Montréal Pierre Elliott Trudeau, Montréal (YUL / CYUL)

Planespotter’s tidtabell

03:00 21.02.2019

-6°C   Vindar: 5 m/s @ 60°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R, 10

04:00 21.02.2019

-6°C   Vindar: 4 m/s @ 111°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

05:00 21.02.2019

-6°C   Vindar: 4 m/s @ 111°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8501 Fredericton 05:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8791 Saint John 05:42 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8512 Charlottetown 05:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7561 Toronto (YYZ) 05:30 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6278 Detroit 05:30 planerad
Delta Air Lines DL 5359 Atlanta 05:45 planerad

06:00 21.02.2019

-6°C   Vindar: 4 m/s @ 111°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 2 - 12 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8701 Quebec (YQB) 06:22 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8015 St. John's (YYT) 06:34 planerad
Air Canada AC 8739 Bathurst 06:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8901 Moncton 06:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8970 Ottawa (YOW) 06:37 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1516 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3981 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1882 Cancun 06:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 481 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5479 Minneapolis/StPaul 06:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 228 Camaguey 06:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 308 Santa Clara 06:00 planerad
American Airlines AA 3652 New York/LGA 06:15 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1600 Ft Lauderdale 06:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Inuit 3H 832 Quebec (YQB) 06:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7630 New York/LGA 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7951 Toronto City 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 450 Tor, Winds 06:30 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 892 Santa Clara 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3543 Toronto (YYZ) 06:30 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1986 Punta Cana (PUJ) 06:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3503 Chicago OHare Int 06:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1762 Holguin 06:45 planerad
Airbus A310-300 Air Transat TS 384 Montego Bay (MBJ) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 506 Roatan 06:45 planerad

07:00 21.02.2019

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 12 min.
Interjet 4O 2810 Mexico 07:10 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 122 MontJoli 07:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8703 Quebec (YQB) 07:22 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 680 Mexico City (MEX) 07:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 308 Vancouver (YVR) 07:30 försenad
Air Canada AC 8976 Ottawa 07:32 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 480 Toronto (YYZ) 07:44 planerad
WestJet WS 3514 Toronto (YYZ) 07:51 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7737 Newark (EWR) 07:54 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 11 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1634 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Air Canada AC 401 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Delta Air Lines DL 5289 New York/LGA 07:00 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 768 Cayo Coco 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5529 New York/JFK 07:02 planerad
Delta Air Lines DL 5468 New York/LGA 07:06 planerad
Delta Air Lines DL 3833 New York/JFK 07:09 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 301 Vancouver (YVR) 07:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 371 Winnipeg (YWG) 07:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 485 Toronto (YYZ) 07:23 försenad
Embraer 175 American Airlines AA 4368 Charlotte (CLT) 07:25 planerad
Air Transat TS 202 Rio Hato 07:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1614 Fort Myers (RSW) 07:30 planerad
Air Canada AC 7953 Toronto City 07:30 planerad
Air Canada AC 797 Los Angeles 07:30 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 108 San Andres Island 07:30 planerad
WestJet WS 3519 Toronto (YYZ) 07:30 planerad
Air Canada AC 7703 Houston 07:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8704 Quebec (YQB) 07:35 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1724 Bridgetown 07:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1736 Liberia 07:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 7991 Denver 07:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1892 Providenciales 07:50 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1650 Miami (MIA) 07:55 planerad

08:00 21.02.2019

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 25 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7671 Halifax (YHZ) 08:01 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8750 Rouyn, ValD 08:01 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7631 New York/LGA 08:06 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 400 Toronto (YYZ) 08:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 455 Toronto City 08:25 planerad
Air Creebec YN 920 Val d'Or 08:50 planerad
WestJet WS 3450 Halifax 08:53 planerad
Air Canada AC 7132 Toronto (YYZ) 08:55 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3356 New York/JFK 08:58 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 747-400 Combi First Air 7F 864 Kuujjuaq 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Inuit 3H 802 Kujpk, Salluit 08:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5011 Philadelphia (PHL) 08:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 403 Toronto (YYZ) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 454 Tor, Thund 08:00 planerad
Airbus A330-300 Air Transat TS 298 Puerto Vallarta (PVR) 08:00 planerad
Sunwing WG 690 Varadero 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Creebec YN 921 Chisasibi 08:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8500 Fredericton 08:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8900 Moncton 08:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1210 West Palm Beach (PBI) 08:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 329 Edmonton (YEG) 08:15 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8788 Saint John 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Creebec YN 927 Chibo, Chisb 08:15 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 122 Punta Cana (PUJ) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 243 Cancun 08:20 planerad
Interjet 4O 2821 Cancun 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7955 Toronto City 08:30 planerad
Air Canada AC 954 Fort de France 08:30 planerad
WestJet WS 3521 Toronto (YYZ) 08:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 319 Calgary (YYC) 08:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7556 Halifax (YHZ) 08:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7738 Newark 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8454 Boston 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8969 Ottawa (YOW) 08:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7632 New York/LGA 08:45 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 398 Punta Cana (PUJ) 08:50 planerad

09:00 21.02.2019

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 20 min.
Airbus A320 Air Canada AC 402 Toronto (YYZ) 09:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3518 Toronto (YYZ) 09:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7954 Toronto City 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 459 Winds, Tor 09:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5495 Detroit (DTW) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1855 Las Vegas 09:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 405 Toronto (YYZ) 09:00 planerad
Air Canada AC 7133 Sept Iles 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 458 Toronto City 09:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 519 Cancun 09:00 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 681 Mexico City (MEX) 09:01 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8755 Rouyn Noranda 09:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8956 BaieC, MJoli 09:05 planerad
WestJet WS 3451 Halifax 09:25 planerad
Air Inuit 3H 704 LaGrande, Puvirnituq 09:30 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1602 Ft Lauderdale 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7957 Toronto City 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8708 Quebec (YQB) 09:30 planerad
Airbus A330-300 Air Transat TS 560 Cancun 09:30 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 573 San José del Cabo (SJD) 09:30 planerad
Air Creebec YN 925 Timms, Rouyn 09:30 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3989 New York (LGA) 09:35 planerad

10:00 21.02.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 265°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 13 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8031 Philadelphia (PHL) 10:05 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7633 New York/LGA 10:06 planerad
Air Canada AC 8968 Ottawa 10:07 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 404 Toronto (YYZ) 10:14 planerad
American Airlines AA 3450 New York/LGA 10:15 planerad
Air Canada AC 7956 Toronto City 10:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1639 Orlando (MCO) 10:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3520 Toronto (YYZ) 10:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5466 New York (LGA) 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8978 Ottawa (YOW) 10:52 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 407 Toronto (YYZ) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 460 Tor, Winds 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8710 Quebec (YQB) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 760 San Salvador 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3523 Toronto (YYZ) 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7959 Toronto City 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5497 Detroit 10:38 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7634 New York/LGA 10:45 planerad
American Airlines AA 3450 New York/LGA 10:50 planerad

11:00 21.02.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 265°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 8 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8505 Fredericton 11:11 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 372 Winnipeg (YWG) 11:14 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 406 Toronto (YYZ) 11:14 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8711 Quebec (YQB) 11:17 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7958 Toronto City 11:25 planerad
Delta Air Lines DL 5531 New York/JFK 11:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8789 Saint John 11:26 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 833 Brussels (BRU) 11:30 planerad
WestJet WS 3522 Toronto (YYZ) 11:32 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3130 Chicago OHare Int 11:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8903 Moncton 11:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 465 Toronto City 11:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 466 Mont-Tremblant Int 11:48 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1943 Lima (LIM) 11:52 försenad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8709 Quebec (YQB) 11:52 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8457 Boston 11:54 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 190 Air Canada AC 409 Toronto (YYZ) 11:00 planerad
Air Canada AC 7129 North Bay 11:00 försenad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 462 Toronto City 11:00 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1842 Puerto Vallarta (PVR) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3525 Toronto (YYZ) 11:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5471 New York (LGA) 11:20 planerad
Air Canada AC 7961 Toronto City 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8712 Quebec (YQB) 11:30 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 5 Tokyo (NRT) 11:45 planerad
Delta Air Lines DL 5517 New York/JFK 11:55 planerad

12:00 21.02.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 265°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 10 min.
Boeing 777-300ER C-FKAU Air Canada AC 875 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:05 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 829 Lyon St-Exupery 12:05 planerad
Delta Air Lines DL 6260 Detroit 12:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5472 New York (LGA) 12:11 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 408 Toronto (YYZ) 12:14 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 4960 Fort de France 12:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4389 Philadelphia (PHL) 12:16 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7739 Newark (EWR) 12:19 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7635 New York/LGA 12:21 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8756 Rouyn Noranda 12:24 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5521 Atlanta 12:24 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7960 Toronto City 12:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8715 Quebec (YQB) 12:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3524 Toronto (YYZ) 12:32 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8974 Ottawa 12:37 planerad
American Airlines AA 3368 New York/LGA 12:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 467 Thund, Tor 12:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7563 Halifax (YHZ) 12:41 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 328 Edmonton (YEG) 12:51 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 18 min.
Airbus A320 Air Canada AC 411 Toronto (YYZ) 12:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3130 Chicago (ORD) 12:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 466 Toronto City 12:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 465 Halifax (YHZ) 12:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7963 Toronto City 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8718 Quebec (YQB) 12:30 planerad
Delta Air Lines DL 6282 Detroit 12:41 planerad
Delta Air Lines DL 5467 New York/LGA 12:51 planerad
Air Canada AC 8511 Charlottetown 12:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4389 Philadelphia (PHL) 12:57 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5525 Atlanta 12:59 planerad

13:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 9 m/s @ 257°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24R, 28

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 3 - 10 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8825 Washington Ntl 13:09 planerad
Air Canada AC 410 Toronto (YYZ) 13:14 planerad
Boeing 787-9 Air China CA 879 Beijing (PEK) 13:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7684 Houston 13:18 planerad
Air Canada AC 8982 Ottawa 13:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7962 Toronto City 13:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8956 BaieC, MJoli 13:28 planerad
Boeing 747-400 Combi First Air 7F 865 Kuujjuaq 13:30 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 255 Málaga (AGP) 13:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4700 Charlotte (CLT) 13:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8719 Quebec (YQB) 13:47 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7594 Chicago OHare Int 13:51 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 316 Calgary (YYC) 13:57 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 413 Toronto (YYZ) 13:00 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 11 Shanghai (PVG) 13:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 305 Vancouver (YVR) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 468 Toronto City 13:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3447 New York/JFK 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3527 Toronto (YYZ) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8714 Québec 13:20 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 4961 Fort de France 13:25 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1604 Fort Lauderdale (FLL) 13:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1884 Cancun 13:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7636 New York/LGA 13:30 planerad
Air Canada AC 7965 Toronto City 13:30 planerad
Air Canada AC 8456 Boston 13:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8030 Philadelphia (PHL) 13:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8971 Ottawa 13:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8740 Bathurst 13:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7740 Newark 13:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8122 Baltimore (BWI) 13:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8170 Pittsburgh (PIT) 13:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8824 Washington Ntl 13:45 planerad
Air Canada AC 8902 Moncton 13:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7558 Halifax 13:55 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7595 Chicago OHare Int 13:55 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8016 St John's 13:55 planerad

14:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 9 m/s @ 257°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24R, 28

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 4 - 7 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1635 Orlando (MCO) 14:07 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1747 Varadero (VRA) 14:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 471 Toronto City 14:10 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 111 Paris (CDG) 14:10 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 412 Toronto (YYZ) 14:14 planerad
Air Canada AC 8905 Moncton 14:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7637 New York/LGA 14:21 planerad
Air Canada AC 7964 Toronto City 14:25 planerad
Boeing 787 Royal Jordanian RJ 267 Amman (AMM) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 309 Santa Clara 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3526 Toronto (YYZ) 14:32 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1603 Ft Lauderdale 14:39 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 871 Paris 14:40 planerad
PAL Airlines PB 1901 Sept Iles, Québec 14:40 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 229 Camaguey 14:40 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 2705 Orlando (MCO) 14:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8725 Quebec (YQB) 14:52 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 473 Toronto City 14:55 planerad
Delta Air Lines DL 1642 Atlanta 14:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 415 Toronto (YYZ) 14:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7727 Dallas/Ft.Worth 14:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8786 Saint John 14:00 planerad
Air Canada AC 321 Calgary (YYC) 14:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8172 Washington (IAD) 14:15 planerad
Air Canada AC 8987 Ottawa 14:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4700 Charlotte (CLT) 14:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8502 Fredericton 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7967 Toronto City 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 472 Tor, Thund 14:45 planerad
Air Canada AC 8757 Rouyn Noranda 14:50 planerad

15:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 9 m/s @ 257°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24R, 28

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 12 min.
Boeing 737-800 Air Transat TS 893 Santa Clara 15:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 414 Toronto (YYZ) 15:14 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 214 Calgary (YYC) 15:23 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 865 London (LHR) 15:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1615 Fort Myers (RSW) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7966 Toronto City 15:25 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 89 Miami (MIA) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8717 Québec 15:37 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1763 Holguin 15:45 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1883 Cancun 15:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 475 Toronto City 15:45 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 769 Cayo Coco 15:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1651 Miami (MIA) 15:47 planerad
Air Canada AC 8980 Ottawa 15:47 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 344 Paris (CDG) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 747-400 Combi First Air 7F 868 Kuujjuaq 15:00 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 417 Toronto (YYZ) 15:00 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 136 Puerto Plata 15:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1618 Tampa (TPA) 15:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1744 Samana 15:05 planerad
Boeing 787-9 Air China CA 880 Beijing (PEK) 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3529 Toronto (YYZ) 15:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter PAL Airlines PB 1910 Québec, Sept Iles 15:25 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7638 New York/LGA 15:30 planerad
Air Canada AC 7969 Toronto City 15:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 474 Toronto City 15:35 planerad
Delta Air Lines DL 1643 Atlanta 15:39 planerad
Air Canada AC 8964 MJoli, BaieC 15:40 planerad
Sunwing WG 688 Varadero 15:40 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 307 Vancouver (YVR) 15:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7742 Newark 15:45 planerad
Air Canada AC 8973 Ottawa 15:45 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 2530 Varadero (VRA) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 604 Cayo Coco 15:45 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 574 La Romana 15:50 planerad

16:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 8 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 8 min.
Airbus A320 Air Canada AC 1211 West Palm Beach (PBI) 16:01 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 7992 Denver 16:06 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 416 Toronto (YYZ) 16:14 planerad
Air Canada AC 780 San Francisco 16:15 planerad
Air Canada AC 7702 Houston 16:18 planerad
Air Canada AC 782 Los Angeles 16:22 planerad
Air Canada AC 7968 Toronto City 16:25 planerad
Air Canada AC 8984 Ottawa 16:27 planerad
WestJet WS 3528 Toronto (YYZ) 16:32 planerad
Sunwing WG 691 Varadero 16:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3126 Chicago OHare Int 16:41 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5473 New York (LGA) 16:42 planerad
Air Canada AC 8536 Charlottetown 16:43 planerad
Air Canada AC 8461 Boston 16:44 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 314 Vancouver (YVR) 16:51 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1893 Providenciales 16:55 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1987 Punta Cana (PUJ) 16:55 planerad
Air Canada AC 8774 Sept Iles 16:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 477 Thund, Tor 16:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A330-300 Air Canada AC 419 Toronto (YYZ) 16:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 672 Halifax (YHZ) 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8904 Moncton 16:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1768 Santa Clara 16:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3531 Toronto (YYZ) 16:15 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1606 Ft Lauderdale 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 476 Toronto City 16:25 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 414 Puerto Plata 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7971 Toronto City 16:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1652 Miami (MIA) 16:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1746 Varadero (VRA) 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8460 Boston 16:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8975 Ottawa 16:50 planerad

17:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 8 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 32
Väntningstid 2 - 7 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7728 Dallas/Ft.Worth 17:00 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 251 Reykjavík (KEF) 17:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 335 Halifax (YHZ) 17:01 planerad
American Airlines AA 3903 New York/LGA 17:05 planerad
Airbus A310-300 Air Transat TS 385 Montego Bay (MBJ) 17:05 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7639 New York/LGA 17:06 planerad
Air Canada AC 8793 Saint John 17:10 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 418 Toronto (YYZ) 17:14 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8507 Fredericton 17:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4845 Philadelphia (PHL) 17:18 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7741 Newark (EWR) 17:19 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3940 New York/JFK 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Creebec YN 928 Waska, Nemiscau 17:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3495 Chicago OHare Int 17:24 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7970 Toronto City 17:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8033 Philadelphia 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3530 Toronto (YYZ) 17:32 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8119 Baltimore (BWI) 17:33 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8171 Pittsburgh (PIT) 17:33 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8745 Bathurst 17:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5494 Detroit 17:39 planerad
Airbus A330-300 Lufthansa LH 474 Munich (MUC) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 507 Roatan 17:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5519 Atlanta 17:41 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 488 Toronto (YYZ) 17:44 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8827 Washington Ntl 17:44 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1856 Las Vegas 17:48 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 482 Halifax (YHZ) 17:50 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 772 Vancouver (YVR) 17:50 planerad
Air Creebec YN 926 Timms, Rouyn 17:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 481 Thund, Tor 17:55 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 332 Edmonton (YEG) 17:56 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 421 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7685 Houston 17:00 planerad
Air Canada AC 8722 Québec 17:05 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1636 Orlando (MCO) 17:15 planerad
Air Canada AC 8753 Val d'Or 17:15 planerad
WestJet WS 3533 Toronto (YYZ) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5501 Detroit (DTW) 17:17 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3126 Chicago (ORD) 17:18 planerad
Air Canada AC 781 San Francisco 17:20 planerad
Air Canada AC 783 Los Angeles 17:20 planerad
Air Canada AC 8013 Ottawa 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7973 Toronto City 17:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 217 Calgary (YYC) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 480 Tor, Winds 17:35 planerad
American Airlines AA 3903 New York/LGA 17:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7597 Chicago (ORD) 17:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7640 New York (LGA) 17:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3940 New York/JFK 17:55 planerad

18:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 8 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 11 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7565 Halifax 18:01 planerad
Air Canada AC 8758 Rouyn Noranda 18:09 planerad
Boeing 737-200 Air Inuit 3H 705 Puvirnituq, LaGrande 18:10 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 123 Punta Cana (PUJ) 18:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 318 Calgary (YYC) 18:12 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 420 Toronto (YYZ) 18:14 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 592 Toronto (YYZ) 18:16 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Inuit 3H 833 Quebec (YQB) 18:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8173 Washington (IAD) 18:24 planerad
Air Canada AC 7972 Toronto City 18:25 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 244 Cancun 18:25 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1605 Fort Lauderdale (FLL) 18:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 483 Toronto City 18:40 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 12 Shanghai (PVG) 18:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1737 Liberia 18:50 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 386 Winnipeg (YWG) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 423 Toronto (YYZ) 18:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 668 Halifax (YHZ) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8464 Boston 18:00 planerad
Air Canada AC 8985 Ottawa 18:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4845 Philadelphia (PHL) 18:01 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3501 Newark (EWR) 18:05 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 252 Reykjavík (KEF) 18:05 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 345 Paris (CDG) 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5469 New York (LGA) 18:14 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 874 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:15 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1942 Lima (LIM) 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3535 Toronto (YYZ) 18:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5524 Atlanta 18:16 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 333 Edmonton (YEG) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 482 Tor, Thund 18:25 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 309 Vancouver (YVR) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7975 Toronto City 18:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8726 Quebec (YQB) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 481 Halifax (YHZ) 18:30 planerad
Air Creebec YN 923 Rouyn, ValD 18:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8759 Rouyn Noranda 18:40 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 450 Toronto (YYZ) 18:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7628 New York (LGA) 18:50 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1857 Las Vegas 18:55 planerad

19:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 7 m/s @ 271°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 2 - 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Creebec YN 922 Chisb, ValD 19:00 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 302 Vancouver (YVR) 19:04 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7596 Chicago OHare Int 19:06 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7641 New York/LGA 19:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8986 Ottawa 19:07 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 95 London (LHR) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 109 San Andres Island 19:10 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 399 Punta Cana (PUJ) 19:10 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 834 Toronto 19:14 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 451 Toronto (YYZ) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 520 Cancun 19:15 planerad
Air Canada AC 8727 Québec 19:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3452 Halifax (YHZ) 19:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7974 Toronto City 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Inuit 3H 803 Salluit, Kujpk 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3534 Toronto (YYZ) 19:32 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 561 Cancun 19:35 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1725 Bridgetown 19:50 planerad
Air Canada AC 955 Fort de France 19:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 485 Toronto City 19:55 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 677 Halifax (YHZ) 19:56 planerad
Air Canada AC 798 Los Angeles 19:57 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8017 St. John's (YYT) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 425 Toronto (YYZ) 19:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 323 Calgary (YYC) 19:10 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 808 Casablanca 19:10 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 832 Brussels (BRU) 19:15 planerad
Airbus A330-300 Lufthansa LH 475 Munich (MUC) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 484 Toronto City 19:15 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 773 Vancouver (YVR) 19:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 597 Toronto (YYZ) 19:15 planerad
Air Canada AC 7977 Toronto City 19:30 planerad
Air Canada AC 8742 Bathurst 19:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8826 Washington Ntl 19:40 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 864 London (LHR) 19:50 planerad
Air Canada AC 7599 Chicago OHare Int 19:50 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 870 Paris 19:55 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8549 Charlottetown 19:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8792 Saint John 19:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3453 Halifax (YHZ) 19:55 planerad

20:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 7 m/s @ 271°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 11 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8909 Moncton 20:00 planerad
Boeing 787-9 Royal Air Maroc AT 208 Casablanca (CMN) 20:00 planerad
Air Canada AC 8964 MJoli, BaieC 20:01 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8463 Boston 20:04 planerad
Air Transat TS 203 Rio Hato 20:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4786 Philadelphia (PHL) 20:06 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7743 Newark (EWR) 20:09 planerad
Air Canada AC 8754 Val d'Or 20:11 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 424 Toronto (YYZ) 20:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7976 Toronto City 20:25 planerad
Boeing 747-400 Combi First Air 7F 869 Kuujjuaq 20:30 planerad
WestJet WS 3536 Toronto (YYZ) 20:32 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3465 Newark (EWR) 20:35 planerad
Airbus A330-300 Air Transat TS 299 Puerto Vallarta (PVR) 20:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8729 Quebec (YQB) 20:52 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 1608 Fort Lauderdale (FLL) 20:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1638 Orlando (MCO) 20:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7642 New York/LGA 20:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7744 Newark 20:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8032 Philadelphia 20:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8466 Boston 20:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 427 Toronto (YYZ) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 123 MontJoli 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8906 Moncton 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3539 Toronto (YYZ) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 488 Toronto City 20:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8761 ValD, Rouyn 20:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8014 St John's 20:35 planerad
Air Canada AC 8730 Québec 20:35 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 834 Geneva (GVA) 20:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 373 Winnipeg (YWG) 20:50 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 110 Paris (CDG) 20:50 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8506 Fredericton 20:55 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 94 London (LHR) 20:55 planerad

21:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 7 m/s @ 271°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A320 Interjet 4O 2820 Cancun 21:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 489 Winds, Tor 21:05 planerad
Air Canada AC 486 Toronto (YYZ) 21:14 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8465 Boston 21:14 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7643 New York/LGA 21:21 planerad
Air Canada AC 7978 Toronto City 21:25 planerad
Air Canada AC 1998 Las Vegas 21:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3538 Toronto (YYZ) 21:32 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 426 Toronto (YYZ) 21:44 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 636 Mexico City (MEX) 21:45 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1607 Fort Lauderdale (FLL) 21:49 planerad
American Airlines AA 4127 New York/LGA 21:57 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8760 Rouyn Noranda 21:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8989 Ottawa 21:15 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 448 Toronto (YYZ) 21:15 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 429 Toronto (YYZ) 21:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7566 Halifax 21:30 planerad
Boeing 787 Royal Jordanian RJ 268 Amman (AMM) 21:35 planerad
Boeing 787-9 Royal Air Maroc AT 209 Casablanca (CMN) 21:45 planerad

22:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 294°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 2 - 15 min.
Boeing 737-800 Air Transat TS 761 San Salvador 22:00 planerad
American Airlines AA 5071 Charlotte 22:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 491 Toronto City 22:05 planerad
Delta Air Lines DL 6298 Detroit 22:07 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 574 San José del Cabo (SJD) 22:10 planerad
Air Canada AC 7980 Toronto City 22:25 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7645 New York (LGA) 22:26 planerad
American Airlines AA 4567 Charlotte 22:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1619 Tampa (TPA) 22:31 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter PAL Airlines PB 1909 Sept Iles, Québec 22:40 planerad
Delta Air Lines DL 5534 New York/JFK 22:42 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 428 Toronto (YYZ) 22:44 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5470 New York (LGA) 22:49 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1885 Cancun 22:55 planerad
Air Canada AC 7598 Chicago OHare Int 22:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
WestJet WS 3541 Toronto (YYZ) 22:15 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2811 Mexico City (MEX) 22:30 planerad

23:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 294°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 2 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2702 Miami (MIA) 23:18 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1843 Puerto Vallarta (PVR) 23:20 planerad
WestJet WS 3512 Toronto (YYZ) 23:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3710 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:34 planerad
Sunwing WG 9123 MontJoli 23:45 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 422 Tocumen (PTY) 23:52 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1637 Orlando (MCO) 23:53 planerad
Delta Air Lines DL 5455 Atlanta 23:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5503 Minneapolis/StPaul 23:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Aeromexico AM 637 Mexico City (MEX) 23:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8732 Quebec (YQB) 23:20 planerad

00:00 22.02.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 294°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 17 min.
Air Canada AC 322 Calgary (YYC) 00:07 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 430 Toronto (YYZ) 00:24 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 689 Varadero (VRA) 00:25 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 605 Cayo Coco 00:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 306 Vancouver (YVR) 00:27 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1653 Miami (MIA) 00:37 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1609 Ft Lauderdale 00:39 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1745 Samana 00:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3537 Toronto (YYZ) 00:47 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1769 Santa Clara 00:50 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 137 Puerto Plata 00:55 planerad

01:00 22.02.2019

-6°C   Vindar: 4 m/s @ 306°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Boeing 737-800 Air Transat TS 575 La Romana 01:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7562 Toronto (YYZ) 01:47 planerad

02:00 22.02.2019

-6°C   Vindar: 4 m/s @ 306°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21