Halifax / Stanfield, Halifax (YHZ / CYHZ)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

18:00 17.01.2019

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8036 Fredericton 18:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 245 Ottawa (YOW) 18:07 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 250 Toronto (YYZ) 18:22 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 672 Montréal (YUL) 18:28 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8882 Deer Lake 18:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3452 Montréal (YUL) 18:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8812 Sydney 18:35 planerad

19:00 17.01.2019

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 1 - 44 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7772 Saint John 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8997 St. John's (YYT) 19:44 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 618 Toronto (YYZ) 19:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Emirates EK 4665 Boston (BOS) 19:46 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7756 Charlottetown 19:05 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9773 Toronto 19:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 677 Montréal (YUL) 19:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7773 Saint John 19:25 planerad

20:00 17.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8636 Ottawa (YOW) 20:03 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 668 Montréal (YUL) 20:28 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7757 Charlottetown 20:47 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8813 Sydney 20:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8482 Boston (BOS) 20:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8639 Ottawa (YOW) 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8998 St. John's (YYT) 20:50 planerad

21:00 17.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 24 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3506 Ottawa (YOW) 21:18 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7766 Saint John 21:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3713 Boston (BOS) 21:30 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9696 Toronto (YYZ) 21:32 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 620 Toronto (YYZ) 21:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 30 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7764 Moncton 21:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8814 Sydney 21:15 planerad
Boeing 767-300 SriLankan Airlines UL 2860 London (LHR) 21:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7779 Fredericton 21:45 planerad

22:00 17.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3453 Montréal (YUL) 22:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8638 Ottawa (YOW) 22:48 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 4481 Newark (EWR) 22:52 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3422 Newark (EWR) 22:52 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 622 Toronto (YYZ) 22:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3426 St. John's (YYT) 22:00 planerad

23:00 17.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 624 Toronto (YYZ) 23:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Air Canada AC 860 London (LHR) 23:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3484 Sydney 23:15 planerad

00:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Embraer 175 Lufthansa LH 6594 Montreal 00:02 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9738 Toronto (YYZ) 00:52 planerad

01:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

02:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

03:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05, 14

04:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05, 14

05:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05, 14

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 603 Toronto (YYZ) 05:25 planerad

06:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 95°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3483 Sydney 06:49 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 228 Calgary (YYC) 06:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-700 Philippine Airlines PR 1977 Toronto 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3591 Newark (EWR) 06:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 607 Toronto (YYZ) 06:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 243 Toronto (YYZ) 06:30 planerad

07:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 95°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3429 St. John's (YYT) 07:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7759 Moncton 07:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8881 Deer Lake 07:25 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7774 Fredericton 07:26 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8807 Sydney 07:30 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7671 Montréal (YUL) 07:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3505 Ottawa (YOW) 07:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8631 Ottawa (YOW) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3428 St. John's (YYT) 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9617 Montreal 07:35 planerad
Beechcraft 1900 PAL Airlines PB 903 Wabush 07:50 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 229 Calgary (YYC) 07:50 planerad

08:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 1 m/s @ 95°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7767 Saint John 08:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 245 Toronto (YYZ) 08:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7758 Moncton 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8116 Boston (BOS) 08:15 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7750 Charlottetown 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8990 St. John's (YYT) 08:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8808 Sydney 08:35 planerad

09:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 1 m/s @ 101°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 46 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8630 Ottawa (YOW) 09:04 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7761 Moncton 09:50 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7768 Saint John 09:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 222 Ottawa (YOW) 09:50 planerad

10:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 1 m/s @ 101°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 34 min.
ATR Freighter Air Saint Pierre PJ 1121 St Pierre 10:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7751 Charlottetown 10:02 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 246 Toronto (YYZ) 10:36 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8809 Sydney 10:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8633 Ottawa (YOW) 10:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7775 Fredericton 10:15 planerad

11:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 1 m/s @ 101°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 29 min.
Airbus A321 Air Canada AC 604 Toronto (YYZ) 11:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8899 Happy Valley-Goose Bay 11:11 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7556 Montréal (YUL) 11:12 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3612 Newark (EWR) 11:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8632 Ottawa (YOW) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8862 Gander 11:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8810 Sydney 11:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8992 St. John's (YYT) 11:50 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7563 Montréal (YUL) 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

-8°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 26 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3451 Montréal (YUL) 12:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8117 Boston (BOS) 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3421 St. John's (YYT) 12:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3482 Ottawa (YOW) 12:23 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7776 Fredericton 12:26 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 215 Ottawa (YOW) 12:52 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8993 St. John's (YYT) 12:54 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 249 Toronto (YYZ) 12:00 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 611 Toronto (YYZ) 12:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4149 Newark (EWR) 12:20 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7754 Charlottetown 12:30 planerad
ATR Freighter Air Saint Pierre PJ 1122 St Pierre 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Emirates EK 4666 Boston (BOS) 12:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8880 Deer Lake 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8635 Ottawa (YOW) 12:50 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7760 Moncton 12:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3422 St. John's (YYT) 12:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3500 Gander 12:55 planerad

13:00 18.01.2019

-8°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 52 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 248 Toronto (YYZ) 13:02 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 606 Toronto (YYZ) 13:54 planerad
Air Canada AC 861 London (LHR) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3712 Boston (BOS) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 248 Ottawa (YOW) 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

-8°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 28 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8811 Sydney 14:00 planerad
Boeing 767-300 SriLankan Airlines UL 2861 London 14:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4491 Newark (EWR) 14:11 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4096 Newark (EWR) 14:11 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7755 Charlottetown 14:12 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7763 Moncton 14:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 21 min.
Boeing 737-600 KLM KL 9695 Toronto (YYZ) 14:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4137 Newark (EWR) 14:46 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7762 Moncton 14:55 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7769 Saint John 14:55 planerad

15:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 27 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 465 Montréal (YUL) 15:06 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 608 Toronto (YYZ) 15:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8863 Gander 15:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 min.
Air Canada AC 615 Toronto (YYZ) 15:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8037 Fredericton 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8994 St. John's (YYT) 15:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7752 Charlottetown 15:35 planerad

16:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 13 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8883 Deer Lake 16:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8995 St. John's (YYT) 16:19 planerad
Embraer 175 Lufthansa LH 6652 Montreal 16:27 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7765 Moncton 16:40 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7770 Saint John 16:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3485 Ottawa (YOW) 16:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 335 Montréal (YUL) 16:20 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 619 Toronto (YYZ) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 482 Montréal (YUL) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8120 Boston (BOS) 16:55 planerad

17:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 17 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3501 Gander 17:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7753 Charlottetown 17:17 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8634 Ottawa (YOW) 17:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3423 St. John's (YYT) 17:43 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 614 Toronto (YYZ) 17:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 40 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7771 Saint John 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8898 Happy Valley-Goose Bay 17:05 planerad
Embraer 175 Lufthansa LH 6765 Montréal (YUL) 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8637 Ottawa (YOW) 17:55 planerad

Andra datum

January, 2019

17