Keflavik, Reykjavík (KEF / BIKF)

Planespotter’s tidtabell

18:00 20.05.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 140°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1010 m   Uppskattad bana: 11, 20

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 5390 Alicante (ALC) 18:00 planerad
Boeing 757-200 TF-FIV Icelandair FI 309 Stockholm (ARN) 18:20 planerad
Boeing 757-200 CS-TKR Icelandair FI 507 Amsterdam (AMS) 18:40 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 209 Copenhagen (CPH) 18:40 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 827 London 18:45 planerad
Icelandair FI 347 Helsinki 18:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 1898 Wrocław (WRO) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 5391 Alicante 18:45 planerad

19:00 20.05.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 140°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1010 m   Uppskattad bana: 11, 20

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A321 WOW Air WW 447 Amsterdam 19:10 planerad
Icelandair FI 531 Munich (MUC) 19:20 planerad
Airbus A330 WOW Air WW 407 Paris (CDG) 19:20 planerad
TF-FIN Icelandair FI 523 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:25 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 547 Paris (CDG) 19:30 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 8089 Vilnius (VNO) 19:45 planerad

20:00 20.05.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 140°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1010 m   Uppskattad bana: 11, 20

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Icelandair FI 619 New York (JFK) 20:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 855 Chicago (ORD) 20:15 planerad
Icelandair FI 649 Washington (IAD) 20:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 8090 Vilnius (VNO) 20:25 planerad
Icelandair FI 605 Toronto (YYZ) 20:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 155 Chicago (ORD) 20:30 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 633 Boston (BOS) 20:45 planerad
Airbus A330 WOW Air WW 101 Newark (EWR) 20:50 planerad

21:00 20.05.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 11°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Iberia IB 5019 Barcelona 21:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Iberia IB 5709 Barcelona 21:45 planerad

22:00 20.05.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 11°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 275 Billund (BLL) 22:45 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 455 London (LHR) 22:55 planerad

23:00 20.05.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 11°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 WOW Air WW 815 London 23:15 planerad
Airbus A320 D-AIUL Lufthansa LH 868 Frankfurt-am-Main (FRA) 23:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1539 Warsaw (WAW) 23:45 planerad
Icelandair FI 217 Copenhagen (CPH) 23:45 planerad

00:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 11°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4040 Paris (ORY) 00:05 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 509 Warsaw 00:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 869 Frankfurt-am-Main (FRA) 00:25 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1540 Warsaw (WAW) 00:30 planerad

01:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 22°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4041 Paris (ORY) 01:00 planerad

02:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 22°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 WOW Air WW 627 Barcelona 02:05 planerad

03:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 22°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

04:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 107°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 WOW Air WW 124 Detroit (DTW) 04:40 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 126 Boston (BOS) 04:40 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 104 Newark (EWR) 04:45 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 214 Toronto (YYZ) 04:45 planerad

05:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 107°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 27 - 50 min.
Airbus A321 WOW Air WW 118 Baltimore (BWI) 05:00 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 252 Montreal 05:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 678 Anchorage (ANC) 05:50 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 614 New York (JFK) 05:55 planerad

06:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 107°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 767-300 Icelandair FI 630 Boston (BOS) 06:05 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 688 Orlando (MCO) 06:10 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 884 Tampa (TPA) 06:10 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 602 Toronto (YYZ) 06:20 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 644 Washington (IAD) 06:20 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 862 San Francisco (SFO) 06:25 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 656 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 852 Chicago (ORD) 06:35 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 692 Edmonton (YEG) 06:40 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 246 New York (JFK) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A321 WOW Air WW 404 Paris (CDG) 06:00 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 442 Amsterdam 06:00 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 720 Berlin 06:00 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 760 Frankfurt am Main 06:00 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 810 London (LGW) 06:10 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 852 Dublin (DUB) 06:20 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 902 Copenhagen (CPH) 06:30 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 860 Edinburgh 06:50 planerad

07:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 157°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 WOW Air WW 650 Milan (MXP) 07:00 planerad
Icelandair FI 532 Munich (MUC) 07:20 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 568 Zurich (ZRH) 07:20 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 520 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:25 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 342 Helsinki (HEL) 07:30 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 416 Dublin (DUB) 07:30 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 306 Stockholm (ARN) 07:35 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 450 London (LHR) 07:40 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 500 Amsterdam (AMS) 07:40 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 528 Berlin (TXL) 07:40 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 542 Paris (CDG) 07:40 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 554 Brussels (BRU) 07:40 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 204 Copenhagen (CPH) 07:45 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 470 London (LGW) 07:45 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 318 Oslo (OSL) 07:50 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 510 Hamburg (HAM) 07:50 planerad

08:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 157°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 40 min.
Airbus A320 easyJet U2 1245 Bâle/Mulhouse (BSL) 08:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 2295 London (LTN) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 5666 Barcelona 08:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 632 Boston (BOS) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 440 Manchester (MAN) 08:00 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 247 New York (JFK) 08:30 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 206 Copenhagen (CPH) 08:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 1246 Bâle/Mulhouse (BSL) 08:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 2296 London 08:45 planerad

09:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 157°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 10 min.
Icelandair FI 604 Toronto (YYZ) 09:05 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 674 Denver (DEN) 09:15 planerad
Icelandair FI 618 New York (JFK) 09:20 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 684 Seattle (SEA) 09:30 planerad
Icelandair FI 648 Washington (IAD) 09:35 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 874 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:45 planerad
Airbus A321 SAS SK 595 Copenhagen (CPH) 09:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2427 Budapest (BUD) 09:45 planerad
Airbus A320 British Airways BA 800 London (LHR) 09:50 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 662 Portland (PDX) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 5667 Barcelona (BCN) 09:00 planerad

10:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 0 m/s @ 145°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 20

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 856 Chicago 10:00 planerad
Airbus A330 WOW Air WW 102 Newark (EWR) 10:00 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 156 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Airbus A330 WOW Air WW 174 Los Angeles 10:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Icelandair FI 334 Bergen (BGO) 10:30 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 418 Dublin (DUB) 10:30 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 430 Glasgow (GLA) 10:30 planerad
Airbus A321 SAS SK 596 Copenhagen (CPH) 10:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2428 Budapest (BUD) 10:30 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 530 Munich (MUC) 10:45 planerad
Airbus A320 British Airways BA 801 London (LHR) 10:50 planerad

11:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 0 m/s @ 145°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 SAS SK 4787 Oslo (OSL) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1170 Oslo (OSL) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 522 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 526 Berlin (TXL) 11:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 546 Paris (CDG) 11:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 208 Copenhagen (CPH) 11:10 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 506 Amsterdam (AMS) 11:10 planerad
Icelandair FI 556 Brussels 11:10 planerad
Icelandair FI 566 Zurich (ZRH) 11:10 planerad
Airbus A330 WOW Air WW 406 Paris (CDG) 11:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 446 Amsterdam 11:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 464 Brussels 11:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 722 Berlin 11:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 826 London 11:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 904 Copenhagen (CPH) 11:30 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 4788 Oslo (OSL) 11:45 planerad

12:00 21.05.2019

+8°C   Vindar: 0 m/s @ 145°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 20

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1171 Oslo (OSL) 12:25 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 454 London (LHR) 12:30 planerad

13:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 856 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 417 Dublin (DUB) 13:05 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 861 Edinburgh 13:15 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 853 Dublin (DUB) 13:20 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 821 London 13:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 443 Amsterdam (AMS) 13:40 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 405 Paris (CDG) 13:55 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 811 London (LGW) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 857 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:55 planerad

14:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A321 WOW Air WW 903 Copenhagen (CPH) 14:00 planerad
Boeing 737 Neos NO 2956 Milan 14:05 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 721 Berlin 14:15 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 761 Frankfurt am Main 14:15 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 319 Oslo (OSL) 14:40 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 441 Manchester (MAN) 14:40 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2857 Vienna (VIE) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 WOW Air WW 638 Tenerife Island (TFS) 14:20 planerad

15:00 21.05.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 757-300 Icelandair FI 307 Stockholm (ARN) 15:05 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 451 London (LHR) 15:10 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 501 Amsterdam (AMS) 15:10 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 205 Copenhagen (CPH) 15:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 471 London (LGW) 15:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 511 Hamburg (HAM) 15:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 555 Brussels (BRU) 15:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 343 Helsinki (HEL) 15:30 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 521 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:35 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 529 Berlin (TXL) 15:40 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 543 Paris 15:40 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 207 Copenhagen (CPH) 15:50 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 569 Zurich (ZRH) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A330 WOW Air WW 173 Los Angeles (LAX) 15:05 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 103 Newark (EWR) 15:10 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 616 Alicante (ALC) 15:15 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 213 Toronto (YYZ) 15:20 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 117 Baltimore (BWI) 15:30 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 125 Boston (BOS) 15:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2858 Vienna (VIE) 15:35 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 814 London (LGW) 15:50 planerad

16:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 5°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 419 Dublin (DUB) 16:00 planerad
Icelandair FI 533 Munich (MUC) 16:00 planerad
Icelandair FI 335 Bergen (BGO) 16:05 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 431 Glasgow (GLA) 16:10 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 35 min.
Icelandair FI 216 Copenhagen (CPH) 16:10 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 657 Minneapolis (MSP) 16:45 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 853 Chicago (ORD) 16:45 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 645 Washington (IAD) 16:50 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 671 Denver (DEN) 16:50 planerad
Icelandair FI 837 Cleveland (CLE) 16:50 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 665 Portland (PDX) 16:55 planerad

17:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 5°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Finnair AY 993 Helsinki (HEL) 17:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 1773 Gdańsk (GDN) 17:15 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 30 min.
Boeing 767-300 Icelandair FI 615 New York (JFK) 17:00 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 863 San Francisco (SFO) 17:00 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 603 Toronto (YYZ) 17:05 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 681 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 631 Boston (BOS) 17:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 689 Orlando (MCO) 17:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 697 Vancouver (YVR) 17:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 683 Seattle (SEA) 17:20 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 251 Montréal (YUL) 17:20 planerad
Airbus A320 Finnair AY 994 Helsinki (HEL) 17:50 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26