Keflavik, Reykjavík (KEF / BIKF)

Planespotter’s tidtabell

08:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 18 m/s @ 120°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 610 m   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 440 Manchester (MAN) 08:00 planerad

09:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 14 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A321 Finnair AY 991 Helsinki (HEL) 09:35 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2857 Vienna (VIE) 09:50 planerad

10:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 14 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 20

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 easyJet U2 1805 Manchester (MAN) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Jet2 LS 4085 Leeds (LBA) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 6240 Madrid (MAD) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 1108 Rome (FCO) 10:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 6001 Bristol (BRS) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Finnair AY 992 Helsinki (HEL) 10:25 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2858 Vienna (VIE) 10:35 planerad

11:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 14 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 easyJet U2 2295 London (LTN) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1170 Oslo (OSL) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 easyJet U2 1806 Manchester (MAN) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 6241 Madrid (MAD) 11:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 6002 Bristol (BRS) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 1109 Rome (FCO) 11:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2296 London (LTN) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Jet2 LS 4084 Newcastle (NCL) 11:45 planerad

12:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 15 m/s @ 158°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 British Airways BA 894 London (LHR) 12:05 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 4787 Oslo (OSL) 12:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1171 Oslo (OSL) 12:30 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 4788 Oslo (OSL) 12:45 planerad

13:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 15 m/s @ 158°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 WOW Air WW 853 Dublin (DUB) 13:35 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 417 Dublin (DUB) 13:40 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 811 London (LGW) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 British Airways BA 895 London (LHR) 13:10 planerad

14:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 15 m/s @ 158°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 35 min.
Airbus A330 WOW Air WW 443 Amsterdam (AMS) 14:00 planerad
Airbus A320 D-AIDJ Lufthansa LH 856 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:10 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 405 Paris (CDG) 14:10 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 463 Brussels (BRU) 14:10 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 903 Copenhagen (CPH) 14:10 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 721 Berlin (SXF) 14:20 planerad
Airbus A320 TF-CAT WOW Air WW 761 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:20 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 441 Manchester (MAN) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 212 Copenhagen (CPH) 14:05 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 634 Tenerife Island (TFS) 14:20 planerad

15:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 16 m/s @ 164°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Icelandair FI 431 Glasgow (GLA) 15:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 319 Oslo (OSL) 15:05 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 205 Copenhagen (CPH) 15:10 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 471 London (LGW) 15:10 planerad
Boeing 757-300 TF-ISX Icelandair FI 501 Amsterdam (AMS) 15:10 planerad
Icelandair FI 307 Stockholm (ARN) 15:15 planerad
Boeing 737 Icelandair FI 555 Brussels (BRU) 15:20 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 451 London (LHR) 15:30 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 543 Paris (CDG) 15:35 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 343 Helsinki (HEL) 15:45 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 521 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 D-AIDJ Lufthansa LH 857 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:10 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 153 Chicago (ORD) 15:10 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 103 Newark (EWR) 15:15 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 814 London (LGW) 15:25 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 117 Baltimore (BWI) 15:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 213 Toronto (YYZ) 15:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 125 Boston (BOS) 15:50 planerad

16:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 16 m/s @ 164°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 533 Munich (MUC) 16:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 569 Zurich (ZRH) 16:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Airbus A320 WOW Air WW 251 Montréal (YUL) 16:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 454 London (LHR) 16:10 planerad
Icelandair FI 645 Washington (IAD) 16:55 planerad

17:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 16 m/s @ 164°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 2297 London (LTN) 17:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 3033 London (STN) 17:20 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 767-300 Icelandair FI 615 New York 17:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 681 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 671 Denver (DEN) 17:10 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 631 Boston (BOS) 17:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 697 Vancouver (YVR) 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q200 / DHC-8-200 Air Iceland Connect NY 5110 Akureyri 17:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 689 Orlando (MCO) 17:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2298 London (LTN) 17:45 planerad

18:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 17 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 8507 London (LGW) 18:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 6941 Edinburgh (EDI) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 easyJet U2 3034 London 18:05 planerad

19:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 17 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 easyJet U2 8508 London (LGW) 19:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 6942 Edinburgh (EDI) 19:35 planerad

20:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 17 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

21:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 16 m/s @ 171°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20

22:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 16 m/s @ 171°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 213 Copenhagen (CPH) 22:25 planerad

23:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 16 m/s @ 171°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 WOW Air WW 815 London (LGW) 23:40 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 455 London (LHR) 23:45 planerad

00:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 16 m/s @ 188°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

01:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 16 m/s @ 188°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

02:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 16 m/s @ 188°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 WOW Air WW 635 Tenerife Island (TFS) 02:50 planerad

03:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 12 m/s @ 184°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

04:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 12 m/s @ 184°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A330 WOW Air WW 174 Los Angeles 04:20 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 252 Montréal (YUL) 04:35 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 214 Toronto (YYZ) 04:45 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 126 Boston (BOS) 04:50 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 104 Newark (EWR) 04:55 planerad

05:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 12 m/s @ 184°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 WOW Air WW 118 Baltimore (BWI) 05:00 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 154 Chicago 05:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q200 / DHC-8-200 Air Iceland Connect NY 5107 Akureyri 05:20 planerad

06:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 152°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 767-300 Icelandair FI 630 Boston (BOS) 06:05 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 680 Seattle (SEA) 06:05 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 614 New York 06:10 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 862 San Francisco 06:10 planerad
Icelandair FI 644 Washington (IAD) 06:30 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A330 WOW Air WW 404 Paris (CDG) 06:00 planerad
Airbus A330 WOW Air WW 442 Amsterdam (AMS) 06:00 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 720 Berlin (SXF) 06:00 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 760 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:00 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 810 London (LGW) 06:20 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 462 Brussels (BRU) 06:25 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 902 Copenhagen (CPH) 06:30 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 852 Dublin (DUB) 06:55 planerad

07:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 152°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 246 New York 07:50 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 532 Munich (MUC) 07:20 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 520 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:25 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 342 Helsinki 07:30 planerad
Icelandair FI 306 Stockholm (ARN) 07:35 planerad
Icelandair FI 430 Glasgow (GLA) 07:35 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 542 Paris (CDG) 07:35 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 416 Dublin (DUB) 07:40 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 450 London 07:40 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 500 Amsterdam (AMS) 07:40 planerad
Boeing 737 MAX 8 Icelandair FI 528 Berlin (TXL) 07:40 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 204 Copenhagen (CPH) 07:45 planerad
Icelandair FI 470 London (LGW) 07:45 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 318 Oslo (OSL) 07:50 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21