Halifax / Stanfield, Halifax (YHZ / CYHZ)

Planespotter’s tidtabell

10:00 23.03.2019

+2°C   Vindar: 9 m/s @ 200°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 460 m   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7751 Charlottetown 10:02 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7775 Fredericton 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 224 Ottawa (YOW) 10:15 planerad

11:00 23.03.2019

+2°C   Vindar: 9 m/s @ 200°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 460 m   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 9 min.
Airbus A319 Air Canada AC 604 Toronto (YYZ) 11:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8899 Happy Valley-Goose Bay 11:11 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7556 Montréal (YUL) 11:12 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 455 Montréal (YUL) 11:21 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8862 Gander 11:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8810 Sydney 11:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8992 St. John's (YYT) 11:50 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7563 Montréal (YUL) 11:55 planerad

12:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 28 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3451 Montreal 12:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8117 Boston (BOS) 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3421 St. John's (YYT) 12:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 248 Toronto (YYZ) 12:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3482 Ottawa (YOW) 12:21 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7776 Fredericton 12:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8993 St. John's (YYT) 12:54 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 611 Toronto (YYZ) 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 472 Montréal (YUL) 12:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7754 Charlottetown 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8880 Deer Lake 12:40 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7760 Moncton 12:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3422 St. John's (YYT) 12:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3500 Gander 12:55 planerad

13:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 1045 Orlando (MCO) 13:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3712 Boston (BOS) 13:15 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9695 Toronto (YYZ) 13:25 planerad

14:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 18 - 22 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8811 Sydney 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 219 Ottawa (YOW) 14:22 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7763 Moncton 14:40 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 679 Fort Lauderdale (FLL) 14:40 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1217 Fort Lauderdale (FLL) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 1040 Orlando (MCO) 14:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7762 Moncton 14:55 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7769 Saint John 14:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 252 Ottawa (YOW) 14:55 planerad

15:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 241°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 27 min.
Airbus A320 Air Canada AC 1219 Orlando (MCO) 15:18 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 608 Toronto (YYZ) 15:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8863 Gander 15:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8037 Fredericton 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8994 St. John's (YYT) 15:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7752 Charlottetown 15:35 planerad

16:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 241°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 9 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8883 Deer Lake 16:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8995 St. John's (YYT) 16:19 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7558 Montréal (YUL) 16:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 227 Ottawa (YOW) 16:32 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7765 Moncton 16:40 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 537 Cancún (CUN) 16:45 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7770 Saint John 16:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 1298 Tampa (TPA) 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3485 Ottawa (YOW) 16:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 335 Montréal (YUL) 16:20 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 619 Toronto (YYZ) 16:30 planerad

17:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 241°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 18 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3501 Gander 17:12 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7753 Charlottetown 17:17 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3423 St. John's (YYT) 17:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7771 Saint John 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8898 Happy Valley-Goose Bay 17:05 planerad
Embraer 175 Lufthansa LH 6725 Montréal (YUL) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 920 Varadero (VRA) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 552 Punta Cana (PUJ) 17:55 planerad

18:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 16 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8036 Fredericton 18:07 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 250 Toronto (YYZ) 18:23 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 614 Toronto 18:26 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 672 Montréal (YUL) 18:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 473 Montréal (YUL) 18:41 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8882 Deer Lake 18:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3452 Montréal (YUL) 18:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8812 Sydney 18:35 planerad

19:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 44 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7772 Saint John 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8997 St. John's (YYT) 19:44 planerad
Boeing 737 MAX 8 Air Canada AC 618 Toronto (YYZ) 19:50 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2901 Cancún (CUN) 19:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7756 Charlottetown 19:05 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9773 Toronto 19:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 677 Montréal (YUL) 19:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7773 Saint John 19:25 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 621 Toronto (YYZ) 19:40 planerad

20:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 19 min.
Airbus A320 Air Canada AC 668 Montréal (YUL) 20:28 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7757 Charlottetown 20:47 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8813 Sydney 20:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8998 St. John's (YYT) 20:50 planerad

21:00 23.03.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 298°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 28 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3506 Ottawa (YOW) 21:16 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7766 Saint John 21:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3713 Boston (BOS) 21:28 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 620 Toronto (YYZ) 21:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7764 Moncton 21:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8814 Sydney 21:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7779 Fredericton 21:45 planerad

22:00 23.03.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 298°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3453 Montréal (YUL) 22:44 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3422 Denver (DEN) 22:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3426 St. John's (YYT) 22:00 planerad
Air Canada AC 860 London (LHR) 22:05 planerad

23:00 23.03.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 298°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Air Canada AC 624 Toronto (YYZ) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 44 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3484 Sydney 23:15 planerad
Boeing 767-300 SriLankan Airlines UL 2860 London (LHR) 23:59 planerad

00:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 301°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 27 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7566 Montréal (YUL) 00:02 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1299 Tampa (TPA) 00:29 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9738 Toronto (YYZ) 00:53 planerad

01:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 301°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Sunwing WG 635 Varadero (VRA) 01:59 planerad

02:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 301°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

03:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Air Transat TS 921 Varadero (VRA) 03:30 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 553 Punta Cana (PUJ) 03:45 planerad

04:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

05:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 603 Toronto (YYZ) 05:25 planerad

06:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 294°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 1 - 7 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3483 Sydney 06:47 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 228 Calgary 06:54 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3429 St. John's (YYT) 06:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 392 Edmonton (YEG) 06:56 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Air Transat TS 368 Orlando (MCO) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Air Transat TS 540 Punta Cana (PUJ) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 505 Cancún (CUN) 06:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3591 Newark (EWR) 06:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 607 Toronto (YYZ) 06:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 243 Toronto (YYZ) 06:30 planerad

07:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 294°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8991 St. John's (YYT) 07:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7759 Moncton 07:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8881 Deer Lake 07:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8807 Sydney 07:30 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 1298 Tampa (TPA) 07:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7671 Montréal (YUL) 07:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3505 Ottawa (YOW) 07:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3428 St. John's (YYT) 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3450 Montreal 07:35 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 229 Calgary (YYC) 07:50 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 391 Edmonton (YEG) 07:50 planerad

08:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 294°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7767 Saint John 08:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 245 Toronto (YYZ) 08:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7758 Moncton 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8116 Boston (BOS) 08:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7750 Charlottetown 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8990 St. John's (YYT) 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 464 Montréal (YUL) 08:20 planerad

09:00 24.03.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7761 Moncton 09:50 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7768 Saint John 09:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 222 Ottawa (YOW) 09:35 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22