Montréal Pierre Elliott Trudeau, Montréal (YUL / CYUL)

Planespotter’s tidtabell

14:00 20.05.2019

+21°C   Vindar: 9 m/s @ 220°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2900 m   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 1903 Athens (ATH) 14:00 ankom
Airbus A320 Air Canada AC 412 Toronto (YYZ) 14:03 ankom
Embraer 175 Air Canada AC 7637 New York (LGA) 14:04 ankom
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3526 Toronto (YYZ) 14:09 ankom
Embraer 175 American Airlines AA 4426 Charlotte 14:13 ankom
Airbus A330-300 Air Canada AC 893 Rome (FCO) 14:21 ankom
Lufthansa LH 6706 Rome 14:21 ankom
Embraer 175 Air Canada AC 7635 New York (LGA) 14:26 ankom
Boeing 767-300 Austrian OS 73 Vienna (VIE) 14:26 ankom
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 763 Doha (DOH) 14:26 ankom
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 471 Toronto City 14:30 ankom
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7964 Toronto City 14:33 ankom
De Havilland Canada DHC-3 Otter PAL Airlines PB 1901 Quebec (YQB) 14:33 ankom
Air Canada AC 780 San Francisco (SFO) 14:38 ankom
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 473 Thund, Tor 14:45 förväntad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5527 Atlanta 14:47 ankom
Airbus A330-200 Air Transat TS 719 Lisbon (LIS) 14:50 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 871 Paris (CDG) 14:53 försenad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8715 Québec 14:53 förväntad
Brussels Airlines SN 9633 Paris 14:53 försenad
Boeing 787 Royal Jordanian RJ 267 Amman (AMM) 14:56 förväntad
Boeing 737-700 WestJet WS 522 Edmonton (YEG) 14:57 planerad
Airbus A330-300 Air Transat TS 111 Paris (CDG) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 11 - 22 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 1604 Fort Lauderdale (FLL) 14:01 avgick
Embraer 175 Air Canada AC 7727 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:23 avgick
Embraer RJ140 American Airlines AA 3447 New York (JFK) 14:25 avgick
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7967 Toronto City 14:25 avgick
Bombardier CRJ Air Canada AC 8172 Washington (IAD) 14:25 avgick
Airbus A320 Air Canada AC 415 Toronto (YYZ) 14:30 försenad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8964 MJoli, BaieC 14:47 avgick

15:00 20.05.2019

+21°C   Vindar: 9 m/s @ 220°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2900 m   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 3 - 10 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7592 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 782 Los Angeles (LAX) 15:06 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1637 Orlando (MCO) 15:07 förväntad
Airbus A330-300 Air Canada AC 865 London (LHR) 15:09 förväntad
Airbus A330-300 Middle East Airlines ME 4507 London (LHR) 15:09 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7966 Toronto City 15:15 förväntad
Boeing 737-700 WestJet WS 212 Calgary (YYC) 15:16 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3510 Toronto 15:17 förväntad
Boeing 787-8 Air Canada AC 83 Tel Aviv (TLV) 15:18 förväntad
Air Canada AC 414 Toronto (YYZ) 15:20 förväntad
Airbus A330-200 Air Transat TS 157 Brussels (BRU) 15:20 förväntad
Airbus A330-300 HB-JHF SWISS LX 86 Zurich (ZRH) 15:30 försenad
Airbus A319 Air Canada AC 1651 Miami (MIA) 15:35 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8717 Quebec (YQB) 15:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6653 Quebec (YQB) 15:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 475 Toronto City 15:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8932 Ottawa (YOW) 15:44 planerad
Airbus A310-300 Air Transat TS 385 Madrid (MAD) 15:45 förväntad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8845 Hartford (BDL) 15:48 förväntad
Airbus A321 Air Transat TS 679 Nice (NCE) 15:55 förväntad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4426 Charlotte (CLT) 15:00 försenad
Air Canada AC 417 Toronto (YYZ) 15:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 672 Halifax (YHZ) 15:00 planerad
Air China CA 7527 Halifax 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 472 Tor, Thund 15:00 förväntad
Airbus A319 Air Canada AC 1986 Punta Cana (PUJ) 15:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8987 Ottawa (YOW) 15:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3529 Toronto (YYZ) 15:15 planerad
Air China CA 880 Beijing 15:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter PAL Airlines PB 1910 Quebec (YQB) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 474 Toronto City 15:25 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7638 New York (LGA) 15:30 planerad
Air Canada AC 7969 Toronto City 15:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5526 Atlanta 15:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7742 Newark (EWR) 15:40 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8030 Philadelphia (PHL) 15:55 försenad
Boeing 787 Royal Jordanian RJ 267 Detroit (DTW) 15:55 planerad

16:00 20.05.2019

+21°C   Vindar: 9 m/s @ 220°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2900 m   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 2 - 9 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7728 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:01 planerad
Air Canada AC 2118 Calgary 16:05 förväntad
Airbus A320 Air Canada AC 416 Toronto (YYZ) 16:13 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8507 Fredericton 16:13 planerad
Lufthansa LH 6649 Moncton 16:16 förväntad
Airbus A340-300 D-AIGW Lufthansa LH 478 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:16 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3528 Toronto 16:19 förväntad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3130 Chicago (ORD) 16:22 försenad
Airbus A321 Air Transat TS 109 Cancún (CUN) 16:23 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5549 Minneapolis (MSP) 16:25 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 477 Toronto City 16:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5533 New York (JFK) 16:34 planerad
Air Canada AC 7968 Toronto City 16:35 förväntad
Embraer 175 Air Canada AC 7702 Houston (IAH) 16:36 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8988 Ottawa (YOW) 16:42 planerad
Lufthansa LH 6693 Ottawa 16:42 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1913 Barcelona (BCN) 16:43 försenad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3126 Chicago (ORD) 16:45 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 507 Rome (FCO) 16:45 förväntad
Boeing 737-600 WestJet WS 542 Vancouver (YVR) 16:45 förväntad
Airbus A320 Air Canada AC 386 Winnipeg (YWG) 16:46 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8463 Boston (BOS) 16:48 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 342 Paris 16:49 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 835 Geneva (GVA) 16:50 försenad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4845 Philadelphia (PHL) 16:51 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5473 New York (LGA) 16:54 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Air Canada AC 419 Toronto (YYZ) 16:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7554 Boston (BOS) 16:00 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6728 Winnipeg (YWG) 16:00 förväntad
Boeing 737-700 WestJet WS 527 Edmonton (YEG) 16:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8753 Val d'Or 16:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 476 Toronto City 16:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3531 Toronto (YYZ) 16:15 planerad
Air Canada AC 8981 Ottawa 16:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8842 Hartford (BDL) 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7971 Toronto City 16:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 781 San Francisco (SFO) 16:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3130 Chicago (ORD) 16:47 försenad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1942 Lima (LIM) 16:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8757 Rouyn Noranda 16:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5478 Minneapolis (MSP) 16:50 planerad
Airbus A330-300 HB-JHF SWISS LX 87 Zurich (ZRH) 16:50 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1902 Athens (ATH) 16:55 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8971 Ottawa (YOW) 16:55 planerad

17:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 9 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 2 - 7 min.
Airbus A321 Air Transat TS 867 Punta Cana (PUJ) 17:00 förväntad
Embraer 175 Air Canada AC 7639 New York (LGA) 17:04 planerad
Airbus A330-200 PH-AOC KLM KL 671 Amsterdam (AMS) 17:05 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 479 Toronto City 17:09 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Creebec YN 928 Chisb, Chibo 17:10 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 314 Vancouver (YVR) 17:13 förväntad
Boeing 737 Air Canada AC 418 Toronto (YYZ) 17:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8905 Moncton 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6641 Tokyo (HND) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 835 Roatan 17:20 planerad
Airbus A330-200 Corsair SS 900 Paris (ORY) 17:21 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7970 Toronto City 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3530 Toronto (YYZ) 17:27 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6283 Detroit (DTW) 17:28 planerad
American Airlines AA 3903 New York/LGA 17:30 planerad
Lufthansa LH 6765 Halifax 17:32 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8793 Saint John 17:32 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 427 Punta Cana (PUJ) 17:36 försenad
Airbus A319 Air Canada AC 1689 Charlottetown 17:37 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1856 Las Vegas (LAS) 17:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5519 Atlanta 17:41 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7741 Newark (EWR) 17:43 försenad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8827 Washington (DCA) 17:44 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8171 Pittsburgh (PIT) 17:47 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 332 Edmonton (YEG) 17:52 förväntad
Air Canada AC 760 San Francisco (SFO) 17:52 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 481 Winds, Tor 17:55 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 778 Vancouver (YVR) 17:58 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 787-8 Air Canada AC 11 Shanghai (PVG) 17:00 försenad
Airbus A320 Air Canada AC 307 Vancouver (YVR) 17:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 783 Los Angeles 17:00 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 835 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 478 Toronto City 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5518 New York (JFK) 17:09 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 1073 Denver (DEN) 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8768 Quebec (YQB) 17:15 planerad
Lufthansa LH 6672 Québec 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3533 Toronto (YYZ) 17:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3126 Chicago (ORD) 17:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4845 Philadelphia (PHL) 17:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7973 Toronto City 17:30 planerad
Lufthansa LH 6692 Ottawa 17:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7597 Chicago (ORD) 17:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7685 Houston (IAH) 17:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 480 Tor, Winds 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8904 Moncton 17:55 planerad
Airbus A340-300 Lufthansa LH 479 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:55 planerad

18:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 9 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 13 min.
Airbus A320 Air Canada AC 326 Calgary (YYC) 18:00 förväntad
Airbus A330-300 Air Canada AC 420 Toronto (YYZ) 18:13 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 592 Toronto 18:14 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1883 Cancún (CUN) 18:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3452 Halifax (YHZ) 18:16 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8471 Baltimore (BWI) 18:20 försenad
Airbus A310-300 Air Transat TS 915 Quebec (YQB) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8966 Ottawa (YOW) 18:24 planerad
Air Canada AC 7972 Toronto City 18:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8173 Washington (IAD) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Air Transat TS 789 Calgary (YYC) 18:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7594 Chicago (ORD) 18:39 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 12 Shanghai (PVG) 18:45 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 483 Toronto City 18:45 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 488 Toronto (YYZ) 18:49 försenad
Airbus A319 Air Canada AC 1523 St. John's (YYT) 18:51 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1605 Fort Lauderdale (FLL) 18:53 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 671 Halifax 18:53 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Inuit 3H 821 Quebec (YQB) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 423 Toronto (YYZ) 18:00 planerad
Air China CA 7525 Québec 18:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 748 New York (LGA) 18:05 planerad
Air Canada AC 8464 Boston 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6245 Detroit (DTW) 18:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3535 Toronto (YYZ) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 378 Varadero (VRA) 18:16 försenad
American Airlines AA 3903 New York/LGA 18:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5524 Atlanta 18:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1857 Las Vegas (LAS) 18:30 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 309 Vancouver (YVR) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 482 Toronto City 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Creebec YN 923 ValD, Timms 18:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 439 Toronto (YYZ) 18:40 förväntad
Lufthansa LH 6560 Halifax 18:40 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 74 Vienna (VIE) 18:45 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 594 Toronto (YYZ) 18:45 planerad
Airbus A330-200 PH-AOC KLM KL 672 Amsterdam (AMS) 18:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3453 Halifax (YHZ) 18:50 planerad
Air Canada AC 7628 New York/LGA 18:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5469 New York (LGA) 18:55 försenad

19:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 9 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 3 - 8 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3940 New York (JFK) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Creebec YN 922 Chisb, ValD 19:00 planerad
Air Canada AC 8754 Val d'Or 19:01 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 798 Los Angeles (LAX) 19:04 förväntad
Airbus A321 Air Transat TS 475 Toronto (YYZ) 19:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8964 MJoli, BaieC 19:06 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1891 Phoenix (PHX) 19:09 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7555 Boston (BOS) 19:10 planerad
Air Canada AC 422 Toronto (YYZ) 19:13 planerad
Aer Lingus EI 8534 Toronto 19:13 planerad
Lufthansa LH 6687 Toronto 19:13 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7641 New York (LGA) 19:14 försenad
Boeing 747-400 Combi First Air 7F 867 Iqalt, Kjuaq 19:15 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 302 Vancouver (YVR) 19:18 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7974 Toronto City 19:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8033 Philadelphia (PHL) 19:25 försenad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3534 Toronto 19:27 planerad
Boeing 737-200 Air Inuit 3H 705 Puvirnituq, LaGrande 19:30 försenad
Boeing 737-800 Sunwing WG 518 Cancún (CUN) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8727 Quebec (YQB) 19:34 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 95 London (LHR) 19:42 förväntad
Air Canada AC 7135 Washingt.Dulles 19:45 försenad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8014 Ottawa (YOW) 19:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6691 Ottawa (YOW) 19:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 487 Thund, Tor 19:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4722 Philadelphia (PHL) 19:52 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 348 Paris (CDG) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 425 Toronto (YYZ) 19:00 planerad
Airbus A330-300 Lufthansa LH 489 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:00 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 828 Lyon (LYS) 19:10 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 597 Toronto (YYZ) 19:15 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 892 Rome (FCO) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 486 Toronto City 19:30 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 347 Paris 19:30 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 771 Vancouver (YVR) 19:30 planerad
American Airlines AA 3652 New York/LGA 19:35 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 864 London (LHR) 19:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 335 Edmonton (YEG) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 124 Calgary (YYC) 19:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7599 Chicago (ORD) 19:50 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8017 Ottawa 19:50 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1638 Orlando (MCO) 19:55 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7560 Boston (BOS) 19:55 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8174 Washington (IAD) 19:55 planerad
Airbus A330-200 Corsair SS 901 Paris (ORY) 19:55 planerad
Boeing 737-700 Air Transat TS 522 Toronto (YYZ) 19:55 planerad

20:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 9 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 8 - 14 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8758 Rouyn Noranda 20:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 424 Toronto (YYZ) 20:13 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8731 Quebec (YQB) 20:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7976 Toronto City 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 490 Halifax (YHZ) 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3536 Toronto 20:27 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7743 Newark (EWR) 20:28 försenad
Boeing 787-8 Air Canada AC 304 Vancouver (YVR) 20:36 planerad
Boeing 787-8 Royal Air Maroc AT 208 Casablanca (CMN) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1522 St. John's (YYT) 20:00 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 870 Paris (CDG) 20:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7642 New York (LGA) 20:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7744 Newark (EWR) 20:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8032 Philadelphia (PHL) 20:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8826 Washington (DCA) 20:00 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 808 Casablanca (CMN) 20:05 försenad
Lufthansa LH 6640 Québec 20:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 427 Toronto (YYZ) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3539 Toronto (YYZ) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 487 Halifax (YHZ) 20:25 planerad
Air Canada AC 7979 Toronto City 20:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8792 Saint John 20:30 planerad
Air Canada AC 323 Calgary 20:40 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 700 Prague (PRG) 20:50 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1686 Charlottetown 20:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8761 ValD, Rouyn 20:55 planerad
Lufthansa LH 6774 Moncton 20:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 490 Toronto City 20:55 planerad
Airbus A310-300 Air Transat TS 252 Málaga (AGP) 20:55 planerad
Airbus A310-300 Air Transat TS 414 Marseille (MRS) 20:55 planerad

21:00 20.05.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 269°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Interjet 4O 2820 Cancún (CUN) 21:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 489 Toronto City 21:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8467 Boston (BOS) 21:13 planerad
Boeing 787 Royal Jordanian RJ 268 Detroit 21:20 planerad
Air Canada AC 7978 Toronto City 21:25 planerad
Airbus A350-900 Lufthansa LH 474 Munich (MUC) 21:25 försenad
Embraer 175 Air Canada AC 7643 New York (LGA) 21:29 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 749 New York (LGA) 21:34 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 426 Toronto (YYZ) 21:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8907 Moncton 21:45 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 636 Mexico City (MEX) 21:45 planerad
Air Inuit 3H 803 Salluit, Kujpk 21:55 försenad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8742 Bathurst 21:00 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6594 Halifax (YHZ) 21:00 planerad
Lufthansa LH 6644 Ottawa 21:15 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 764 Doha (DOH) 21:15 planerad
Airbus A330-300 Air Transat TS 312 Toulouse-Blagnac (TLS) 21:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 429 Toronto (YYZ) 21:30 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 94 London (LHR) 21:35 planerad
Airbus A330-200 Air Transat TS 192 Lyon (LYS) 21:45 planerad
Airbus A330-300 Air Transat TS 110 Paris (CDG) 21:50 planerad

22:00 20.05.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 269°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 11 min.
Embraer 190 Air Canada AC 1074 Denver (DEN) 22:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 493 Toronto City 22:05 planerad
American Airlines AA 4567 Charlotte 22:09 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 596 Toronto (YYZ) 22:14 planerad
Air Canada AC 7645 New York/LGA 22:19 planerad
Delta Air Lines DL 6298 Detroit 22:19 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 595 Toronto (YYZ) 22:20 planerad
Air Canada AC 7980 Toronto City 22:25 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1609 Fort Lauderdale (FLL) 22:28 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 428 Toronto (YYZ) 22:28 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7596 Chicago (ORD) 22:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4677 Philadelphia (PHL) 22:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5528 Atlanta 22:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5534 New York (JFK) 22:46 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5470 New York (LGA) 22:49 planerad
American Airlines AA 4127 New York/LGA 22:54 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8506 Fredericton 22:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8730 Québec 22:00 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 349 Paris (CDG) 22:15 planerad
Airbus A310-300 Air Transat TS 728 London (LGW) 22:15 planerad
WestJet WS 3541 Toronto 22:15 planerad
Boeing 787 Royal Jordanian RJ 268 Amman (AMM) 22:20 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2811 Mexico City (MEX) 22:30 planerad
Boeing 787-8 Royal Air Maroc AT 209 Casablanca (CMN) 22:35 planerad

23:00 20.05.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 269°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 13 - 22 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 495 Toronto City 23:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter PAL Airlines PB 1909 Quebec (YQB) 23:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2702 Miami (MIA) 23:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2859 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:37 planerad
Delta Air Lines DL 5455 Atlanta 23:59 planerad
Delta Air Lines DL 5503 Minneapolis/StPaul 23:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Airbus A350-900 Lufthansa LH 475 Munich (MUC) 23:00 försenad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 637 Mexico City (MEX) 23:10 planerad
Airbus A320 Air Transat TS 600 Nantes (NTE) 23:35 planerad

00:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 284°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 430 Toronto (YYZ) 00:23 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 379 Varadero (VRA) 00:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 322 Calgary (YYC) 00:34 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1751 Cayo Coco 00:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3537 Toronto (YYZ) 00:42 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 422 Tocumen (PTY) 00:52 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1987 Punta Cana (PUJ) 00:55 planerad

01:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 284°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7562 Toronto (YYZ) 01:45 planerad

02:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 284°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

03:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 279°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

04:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 279°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

05:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 279°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7561 Toronto (YYZ) 05:30 planerad
Delta Air Lines DL 5520 Atlanta 05:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4678 Philadelphia (PHL) 05:50 planerad

06:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 274°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 24 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8901 Moncton 06:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8701 Quebec (YQB) 06:24 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8781 Halifax (YHZ) 06:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8970 Ottawa (YOW) 06:42 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8791 Saint John 06:47 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8750 Rouyn Noranda 06:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8739 Bathurst 06:53 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8501 Fredericton 06:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 7 - 30 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1516 Miami (MIA) 06:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 481 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5479 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 448 Toronto City 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Inuit 3H 832 Quebec (YQB) 06:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 485 Toronto (YYZ) 06:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7630 New York (LGA) 06:30 planerad
Air Canada AC 7951 Toronto City 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 450 Tor, Winds 06:40 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 604 Cayo Coco 06:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2858 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:45 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 396 Cancún (CUN) 06:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 317 Calgary (YYC) 06:50 planerad

07:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 274°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 18 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 214 Calgary (YYC) 07:06 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2810 Mexico City (MEX) 07:10 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1687 Charlottetown 07:10 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1858 Las Vegas (LAS) 07:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 308 Vancouver (YVR) 07:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 334 Edmonton (YEG) 07:10 planerad
Cathay Pacific CX 1510 Vancouver 07:10 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1521 St. John's (YYT) 07:21 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 680 Mexico 07:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 480 Toronto (YYZ) 07:43 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7549 Boston (BOS) 07:45 planerad
Air China CA 7524 Québec 07:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 453 Toronto City 07:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 454 Halifax (YHZ) 07:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3514 Toronto 07:57 planerad
Air Canada AC 7737 Newark 07:59 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1746 Varadero (VRA) 07:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 401 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5468 New York (LGA) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5522 Atlanta 07:00 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 836 Punta Cana (PUJ) 07:00 planerad
Boeing 737 Air Canada AC 797 Los Angeles (LAX) 07:10 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6278 Detroit (DTW) 07:15 planerad
American Airlines AA 4457 Charlotte 07:20 planerad
Delta Air Lines DL 5185 New York/JFK 07:21 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 301 Vancouver (YVR) 07:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8751 Val d'Or 07:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8755 Rouyn Noranda 07:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 452 Toronto City 07:30 planerad

08:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 274°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 12 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7631 New York (LGA) 08:04 planerad
Boeing 737 Air Canada AC 400 Toronto (YYZ) 08:13 planerad
Air Canada AC 7952 Toronto City 08:25 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7521 Halifax 08:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 457 Toronto City 08:45 planerad
Air Creebec YN 920 Timms, ValD 08:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8976 Ottawa (YOW) 08:57 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 5 - 10 min.
Air Inuit 3H 802 Kujpk, Salluit 08:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5011 Philadelphia (PHL) 08:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1580 Halifax (YHZ) 08:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 371 Winnipeg (YWG) 08:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 403 Toronto (YYZ) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8704 Quebec (YQB) 08:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8788 Saint John 08:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1634 Orlando (MCO) 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8900 Moncton 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Creebec YN 921 ValD, Kujpk 08:05 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7703 Houston (IAH) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 414 Puerto Plata 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Air Creebec YN 927 Chibo, Chisb 08:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1855 Las Vegas (LAS) 08:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8500 Fredericton 08:20 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2821 Cancún (CUN) 08:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1800 San Salvador 08:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 329 Edmonton (YEG) 08:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7550 Boston (BOS) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 454 Toronto City 08:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8183 Windsor 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 453 Halifax (YHZ) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 428 Punta Cana (PUJ) 08:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 215 Calgary (YYC) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3521 Toronto (YYZ) 08:30 planerad
Air Canada AC 7738 Newark 08:35 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 319 Calgary (YYC) 08:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7591 Chicago (ORD) 08:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7632 New York (LGA) 08:45 planerad

09:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 7 m/s @ 297°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 9 - 12 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3450 Halifax (YHZ) 09:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3518 Toronto (YYZ) 09:11 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 402 Toronto (YYZ) 09:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7954 Toronto City 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 459 Winds, Tor 09:25 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7598 Chicago (ORD) 09:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5009 Philadelphia (PHL) 09:43 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7633 New York (LGA) 09:54 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 15 min.
Air Canada AC 303 Vancouver (YVR) 09:00 planerad
Air Canada AC 405 Toronto (YYZ) 09:00 planerad
Air Canada AC 761 San Francisco (SFO) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 681 Mexico City (MEX) 09:01 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 423 Tocumen (PTY) 09:10 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7522 Halifax (YHZ) 09:15 planerad
Boeing 737-200 Air Inuit 3H 704 LaGrande, Puvirnituq 09:30 planerad
Air Canada AC 7957 Toronto City 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 458 Tor, Thund 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3451 Halifax (YHZ) 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8708 Quebec (YQB) 09:45 planerad

10:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 7 m/s @ 297°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 11 min.
Air Canada AC 8031 Philadelphia 10:11 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 404 Toronto (YYZ) 10:13 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6184 Detroit (DTW) 10:13 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8752 Val d'Or 10:16 planerad
Air Canada AC 7956 Toronto City 10:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3520 Toronto (YYZ) 10:27 planerad
Delta Air Lines DL 5466 New York/LGA 10:29 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8175 Washington (IAD) 10:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8756 Rouyn Noranda 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 461 Toronto City 10:45 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 14 - 15 min.
Boeing 747-400 Combi First Air 7F 864 Kuujjuaq 10:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3989 New York (LGA) 10:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 407 Toronto (YYZ) 10:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7593 Chicago (ORD) 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3523 Toronto (YYZ) 10:15 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1600 Fort Lauderdale (FLL) 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 460 Toronto City 10:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5009 Philadelphia (PHL) 10:31 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7634 New York (LGA) 10:45 planerad
Delta Air Lines DL 6190 Detroit 10:53 planerad

11:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 7 m/s @ 297°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8707 Quebec (YQB) 11:04 planerad
Air China CA 7526 Québec 11:04 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 406 Toronto (YYZ) 11:13 planerad
Delta Air Lines DL 5152 New York/JFK 11:19 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8789 Saint John 11:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7958 Toronto City 11:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8503 Fredericton 11:28 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3130 Chicago (ORD) 11:37 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1635 Orlando (MCO) 11:39 planerad
Porter Airlines PD 8001 Toronto City 11:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7553 Boston (BOS) 11:45 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1943 Lima (LIM) 11:55 planerad
Air Canada AC 316 Calgary (YYC) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 29 min.
Airbus A320 Air Canada AC 409 Toronto (YYZ) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5471 New York (LGA) 11:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3525 Toronto (YYZ) 11:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 464 Toronto City 11:25 planerad
Air Canada AC 7961 Toronto City 11:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5517 New York (JFK) 11:59 planerad

12:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 9 m/s @ 295°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 3 - 16 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 809 Casablanca (CMN) 12:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8711 Quebec (YQB) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8903 Moncton 12:00 planerad
Air China CA 7522 Québec 12:00 planerad
Airbus A330-300 Lufthansa LH 488 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1579 Halifax (YHZ) 12:03 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6260 Detroit (DTW) 12:03 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 829 Lyon (LYS) 12:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4389 Philadelphia (PHL) 12:12 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 408 Toronto (YYZ) 12:13 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8184 Windsor 12:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7635 New York (LGA) 12:19 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7739 Newark (EWR) 12:19 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8980 Ottawa (YOW) 12:22 planerad
Air Canada AC 7960 Toronto City 12:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5521 Atlanta 12:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3524 Toronto 12:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5472 New York (LGA) 12:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 467 Thund, Tor 12:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8825 Washington (DCA) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 19 min.
Airbus A320 Air Canada AC 411 Toronto (YYZ) 12:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3130 Chicago (ORD) 12:19 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8762 Québec 12:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7963 Toronto City 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8718 Quebec (YQB) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8902 Moncton 12:35 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6282 Detroit (DTW) 12:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1520 St. John's (YYT) 12:45 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 213 Calgary (YYC) 12:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4389 Philadelphia (PHL) 12:56 planerad

13:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 9 m/s @ 295°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 11 min.
Lufthansa LH 6725 Halifax 13:02 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 410 Toronto (YYZ) 13:13 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7684 Houston (IAH) 13:18 planerad
Air China CA 879 Beijing 13:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7962 Toronto City 13:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3368 New York (LGA) 13:33 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 73 Vienna (VIE) 13:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7590 Chicago (ORD) 13:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4426 Charlotte 13:48 planerad
Airbus A310-300 Air Transat TS 253 Málaga (AGP) 13:50 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7594 Chicago (ORD) 13:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 471 Toronto City 13:55 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 9 min.
Airbus A320 Air Canada AC 413 Toronto (YYZ) 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 468 Toronto City 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5525 Atlanta 13:09 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5467 New York (LGA) 13:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3527 Toronto (YYZ) 13:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 321 Calgary (YYC) 13:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8502 Fredericton 13:20 planerad
Lufthansa LH 6688 Calgary 13:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6568 Quebec (YQB) 13:25 planerad
Air Canada AC 7965 Toronto City 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8908 Moncton 13:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1688 Charlottetown 13:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7595 Chicago (ORD) 13:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7636 New York (LGA) 13:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7740 Newark (EWR) 13:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8740 Bathurst 13:35 planerad
Air Canada AC 8456 Boston 13:40 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 5 Tokyo (NRT) 13:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7558 Halifax (YHZ) 13:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8470 Baltimore (BWI) 13:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8786 Saint John 13:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8824 Washington (DCA) 13:45 planerad
Lufthansa LH 6726 Ottawa 13:45 planerad
Lufthansa LH 6652 Halifax 13:45 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26