Edmonton, Edmonton (YEG / CYEG)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

09:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 7 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1650 m   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 427 Toronto (YYZ) 09:26 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 325 Winnipeg (YWG) 09:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 454 Vancouver (YVR) 09:33 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 415 Toronto (YYZ) 09:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8364 Grande Prairie 09:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8513 Winnipeg (YWG) 09:54 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8383 Fort McMurray 09:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3251 Calgary (YYC) 09:58 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 861 Orlando (MCO) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 273 Mazatlan 09:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 203 Vancouver 09:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 506 Winnipeg (YWG) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3223 Kelowna 09:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8137 Calgary (YYC) 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8395 Kelowna 09:15 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 102 Toronto 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8514 Winnipeg (YWG) 09:35 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 771 High Level 09:40 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 239 Vancouver (YVR) 09:45 planerad

10:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 7 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1650 m   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 19 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 734 Kelowna 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3180 Kelowna 10:26 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 163 Toronto (YYZ) 10:26 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 613 Vancouver (YVR) 10:35 planerad
Dornier 328 Central Mountain Air 9M 653 Calgary (YYC) 10:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 329 Montréal (YUL) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3181 Kelowna 10:00 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9741 Toronto (YYZ) 10:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8139 Calgary (YYC) 10:25 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 415 Vancouver (YVR) 10:25 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 325 Winnipeg 10:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 161 Vancouver (YVR) 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3250 Calgary (YYC) 10:30 planerad

11:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 5 m/s @ 134°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 11 min.
BAe Northwestern Air J3 904 Fort Smith 11:10 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 234 Vancouver (YVR) 11:19 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3133 Grande Prairie 11:25 planerad
BAe Northwestern Air J3 606 Fort Smith 11:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 160 Vancouver (YVR) 11:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8136 Calgary (YYC) 11:41 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 571 Winnipeg (YWG) 11:41 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Dornier 328 Central Mountain Air 9M 835 Prince George 11:05 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 168 Toronto (YYZ) 11:20 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 462 Toronto (YYZ) 11:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3121 Fort McMurray 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 5 m/s @ 134°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 13 min.
BAe Northwestern Air J3 598 Fort Smith 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3211 Saskatoon 12:06 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 416 Victoria (YYJ) 12:08 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 431 Toronto (YYZ) 12:21 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4822 Seattle (SEA) 12:29 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 320 Vancouver (YVR) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8394 Kelowna 12:39 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2542 Seattle (SEA) 12:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 165 Toronto (YYZ) 12:46 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 120 Vancouver 12:51 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 236 Vancouver (YVR) 12:54 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 332 Montréal (YUL) 12:05 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 777 Las Vegas (LAS) 12:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 241 Vancouver (YVR) 12:15 planerad
BAe Northwestern Air J3 905 Fort Smith 12:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8143 Calgary (YYC) 12:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8384 Fort McMurray 12:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 165 Vancouver (YVR) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9700 Calgary (YYC) 12:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1422 Los Angeles (LAX) 12:45 planerad

13:00 18.01.2019

-16°C   Vindar: 5 m/s @ 134°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 22 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3143 Calgary (YYC) 13:13 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 778 High Level 13:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8140 Calgary (YYC) 13:16 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3246 Kelowna 13:32 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 505 Winnipeg (YWG) 13:54 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4771 Minneapolis (MSP) 13:57 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
BAe Northwestern Air J3 599 Fort Smith 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3255 Kelowna 13:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3756 Seattle (SEA) 13:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 339 Comox 13:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 438 Toronto (YYZ) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8145 Calgary (YYC) 13:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 177 Vancouver (YVR) 13:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2543 Seattle (SEA) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 123 Vancouver 13:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 170 Toronto (YYZ) 13:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8486 Saskatoon 13:45 planerad

14:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 133°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 13 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3135 Calgary (YYC) 14:13 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 435 Toronto (YYZ) 14:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3237 Regina 14:29 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 162 Vancouver (YVR) 14:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4019 Denver (DEN) 14:31 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5940 Phoenix (PHX) 14:36 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8744 San Francisco (SFO) 14:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3120 Fort McMurray 14:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3239 Kelowna 14:57 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 240 Vancouver (YVR) 14:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 13 - 15 min.
BAe Northwestern Air J3 607 Fort Smith 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3134 Calgary (YYC) 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3245 Fort McMurray 14:15 planerad
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 775 High Level 14:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8149 Calgary (YYC) 14:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4772 Minneapolis (MSP) 14:38 planerad

15:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 133°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 18 min.
Airbus A320 Air Canada AC 167 Toronto (YYZ) 15:06 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8146 Calgary (YYC) 15:13 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8385 Fort McMurray 15:20 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1485 Palm Springs 15:23 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1447 Las Vegas (LAS) 15:29 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1463 Phoenix (PHX) 15:37 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 326 Vancouver 15:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3268 Regina 15:15 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1292 Denver (DEN) 15:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5921 Phoenix (PHX) 15:21 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 211 Vancouver (YVR) 15:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3274 Saskatoon 15:30 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 6550 Calgary (YYC) 15:40 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 247 Vancouver (YVR) 15:45 planerad

16:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 133°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 26 min.
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 416 Vancouver (YVR) 16:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 242 Vancouver (YVR) 16:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 KLM KL 9628 Calgary (YYC) 16:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3312 Kelowna 16:27 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 180 Vancouver (YVR) 16:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8485 Saskatoon 16:56 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A320 Air Canada AC 172 Toronto (YYZ) 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8403 Kelowna 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3352 Calgary (YYC) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 752 Las Vegas (LAS) 16:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8743 San Francisco (SFO) 16:15 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 442 Toronto (YYZ) 16:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1464 Phoenix (PHX) 16:45 planerad

17:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 129°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A320 Air Canada AC 169 Toronto (YYZ) 17:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3145 Calgary (YYC) 17:13 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 338 Comox 17:14 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2203 Puerto Vallarta 17:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3362 Fort McMurray 17:19 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 200 Vancouver 17:21 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Lufthansa LH 6551 Calgary (YYC) 17:26 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 164 Vancouver (YVR) 17:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2584 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8517 Winnipeg (YWG) 17:39 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 439 Toronto (YYZ) 17:41 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A319 Air Canada AC 251 Vancouver (YVR) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3311 Kelowna 17:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 902 Calgary (YYC) 17:00 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 326 Winnipeg (YWG) 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3240 Grande Prairie 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8155 Calgary (YYC) 17:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8367 Grande Prairie 17:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 141 Vancouver (YVR) 17:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 174 Toronto (YYZ) 17:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8388 Fort McMurray 17:55 planerad

18:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 129°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 14 min.
Beechcraft 1900 Central Mountain Air 9M 772 High Level 18:00 planerad
Boeing 737-300 Canadian North 5T 445 Inuvik 18:14 planerad
Boeing 737 Emirates EK 4673 Toronto 18:17 planerad
Dornier 328 Central Mountain Air 9M 838 Prince George 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3235 Saskatoon 18:36 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 171 Toronto (YYZ) 18:41 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 244 Vancouver (YVR) 18:49 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 173 Victoria (YYJ) 18:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 219 Kelowna 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3140 Calgary (YYC) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 125 Vancouver 18:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8518 Winnipeg (YWG) 18:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 444 Toronto (YYZ) 18:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2583 Seattle (SEA) 18:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8157 Calgary (YYC) 18:25 planerad

19:00 18.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 129°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 16 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8404 Kelowna 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3263 Regina 19:04 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 569 Whitehorse 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3229 Calgary (YYC) 19:13 planerad
ATR 42-300 First Air 7F 892 Inuvik 19:25 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 166 Vancouver (YVR) 19:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8154 Calgary (YYC) 19:31 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 778 Las Vegas (LAS) 19:40 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 2184 Houston (IAH) 19:56 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 663 Houston (IAH) 19:56 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3276 Saskatoon 19:00 planerad
Dornier 328 Central Mountain Air 9M 656 Calgary (YYC) 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3127 Fort McMurray 19:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 199 Vancouver (YVR) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3286 Regina 19:35 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 253 Vancouver (YVR) 19:40 planerad
Boeing 737-500 Air North 4N 569 Calgary (YYC) 19:45 planerad

20:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 4 m/s @ 132°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 9 - 15 min.
Boeing 737-800 Sunwing WG 274 Mazatlan 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3142 Grande Prairie 20:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 488 Cancun 20:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8368 Grande Prairie 20:19 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1423 Los Angeles 20:29 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 862 Orlando (MCO) 20:35 planerad
Airbus A321 Air Transat TS 433 Cancun 20:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8158 Calgary (YYC) 20:51 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8389 Fort McMurray 20:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8225 Yellowknife 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3258 Yellowknife 20:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8161 Calgary (YYC) 20:25 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 304 Winnipeg (YWG) 20:25 planerad

21:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 4 m/s @ 132°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A319 Air Canada AC 246 Vancouver (YVR) 21:04 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 333 Montréal (YUL) 21:04 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 173 Toronto (YYZ) 21:06 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2207 Cancun 21:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3137 Calgary (YYC) 21:13 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 218 Kelowna 21:16 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 363 Ottawa (YOW) 21:22 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8160 Calgary (YYC) 21:26 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 463 Toronto (YYZ) 21:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 186 Vancouver (YVR) 21:30 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9744 Toronto (YYZ) 21:36 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 124 Vancouver 21:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3132 Fort McMurray 21:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3288 Calgary (YYC) 21:00 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 735 Kelowna 21:10 planerad

22:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 4 m/s @ 132°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 25 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 573 Winnipeg (YWG) 22:01 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1517 Minneapolis (MSP) 22:08 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 155 Calgary (YYC) 22:08 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1163 Denver (DEN) 22:10 planerad
Boeing 737-300 Canadian North 5T 439 Iqaluit 22:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3152 Calgary (YYC) 22:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 337 Vancouver (YVR) 22:15 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 612 Vancouver (YVR) 22:20 planerad

23:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 5 m/s @ 122°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 26 min.
Airbus A319 Air Canada AC 248 Vancouver (YVR) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 753 Las Vegas (LAS) 23:08 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 192 Victoria (YYJ) 23:08 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 175 Toronto (YYZ) 23:16 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3126 Kelowna 23:42 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 347 Calgary (YYC) 23:53 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1863 Las Vegas (LAS) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3313 Kelowna 23:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 392 Halifax (YHZ) 23:10 planerad
Boeing 737-400 Flair Airlines F8 851 Miami (MIA) 23:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 2210 Cancun 23:55 planerad

00:00 19.01.2019

-14°C   Vindar: 5 m/s @ 122°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 14 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 376 Vancouver (YVR) 00:15 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1465 Phoenix (PHX) 00:22 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 445 Toronto (YYZ) 00:36 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 426 Toronto (YYZ) 00:05 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 178 Toronto (YYZ) 00:20 planerad

01:00 19.01.2019

-14°C   Vindar: 5 m/s @ 122°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 418 Toronto (YYZ) 01:10 planerad

02:00 19.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

03:00 19.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

04:00 19.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

05:00 19.01.2019

-15°C   Vindar: 6 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8131 Calgary (YYC) 05:40 planerad

06:00 19.01.2019

-15°C   Vindar: 6 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 22 - 30 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4020 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 489 San Jose del Cabo 06:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 238 Calgary (YYC) 06:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 233 Vancouver (YVR) 06:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8363 Grande Prairie 06:45 planerad

07:00 19.01.2019

-15°C   Vindar: 6 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 24 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3209 Saskatoon 07:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8130 Calgary 07:53 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3227 Regina 07:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 15 min.
Embraer 190 Air Canada AC 160 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 328 Montreal 07:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8382 Fort McMurray 07:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 171 Vancouver (YVR) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3221 Kelowna 07:15 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9789 Toronto (YYZ) 07:15 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1862 Las Vegas (LAS) 07:30 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 242 Calgary (YYC) 07:30 planerad
Boeing 737-300 Canadian North 5T 444 Inuvik 07:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 237 Vancouver (YVR) 07:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1484 Palm Springs 07:45 planerad

08:00 19.01.2019

-15°C   Vindar: 7 m/s @ 132°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 36 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3259 Yellowknife 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3395 Calgary (YYC) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 101 Toronto 08:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3222 Kelowna 08:16 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8226 Yellowknife 08:17 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8134 Calgary (YYC) 08:53 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 232 Vancouver (YVR) 08:54 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Canada AC 162 Toronto (YYZ) 08:00 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1526 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 507 Cancun 08:00 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 768 Phoenix 08:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2084 Houston (IAH) 08:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3175 Victoria (YYJ) 08:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 358 Ottawa (YOW) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 203 Vancouver 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8133 Calgary (YYC) 08:25 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1502 Orlando (MCO) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 3351 Regina 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3212 Winnipeg (YWG) 08:40 planerad

Andra datum

January, 2019

18