Edmonton, Edmonton (YEG / CYEG)

Planespotter’s tidtabell

23:00 19.07.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 192 Victoria (YYJ) 23:11 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 186 Vancouver (YVR) 23:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3126 Kelowna 23:21 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1447 Las Vegas (LAS) 23:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8168 Calgary (YYC) 23:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 347 Calgary (YYC) 23:49 planerad
Air Canada AC 175 Toronto (YYZ) 23:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3313 Kelowna 23:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 204 Vancouver 23:15 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 362 Ottawa (YOW) 23:50 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 176 Toronto (YYZ) 23:55 planerad

00:00 20.07.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 29 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 445 Toronto (YYZ) 00:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 376 Vancouver (YVR) 00:15 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 124 Vancouver 00:21 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9744 Toronto (YYZ) 00:25 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 537 London (YXU) 00:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 412 Vancouver (YVR) 00:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 252 Vancouver (YVR) 00:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Swoop WO 104 Toronto 00:05 planerad

01:00 20.07.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 418 Toronto (YYZ) 01:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 334 Montréal (YUL) 01:10 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 178 Toronto (YYZ) 01:20 planerad

02:00 20.07.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

03:00 20.07.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 278°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

04:00 20.07.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 278°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

05:00 20.07.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 278°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

06:00 20.07.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 303°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 25 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8131 Calgary (YYC) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3165 Fort McMurray 06:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 235 Vancouver (YVR) 06:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 238 Calgary (YYC) 06:30 planerad
Air Canada AC 160 Toronto (YYZ) 06:50 planerad

07:00 20.07.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 303°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 1 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Aeromexico AM 7165 Calgary (YYC) 07:52 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 571 Winnipeg (YWG) 07:53 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3395 Calgary (YYC) 07:54 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Air Canada AC 336 Montréal (YUL) 07:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3579 Denver 07:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 171 Vancouver (YVR) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8395 Kelowna 07:05 planerad
ATR 42-300 First Air 7F 891 Inuvik 07:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 428 Toronto (YYZ) 07:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 242 Calgary (YYC) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3221 Kelowna 07:45 planerad

08:00 20.07.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 303°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 15 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8135 Fort McMurray 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3259 Yellowknife 08:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3222 Kelowna 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9837 Yellowknife 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8130 Calgary (YYC) 08:25 planerad
Air Canada AC 161 Toronto (YYZ) 08:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3164 Fort McMurray 08:41 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 237 Vancouver (YVR) 08:00 planerad
Boeing 717-200 Korean Air KE 3834 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 792 Orlando (MCO) 08:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 316 Halifax (YHZ) 08:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4818 Minneapolis (MSP) 08:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 318 Winnipeg (YWG) 08:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8363 Grande Prairie 08:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2084 Houston (IAH) 08:23 planerad
Boeing 737-300 Air Transat TS 432 Puerto Vallarta (PVR) 08:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1422 Los Angeles 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3346 Calgary (YYC) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8133 Calgary (YYC) 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3212 Winnipeg (YWG) 08:40 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 413 Victoria (YYJ) 08:45 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 224 Ottawa (YOW) 08:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3226 Saskatoon 08:55 planerad

09:00 20.07.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 298°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 16 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 425 Toronto (YYZ) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 101 Toronto 09:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3180 Kelowna 09:23 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8490 Vancouver (YVR) 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9567 Grande Prairie 09:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 232 Vancouver (YVR) 09:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3360 Vancouver (YVR) 09:34 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 415 Toronto (YYZ) 09:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3251 Calgary (YYC) 09:52 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 391 Halifax (YHZ) 09:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8364 Grande Prairie 09:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8382 Fort McMurray 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3223 Kelowna 09:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 522 Montreal 09:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 434 Toronto (YYZ) 09:15 planerad
Air Canada AC 164 Toronto (YYZ) 09:30 planerad

10:00 20.07.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 298°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 16 min.
Embraer 190 Air Canada AC 359 Ottawa (YOW) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3351 Calgary (YYC) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 505 Winnipeg (YWG) 10:02 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 163 Toronto (YYZ) 10:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8134 Calgary (YYC) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8394 Kelowna 10:22 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 531 Montréal (YUL) 10:26 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 160 Vancouver (YVR) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 120 Vancouver 10:36 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Delta Air Lines DL 7033 Calgary (YYC) 10:52 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8137 Calgary (YYC) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8491 Vancouver (YVR) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3181 Kelowna 10:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 506 Winnipeg (YWG) 10:05 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 425 Toronto 10:10 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 161 Vancouver (YVR) 10:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 436 Toronto (YYZ) 10:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 239 Vancouver (YVR) 10:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8365 Grande Prairie 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9605 Calgary (YYC) 10:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 204 Winnipeg (YWG) 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3117 Victoria (YYJ) 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8139 Calgary (YYC) 10:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8384 Fort McMurray 10:55 planerad

11:00 20.07.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 298°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 9 - 12 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 1589 Montréal (YUL) 11:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 431 Toronto (YYZ) 11:09 planerad
BAe Northwestern Air J3 904 Fort Smith 11:10 planerad
Air Canada AC 179 Toronto (YYZ) 11:17 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 329 Montreal 11:17 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 234 Vancouver (YVR) 11:29 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 201 St. John's (YYT) 11:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8383 Fort McMurray 11:49 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9585 Saskatoon 11:58 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 415 Vancouver (YVR) 11:05 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 358 Ottawa (YOW) 11:10 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 166 Toronto (YYZ) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 102 Toronto 11:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3348 Calgary (YYC) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 123 Vancouver 11:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3121 Fort McMurray 11:55 planerad

12:00 20.07.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 17 min.
Air Canada AC 165 Toronto (YYZ) 12:00 planerad
BAe Northwestern Air J3 598 Fort Smith 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3211 Saskatoon 12:01 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 482 Kelowna 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8136 Calgary (YYC) 12:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4019 Denver (DEN) 12:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3230 Kelowna 12:23 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 416 Victoria (YYJ) 12:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2542 Seattle (SEA) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Flair Airlines F8 138 Vancouver 12:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3143 Calgary (YYC) 12:54 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8086 Victoria (YYJ) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 35 min.
Airbus A320 Air Canada AC 332 Montreal 12:10 planerad
Air Canada AC 168 Toronto (YYZ) 12:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 165 Vancouver (YVR) 12:15 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1588 Montréal (YUL) 12:20 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 241 Vancouver (YVR) 12:20 planerad
BAe Northwestern Air J3 905 Fort Smith 12:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8143 Calgary (YYC) 12:55 planerad

13:00 20.07.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 23 min.
Boeing 767-300 WestJet WS 27 London 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3224 Kelowna 13:23 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 236 Vancouver (YVR) 13:29 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8385 Fort McMurray 13:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8138 Calgary (YYC) 13:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4771 Minneapolis (MSP) 13:57 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 10 min.
BAe Northwestern Air J3 599 Fort Smith 13:00 planerad
Air Canada AC 170 Toronto (YYZ) 13:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 438 Toronto (YYZ) 13:15 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 765 Phoenix 13:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 335 Victoria (YYJ) 13:25 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4159 Denver (DEN) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Flair Airlines F8 139 Vancouver (YVR) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3350 Calgary (YYC) 13:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2543 Seattle (SEA) 13:35 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 855 Palm Springs 13:45 planerad

14:00 20.07.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1011 Minneapolis (MSP) 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3135 Calgary (YYC) 14:09 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 435 Toronto (YYZ) 14:09 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8744 San Francisco (SFO) 14:14 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 426 Vancouver 14:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9597 Regina 14:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3237 Regina 14:21 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 162 Vancouver (YVR) 14:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8494 Vancouver (YVR) 14:33 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 240 Vancouver (YVR) 14:36 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 167 Toronto (YYZ) 14:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3386 Vancouver (YVR) 14:49 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8148 Calgary (YYC) 14:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3239 Kelowna 14:53 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8388 Fort McMurray 14:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3245 Fort McMurray 14:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 243 Vancouver (YVR) 14:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8486 Saskatoon 14:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1012 Minneapolis (MSP) 14:45 planerad

15:00 20.07.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 70°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 12 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9782 Calgary (YYC) 15:07 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 416 Vancouver (YVR) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8226 Yellowknife 15:16 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9561 Victoria (YYJ) 15:23 planerad
Boeing 767-300 WestJet WS 805 Toronto (YYZ) 15:25 planerad
Airbus A330-200 PH-AOB KLM KL 675 Amsterdam (AMS) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 200 Vancouver 15:31 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9815 Winnipeg (YWG) 15:33 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 147 Winnipeg (YWG) 15:43 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 535 London (YXU) 15:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1423 Los Angeles 15:57 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3134 Calgary (YYC) 15:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 211 Vancouver (YVR) 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3268 Regina 15:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 440 Toronto (YYZ) 15:15 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 426 Vancouver 15:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 249 Vancouver (YVR) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6550 Calgary (YYC) 15:25 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8495 Vancouver (YVR) 15:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 172 Toronto (YYZ) 15:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3274 Saskatoon 15:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8225 Yellowknife 15:50 planerad

16:00 20.07.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 70°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 12 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9628 Calgary (YYC) 16:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3225 Calgary (YYC) 16:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9828 Kelowna 16:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8150 Calgary (YYC) 16:25 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9818 Vancouver (YVR) 16:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 242 Vancouver (YVR) 16:39 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1863 Las Vegas (LAS) 16:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8391 Fort McMurray 16:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8366 Grande Prairie 16:57 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8053 Victoria (YYJ) 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3352 Calgary (YYC) 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3303 Victoria (YYJ) 16:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8743 San Francisco (SFO) 16:20 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 416 Toronto (YYZ) 16:20 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 339 Comox 16:30 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 534 London (YXU) 16:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8153 Calgary (YYC) 16:55 planerad

17:00 20.07.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 70°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 14 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9622 Calgary (YYC) 17:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3145 Calgary (YYC) 17:09 planerad
Air Canada AC 169 Toronto (YYZ) 17:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 6551 Calgary (YYC) 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3362 Fort McMurray 17:16 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 693 Reykjavík (KEF) 17:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 150 Victoria (YYJ) 17:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2584 Seattle (SEA) 17:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8487 Saskatoon 17:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8152 Calgary (YYC) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9820 Kelowna 17:00 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9812 Vancouver (YVR) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9618 Fort McMurray 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3217 Fort McMurray 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3240 Grande Prairie 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8403 Kelowna 17:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 251 Vancouver (YVR) 17:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8367 Grande Prairie 17:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1862 Las Vegas (LAS) 17:35 planerad
Airbus A330-200 PH-AOB KLM KL 676 Amsterdam (AMS) 17:35 planerad
Boeing 767-300 WestJet WS 26 London (LGW) 17:50 planerad

18:00 20.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 75°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 12

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 8 - 16 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 439 Toronto (YYZ) 18:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 244 Vancouver (YVR) 18:11 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9734 Toronto (YYZ) 18:25 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9692 Montreal 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3235 Saskatoon 18:31 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 527 Montreal 18:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8517 Winnipeg (YWG) 18:34 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 317 Halifax (YHZ) 18:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3263 Regina 18:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Air Canada AC 174 Toronto (YYZ) 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3140 Calgary (YYC) 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3125 Kelowna 18:00 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9662 Victoria (YYJ) 18:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8163 Calgary (YYC) 18:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 444 Toronto (YYZ) 18:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 692 Reykjavík (KEF) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8155 Calgary (YYC) 18:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2583 Seattle (SEA) 18:30 planerad

19:00 20.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 75°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 12

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8164 Calgary (YYC) 19:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 171 Toronto (YYZ) 19:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3229 Calgary (YYC) 19:09 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 437 Toronto (YYZ) 19:09 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 793 Orlando (MCO) 19:15 planerad
ATR 42-300 First Air 7F 892 Inuvik 19:25 planerad
Boeing 737-300 Air Transat TS 433 Puerto Vallarta (PVR) 19:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2268 Houston (IAH) 19:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 Air Canada AC 253 Vancouver (YVR) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8518 Winnipeg (YWG) 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3127 Fort McMurray 19:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9824 Winnipeg (YWG) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8169 Calgary (YYC) 19:35 planerad

20:00 20.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 75°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 12

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 737-600 WestJet WS 338 Comox 20:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 441 Toronto (YYZ) 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3142 Grande Prairie 20:02 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 2184 Houston 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3132 Fort McMurray 20:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8088 Victoria (YYJ) 20:15 planerad
Boeing 737-600 KLM KL 9794 Comox 20:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 333 Montreal 20:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8431 Calgary (YYC) 20:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3104 Victoria (YYJ) 20:38 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 573 Winnipeg (YWG) 20:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8404 Kelowna 20:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8166 Calgary (YYC) 20:50 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 246 Vancouver (YVR) 20:54 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 173 Toronto (YYZ) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 25 min.
Airbus A319 Air Canada AC 255 Vancouver (YVR) 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3276 Saskatoon 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3286 Regina 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9654 Yellowknife 20:15 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 125 Vancouver 20:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 199 Vancouver (YVR) 20:45 planerad

21:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 14 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3137 Calgary (YYC) 21:09 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 766 Phoenix 21:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 225 Ottawa (YOW) 21:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3198 Kelowna 21:23 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 856 Palm Springs 21:30 planerad
Boeing 737-800 LATAM Airlines LA 5194 Vancouver (YVR) 21:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 248 Vancouver (YVR) 21:44 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 363 Ottawa (YOW) 21:44 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 103 Toronto 21:49 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1517 Minneapolis (MSP) 21:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3151 Calgary (YYC) 21:54 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4817 Minneapolis (MSP) 21:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3288 Calgary (YYC) 21:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8390 Fort McMurray 21:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 257 Vancouver (YVR) 21:35 planerad

22:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 40 min.
Embraer 170 Copa Airlines CM 1163 Denver (DEN) 22:07 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 443 Toronto (YYZ) 22:09 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 250 Vancouver (YVR) 22:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3152 Calgary (YYC) 22:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 392 Halifax (YHZ) 22:50 planerad

Andra datum

April, 2019

20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28