Ottawa Macdonald-Cartier, Ottawa (YOW / CYOW)

Planespotter’s tidtabell

14:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 11 m/s @ 230°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1220 m   Uppskattad bana: 22, 25

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 15 min.
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4691 Washington (IAD) 14:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 244 Fredericton 14:10 planerad
Embraer 190 Austrian OS 8330 Toronto (YYZ) 14:12 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5456 New York (LGA) 14:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8979 Montréal (YUL) 14:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 247 Windsor 14:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 228 Halifax (YHZ) 14:29 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 224 Edmonton (YEG) 14:37 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 695 Varadero (VRA) 14:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 246 Halifax (YHZ) 14:49 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 190 Air Canada AC 455 Toronto (YYZ) 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 242 Toronto 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 226 Fredericton 14:10 planerad
Bombardier CRJ900 SWISS LX 4685 Montréal (YUL) 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 244 Fredericton 14:40 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4692 Washington (IAD) 14:46 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 227 Halifax (YHZ) 14:55 planerad

15:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 11 m/s @ 230°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1220 m   Uppskattad bana: 22, 25

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 17 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8016 Saskatoon 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9636 Toronto (YYZ) 15:07 planerad
WestJet WS 610 Calgary (YYC) 15:08 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 454 Toronto (YYZ) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 231 Thunder Bay 15:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6726 Montréal (YUL) 15:23 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 889 London (LHR) 15:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 249 Toronto 15:44 planerad
Boeing 767-300 C-FOCA Air Canada AC 839 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 250 Saint John 15:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8987 Montréal (YUL) 15:53 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4968 Philadelphia (PHL) 15:55 planerad
Bombardier CRJ Korean Air KE 3359 Detroit (DTW) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 25 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8932 Montréal (YUL) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 247 Windsor 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 246 Halifax 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3473 Toronto (YYZ) 15:45 planerad

16:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 11 m/s @ 230°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1220 m   Uppskattad bana: 22, 25

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 2 - 18 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3468 Toronto (YYZ) 16:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 236 Saint John 16:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 235 Windsor 16:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 255 Halifax (YHZ) 16:34 planerad
Boeing 737-300 Canadian North 5T 437 Iqaluit 16:40 planerad
WestJet WS 389 Halifax (YHZ) 16:48 planerad
Boeing 747-400 Combi First Air 7F 861 Iqaluit 16:50 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 358 Edmonton (YEG) 16:52 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 6887 Newark (EWR) 16:53 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 338 Vancouver (YVR) 16:56 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 608 Vancouver (YVR) 16:58 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 237 Toronto 16:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 232 Toronto 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8988 Montréal (YUL) 16:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 575 Winnipeg (YWG) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 694 Varadero (VRA) 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 250 Saint John 16:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5476 New York (LGA) 16:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4968 Philadelphia (PHL) 16:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 353 Calgary (YYC) 16:35 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 478 Montreal 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3477 Toronto (YYZ) 16:45 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3224 Detroit (DTW) 16:55 planerad

17:00 20.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 278°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 32

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 23 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8985 Montreal 17:02 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3518 Chicago (ORD) 17:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3470 Toronto (YYZ) 17:08 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 458 Toronto (YYZ) 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 257 Toronto 17:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 239 Toronto 17:29 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8971 Montréal (YUL) 17:36 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 241 Thunder Bay 17:59 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 461 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 236 Saint John 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 256 Thunder Bay 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 235 Halifax (YHZ) 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 255 Halifax (YHZ) 17:05 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2173 Chicago (ORD) 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6561 Montreal 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 238 Toronto 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8527 Winnipeg (YWG) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8966 Montréal (YUL) 17:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 258 Toronto 17:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 609 Vancouver (YVR) 17:45 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 345 Vancouver (YVR) 17:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3664 Newark (EWR) 17:52 planerad

18:00 20.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 278°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 18 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 368 Toronto (YYZ) 18:01 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 460 Toronto (YYZ) 18:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 574 Winnipeg (YWG) 18:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8975 Montreal 18:11 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 243 Toronto 18:29 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2160 Washington (IAD) 18:42 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 477 Montreal 18:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 265 Toronto 18:44 planerad
Boeing 767-300 Middle East Airlines ME 4505 London (LHR) 18:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 4682 Montréal (YUL) 18:57 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 245 Toronto 18:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 240 Toronto 18:00 planerad
WestJet WS 388 Halifax (YHZ) 18:00 planerad
WestJet WS 371 Toronto (YYZ) 18:45 planerad

19:00 20.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 278°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 34 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3474 Toronto (YYZ) 19:09 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 462 Toronto (YYZ) 19:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 248 Halifax (YHZ) 19:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 269 Toronto 19:49 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 8 - 15 min.
Embraer 190 Air Canada AC 465 Toronto (YYZ) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6691 Montréal (YUL) 19:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 225 Edmonton (YEG) 19:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 613 Calgary (YYC) 19:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8014 Montréal (YUL) 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 266 Toronto 19:15 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4694 Washington (IAD) 19:23 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 363 Edmonton (YEG) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9635 Toronto (YYZ) 19:45 planerad

20:00 20.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 278°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air France AF 3006 Toronto (YYZ) 20:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3476 Toronto (YYZ) 20:09 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 464 Toronto (YYZ) 20:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8017 Montreal 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 251 Toronto 20:34 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 4656 Montreal 20:37 planerad
Embraer RJ145 ANA NH 7208 Chicago 20:54 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 271 Windsor 20:54 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4971 Philadelphia (PHL) 20:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 248 Halifax 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 269 Toronto 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3489 Toronto (YYZ) 20:45 planerad

21:00 20.05.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 17 min.
Embraer 190 Asiana Airlines OZ 6125 Toronto (YYZ) 21:12 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3579 Chicago 21:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 614 Vancouver (YVR) 21:37 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8526 Winnipeg (YWG) 21:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 275 Toronto 21:54 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1673 Detroit (DTW) 21:56 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8977 Montreal 21:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 838 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:35 planerad

22:00 20.05.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Airbus A320 Air Canada AC 476 Toronto (YYZ) 22:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 277 Thunder Bay 22:44 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 888 London (LHR) 22:35 planerad

23:00 20.05.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 8 min.
Embraer 170 SAS SK 9735 Newark (EWR) 23:07 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5477 New York (LGA) 23:13 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3590 Newark (EWR) 23:21 planerad

00:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 14 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 612 Calgary (YYC) 00:03 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9742 Calgary (YYC) 00:07 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 470 Toronto (YYZ) 00:10 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 374 Toronto (YYZ) 00:16 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9574 Toronto (YYZ) 00:22 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 344 Vancouver (YVR) 00:36 planerad

01:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Airbus A319 Air Canada AC 352 Calgary (YYC) 01:08 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 472 Toronto (YYZ) 01:30 planerad

02:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

03:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 287°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

04:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 287°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

05:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 287°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Embraer 190 Air Canada AC 362 Edmonton (YEG) 05:32 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8797 Fredericton 05:49 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 471 Toronto (YYZ) 05:25 planerad

06:00 21.05.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4854 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 469 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8970 Montréal (YUL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2391 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3645 Newark (EWR) 06:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 200 Toronto 06:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5056 New York (LGA) 06:20 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 349 Calgary (YYC) 06:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 479 Toronto (YYZ) 06:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8746 Quebec (YQB) 06:30 planerad
Airbus A320 Asiana Airlines OZ 6111 Vancouver (YVR) 06:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 353 Toronto (YYZ) 06:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8044 Boston (BOS) 06:55 planerad

07:00 21.05.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 16 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 208 Moncton 07:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 203 Toronto 07:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 205 Toronto 07:44 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 13 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 341 Vancouver (YVR) 07:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 441 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8016 Saskatoon 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 204 Thunder Bay 07:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4103 Chicago (ORD) 07:15 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7775 Chicago (ORD) 07:19 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 206 Toronto 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3457 Toronto (YYZ) 07:45 planerad

08:00 21.05.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3446 Toronto (YYZ) 08:09 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 440 Toronto (YYZ) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 212 Moncton 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 207 Toronto 08:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 213 Toronto 08:29 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8451 Washington (DCA) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3505 Halifax (YHZ) 08:36 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 209 Toronto 08:44 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8747 Quebec 08:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 443 Toronto (YYZ) 08:00 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9655 Calgary (YYC) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 208 Moncton 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 4683 Montréal (YUL) 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 210 Thunder Bay 08:30 planerad

09:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3458 Toronto (YYZ) 09:08 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 442 Toronto (YYZ) 09:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 211 Toronto 09:14 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4695 Washington (IAD) 09:34 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8524 Winnipeg (YWG) 09:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 215 Toronto 09:44 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A320 Air Canada AC 445 Toronto (YYZ) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 212 Toronto 09:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 615 Vancouver (YVR) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8525 Winnipeg (YWG) 09:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3482 Halifax (YHZ) 09:10 planerad
Boeing 737-300 Canadian North 5T 436 Iqaluit 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 211 Halifax (YHZ) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 214 Toronto 09:55 planerad

10:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 18 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3460 Toronto (YYZ) 10:07 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 444 Toronto (YYZ) 10:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8045 Boston (BOS) 10:11 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 219 Thunder Bay 10:29 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 14 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 215 Halifax (YHZ) 10:15 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4696 Washington (IAD) 10:15 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8854 Newark (EWR) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3463 Toronto (YYZ) 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 220 Windsor 10:59 planerad

11:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 19 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 222 Halifax (YHZ) 11:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3462 Toronto (YYZ) 11:09 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 446 Toronto (YYZ) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 221 Toronto 11:29 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Embraer 190 Air Canada AC 449 Toronto (YYZ) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 4661 Montréal (YUL) 11:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8980 Montréal (YUL) 11:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 222 Saint John's 11:45 planerad

12:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 7 m/s @ 311°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 223 Windsor 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 227 Windsor 12:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4974 Philadelphia (PHL) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 221 Toronto 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3469 Toronto (YYZ) 12:45 planerad

13:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 7 m/s @ 311°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 20 min.
Embraer 190 Air Canada AC 450 Toronto (YYZ) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3485 Halifax (YHZ) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 225 Toronto 13:19 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8855 Newark (EWR) 13:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 242 Fredericton 13:44 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 26 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 223 Windsor 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 228 Toronto 13:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4974 Philadelphia (PHL) 13:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3506 Halifax (YHZ) 13:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8986 Montreal 13:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3467 Toronto (YYZ) 13:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 226 Toronto 13:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26