13, XX

04:00 19.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

05:00 19.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Aeromexico AM 694 Mexico City (MEX) 05:15 planerad

06:00 19.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 17 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8050 Victoria (YYJ) 06:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8254 Nanaimo 06:17 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 856 Hong Kong (HKG) 06:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8306 Comox 06:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8411 Kelowna 06:44 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8220 Cranbrook 06:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8176 Fort Saint John 06:50 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 201 Calgary (YYC) 06:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8202 Prince George 06:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 392 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Air Canada AC 5110 San Francisco (SFO) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 618 San Francisco (SFO) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 575 San Jose del Cabo 06:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 112 Calgary (YYC) 06:00 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 1540 Minneapolis (MSP) 06:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 232 Edmonton (YEG) 06:25 planerad
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1309 Los Angeles (LAX) 06:36 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 695 Mexico City (MEX) 06:40 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 102 Toronto (YYZ) 06:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1646 Houston (IAH) 06:50 planerad

07:00 19.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 212°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26A, 26L, 26R

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 2 - 5 min.
Boeing 787-9 Air Canada AC 45 New Delhi (DEL) 07:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8351 Penticton 07:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3364 Nanaimo 07:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3114 Victoria (YYJ) 07:08 planerad
Air Canada AC 518 Honolulu (HNL) 07:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9675 Lihue 07:11 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 36 Brisbane (BNE) 07:15 planerad
KD Air XC 411 Port Alberni 07:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3345 Kelowna 07:19 planerad
Air Canada AC 536 Kahului 07:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 307 Winnipeg (YWG) 07:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Philippine Airlines PR 1967 Prince George 07:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 233 Edmonton (YEG) 07:26 planerad
Bombardier CRJ900 ANA NH 6841 Saskatoon 07:27 planerad
Bombardier CRJ900 Air China CA 7518 Regina 07:29 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 34 Sydney (SYD) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8054 Victoria (YYJ) 07:30 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9671 Kahului 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8237 Terrace 07:33 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9677 Kona 07:35 planerad
Air Canada AC 544 Kona 07:39 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9673 Honolulu (HNL) 07:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4837 Kamloops 07:44 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6813 Nanaimo 07:47 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 171 Edmonton (YEG) 07:48 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A320 Air Canada AC 200 Calgary (YYC) 07:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 574 San Francisco (SFO) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8410 Kelowna 07:00 planerad
Air Canada AC 978 San Jose del Cabo 07:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 454 Edmonton (YEG) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8055 Victoria (YYJ) 07:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8201 Prince George 07:25 planerad
KD Air XC 412 Port Alberni 07:50 planerad
Air Canada AC 1046 Palm Springs 07:55 planerad

Andra datum

January, 2019

18