Halifax / Stanfield, Halifax (YHZ / CYHZ)

Planespotter’s tidtabell

17:00 15.07.2019


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8883 Deer Lake 17:11 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7780 Fredericton 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3423 St. John's (YYT) 17:22 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 672 Montréal (YUL) 17:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8811 Sydney 17:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8863 Gander 17:43 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 614 Toronto (YYZ) 17:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 231 Ottawa (YOW) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 277 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3424 St. John's (YYT) 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3452 Montréal (YUL) 17:15 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 102 Toronto (YYZ) 17:35 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7771 Saint John 17:40 planerad

18:00 15.07.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 312°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 22 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7765 Moncton 18:02 planerad
Beechcraft 1900 PAL Airlines PB 904 Wabush 18:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 226 Calgary (YYC) 18:17 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 250 Toronto (YYZ) 18:19 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9696 Toronto (YYZ) 18:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 600 Toronto (YYZ) 18:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 488 St. John's (YYT) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 671 Montreal 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8898 Happy Valley-Goose Bay 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3488 Sydney 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 248 Ottawa (YOW) 18:35 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7756 Charlottetown 18:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8812 Sydney 18:40 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 619 Toronto (YYZ) 18:40 planerad

19:00 15.07.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 312°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 21 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8997 St. John's (YYT) 19:26 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7772 Saint John 19:29 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 628 Toronto (YYZ) 19:34 planerad
Boeing 767-300 D-ABUF Condor DE 2414 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 239 Ottawa (YOW) 19:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 231 Calgary (YYC) 19:05 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9773 Toronto (YYZ) 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 488 Montréal (YUL) 19:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 601 Toronto (YYZ) 19:25 planerad

20:00 15.07.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 312°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 11 - 14 min.
Lufthansa LH 6784 Toronto (YYZ) 20:08 planerad
WestJet WS 252 Toronto (YYZ) 20:19 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7757 Charlottetown 20:22 planerad
WestJet WS 388 Ottawa (YOW) 20:36 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 668 Montreal 20:50 planerad
Boeing 737 WestJet WS 284 Winnipeg (YWG) 20:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3487 Sydney 20:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8882 Deer Lake 20:05 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 629 Toronto (YYZ) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 239 St. John's (YYT) 20:35 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7781 Fredericton 20:45 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7764 Moncton 20:50 planerad

21:00 15.07.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 301°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 9 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8482 Boston (BOS) 21:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8896 Boston (BOS) 21:02 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7566 Montréal (YUL) 21:11 planerad
Boeing 737 WestJet WS 234 Calgary (YYC) 21:17 planerad
WestJet WS 80 Calgary (YYC) 21:18 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 272 Toronto (YYZ) 21:19 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3713 Boston (BOS) 21:19 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 30 Toronto (YYZ) 21:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8813 Sydney 21:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3425 St. John's (YYT) 21:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3453 Montréal (YUL) 21:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8999 St. John's (YYT) 21:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8814 Sydney 21:50 planerad
Boeing 767-300 D-ABUF Condor DE 2415 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:55 planerad

22:00 15.07.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 301°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 30 min.
Embraer RJ145 SAS SK 6876 Newark (EWR) 22:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 483 Toronto 22:16 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 485 Montréal (YUL) 22:46 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3458 Chicago (ORD) 22:52 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3426 St. John's (YYT) 22:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8860 Gander 22:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8998 St. John's (YYT) 22:20 planerad
WestJet WS 24 London (LGW) 22:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 30 Glasgow (GLA) 22:50 planerad
WestJet WS 80 Calgary 22:55 planerad

23:00 15.07.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 301°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 22 min.
Air Canada AC 626 Toronto (YYZ) 23:03 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 630 Toronto (YYZ) 23:12 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2144 Newark (EWR) 23:15 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6594 Montréal (YUL) 23:18 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5086 New York (LGA) 23:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 251 Ottawa (YOW) 23:51 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1552 Toronto (YYZ) 23:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3484 Sydney 23:00 planerad
Boeing 737 Air Canada AC 860 London (LHR) 23:40 planerad

00:00 16.07.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 282°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 12 min.
Airbus A320 Air Canada AC 622 Toronto (YYZ) 00:37 planerad
WestJet WS 254 Toronto (YYZ) 00:49 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9738 Toronto (YYZ) 00:50 planerad

01:00 16.07.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 282°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

02:00 16.07.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 282°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

03:00 16.07.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

04:00 16.07.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

05:00 16.07.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 674 Calgary (YYC) 05:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Air Canada AC 603 Toronto (YYZ) 05:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8781 Montréal (YUL) 05:45 planerad

06:00 16.07.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 306°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 8 - 23 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1692 Calgary (YYC) 06:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3483 Sydney 06:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8861 Gander 06:28 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 392 Edmonton (YEG) 06:29 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 228 Calgary (YYC) 06:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3429 St. John's (YYT) 06:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8991 St. John's (YYT) 06:46 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7774 Fredericton 06:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8807 Sydney 06:57 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 3613 New York 06:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2005 Newark (EWR) 06:06 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5543 New York (LGA) 06:10 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5041 New York (LGA) 06:15 planerad
WestJet WS 243 Toronto (YYZ) 06:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 673 Calgary (YYC) 06:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1691 Calgary (YYC) 06:45 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1551 Toronto (YYZ) 06:50 planerad
Air Canada AC 607 Toronto (YYZ) 06:50 planerad

07:00 16.07.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 306°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8885 Deer Lake 07:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7759 Moncton 07:12 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 9 - 15 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7521 Montréal (YUL) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3428 St. John's (YYT) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8810 Sydney 07:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3612 Kansas City (MCI) 07:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 212 Ottawa (YOW) 07:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8990 St. John's (YYT) 07:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3505 Ottawa (YOW) 07:25 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7767 Saint John 07:35 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 391 Edmonton (YEG) 07:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 229 Calgary (YYC) 07:50 planerad

08:00 16.07.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 306°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9617 Montreal 08:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 245 Toronto (YYZ) 08:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8808 Sydney 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8893 Boston (BOS) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 458 Montréal (YUL) 08:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7750 Charlottetown 08:20 planerad

09:00 16.07.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 17 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7768 Saint John 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8809 Sydney 09:17 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 112 Toronto 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 224 St. John's (YYT) 09:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 220 St. John's (YYT) 09:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Air Canada AC 605 Toronto (YYZ) 09:45 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7775 Fredericton 09:50 planerad

10:00 16.07.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A321 Air Canada AC 602 Toronto (YYZ) 10:02 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7751 Charlottetown 10:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8899 Happy Valley-Goose Bay 10:22 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 246 Toronto (YYZ) 10:34 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 660 Montréal (YUL) 10:44 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 220 Ottawa (YOW) 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8992 St. John's (YYT) 10:25 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 611 Toronto (YYZ) 10:55 planerad

11:00 16.07.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 23 min.
Airbus A321 Air Canada AC 604 Toronto (YYZ) 11:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 209 Ottawa (YOW) 11:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3421 St. John's (YYT) 11:22 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 31 Glasgow (GLA) 11:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7522 Montreal 11:46 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8784 Montreal 11:48 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 457 Montréal (YUL) 11:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8993 St. John's (YYT) 11:56 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 662 Montreal 11:57 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8876 Deer Lake 11:00 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 661 Montréal (YUL) 11:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 249 Toronto (YYZ) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 209 St. John's (YYT) 11:40 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7777 Fredericton 11:45 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 613 Toronto (YYZ) 11:55 planerad

12:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 328°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 16 min.
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7776 Fredericton 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3482 Ottawa (YOW) 12:03 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3612 Newark (EWR) 12:19 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8894 Boston (BOS) 12:27 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 606 Toronto (YYZ) 12:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3451 Montréal (YUL) 12:30 planerad
WestJet WS 25 London (LGW) 12:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 213 Ottawa (YOW) 12:52 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3485 Ottawa (YOW) 12:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7523 Montreal 12:25 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8783 Montreal 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 470 Montréal (YUL) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3500 Gander 12:35 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 663 Montreal 12:40 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 285 Winnipeg (YWG) 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3712 Boston (BOS) 12:40 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 9731 Newark (EWR) 12:41 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7760 Moncton 12:50 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4375 Newark (EWR) 12:54 planerad

13:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 328°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 36 min.
WestJet WS 248 Toronto (YYZ) 13:04 planerad
WestJet WS 81 Paris (CDG) 13:40 planerad
Boeing 737 Air Canada AC 861 London (LHR) 13:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 463 Montréal (YUL) 13:46 planerad
Air Canada AC 620 Toronto (YYZ) 13:52 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7778 Fredericton 13:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4546 Philadelphia (PHL) 13:58 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8880 Deer Lake 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3422 St. John's (YYT) 13:00 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9695 Toronto (YYZ) 13:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 31 Toronto (YYZ) 13:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 234 Ottawa (YOW) 13:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8862 Gander 13:30 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 615 Toronto (YYZ) 13:40 planerad

14:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 328°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 23 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4649 Philadelphia (PHL) 14:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2127 Newark (EWR) 14:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8897 Deer Lake 14:25 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7763 Moncton 14:32 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 18 min.
Airbus A320 Air Canada AC 683 Montreal 14:10 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7769 Saint John 14:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 463 St. John's (YYT) 14:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4546 Philadelphia (PHL) 14:38 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4649 Philadelphia (PHL) 14:40 planerad
Air Canada AC 617 Toronto (YYZ) 14:45 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7752 Charlottetown 14:45 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 6897 Newark (EWR) 14:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1866 Newark (EWR) 14:48 planerad

15:00 16.07.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 11 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8995 St. John's (YYT) 15:41 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 608 Toronto (YYZ) 15:44 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 664 Montreal 15:55 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7770 Saint John 15:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 min.
WestJet WS 247 Toronto (YYZ) 15:00 planerad
WestJet WS 81 Calgary (YYC) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8994 St. John's (YYT) 15:05 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7779 Fredericton 15:10 planerad
Boeing 737 WestJet WS 235 Calgary (YYC) 15:15 planerad

16:00 16.07.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 12 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 276 Toronto (YYZ) 16:04 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7558 Montréal (YUL) 16:16 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 244 St. John's (YYT) 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 262 St. John's (YYT) 16:22 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7753 Charlottetown 16:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8881 Deer Lake 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3506 Ottawa (YOW) 16:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3501 Gander 16:40 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
WestJet WS 389 Ottawa (YOW) 16:00 planerad
Beechcraft 1900 Air Canada AC 7762 Moncton 16:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 621 Toronto (YYZ) 16:25 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 669 Montréal (YUL) 16:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8895 Boston (BOS) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8120 Boston (BOS) 16:50 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7525 Montréal (YUL) 16:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 244 Ottawa (YOW) 16:59 planerad

Andra datum

April, 2019

15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28